ANKARA TAHMİNLERİM - 2 TEMMUZ
02/07/2024

Birinci koşu; banko önereceğim isim (4) EL RIO olacaktır. Ankara kumunu oldukça seviyor bu isim. İlk kez böylesine uzun mesafede yarışacak olması başta bir handikap olarak gözükebilir fakat grubun son derece müsait olduğundan EL RIO kalitesiyle bunun üstesinden gelecektir görüşündeyim. Net bir kaçağın olmadığı ve düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuda EL RIO ön gruba yakın gidip düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp kazanır diyor ve banko olarak öneriyorum.
İkinci koşu; en şanslı gördüğüm isim (4) KURT REİS'tir. Son İstabul yarışında dördüncü olurken aynayı oldukça diri vaziyette geçerek dikkatimi çekmişti. Bugün dahada uzayan mesafede satış koşusunda yarışacağından dolayı birinciliğe ulaşabilir. Son yarışını kazanırken zorlanmayan (1) CANINI YERİM seri sprintiyle bir kez daha kazanabilir. (3) GRAY GYPSY liderliği bir kez daha alır ve tempoyu makul seviyede tutarsa beyaz bayrak ayna yarışı izletmesi doğal sonuç olacaktır. Geniş kupon yapanlar; (2) PALM ANGEL, (5) CISTERNA BASILICA ve (6) FAST MAN yazabilirler.
Üçüncü koşu; mental sorunları olmasa (7) MAMACİTA BONİTA'yı çok daha farklı yerlerde görürdük. Son koşusunda olduğu gibi bugün yine baştan liderlik hamlesi yaparsa bomboş sıkletiyle birinciliğe uzanabilir. (3) HAYATIMINCANI, (1) SULTAN NENE, (2) CANCAZIM ve (5) PRENSES OVA rakiplerdir.

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4 (EL RIO)

2.AYAK: 4,1,3 / 2,5,6

3.AYAK: 7,3,1,2,5

4.AYAK: 3,5,6,4,8

5.AYAK: 3,8 / 2

6.AYAK: 2,5,1


Dördüncü koşu; start sorunu yaşamayıp kulvarında 3-4 boydan oyalanmadığı vakit harika performanslar sergileyen (3) GÜLNİSACAN en şanslı gördüğüm isimdir. ALTINENDER, AKINAY, GÖZÜMÜZAYDIN, TAŞPINAR tarzı isimlerin süratlendireceği koşuda GÜLNİSACAN sonlarda yapacağı akıcı sprintiyle bugünde aynayı ilk geçen isim olabilir. (5) FEZACAN, (6) AKGOBAK, (4) ALTINENDER ve (8) AKINAY sırasıyla şans verdiğim diğer isimlerdir.

Beşinci koşu; yarış hayatına çim pistte başlayıp sert rakiplerinin yanında çok başarılı bir üçüncülük elde eden (3) GALİOĞLU kumda da çok başarılı koşacağına inandığım bir isim olduğundan favorimdir. (8) SUNDANCE gördüğü her yarış üzerine katarak ilerliyor. Kulvar avantajınıda kullanıp kazanarak maidena veda edebilir. Büyük kupon yapanlar; (2) BULL MAN'i değerlendirebilirler.

Altıncı koşu; liderliği alıp tempoyu kendi başına belirlediği vakit ne kadar etkili bir isim olduğunu son koşusunda sergilemiş olduğu performansla net biçimde gösteren (2) ŞIKTURBO bugünde önde ERKŞAN tarafından rahatsız edilmezse çıktığı gibi bitirebilir. (5) ERKŞAN düzlükte arttıracağı tempoyla önce ŞIKTURBO'ya hakim olup ardından geriden gelebilecek hücumlara başarıyla karşılık vererek kazanabilir. Bu ikilinin önde erken kapışıp tempoyu yukarıları taşımaları durumunda ise (1) BAHADIR'ın sonlardaki güçlü sprintiyle rakiplerini mağlup etmesini bekliyorum.


Yedinci koşu; zorlu bir yarış fakat özellikle dikkat çekeceğim isim (6) LUKA MAGIC'tir. Bir önceki koşusunda Ankara'da mücadele etti ve baştan aldığı liderliği yarışın sonuna kadar koruyarak uzak farkla kolay bir galibiyet elde etmişti. Son yarışında ise İstanbul kısa vade koşuda güçlü rakipleriyle karşılaşıp bekleme yarışı yapınca başarı sağlayamadı. Bugün tekrardan Ankara'da süratli hiçbir ismin olmadığı koşuda hafifleyen sıkletiyle yarışacağını görüyoruz. Beyaz bayrak ayna yarışı izletmeye yakındır. (2) CANSUCAN, (5) SILK SPECTRE, (3) UMUTBEY ve (1) HUNTING rakiplerdir. Geniş kupon yapanlar; start problemi olan (4) CAPTAIN AMERICA'ya da şans verebilirler.
Sekizinci koşu; kazanmasını beklediğim ve banko önereceğim isim (6) KING BATUR olacaktır. Aslında potansiyeli çok yüksek, inanılmaz kaliteli bir isim lakin sorunlarla boğuştuğu için sürekli ara vererek yarışmak durumunda kalıyor. Kocaeli'de katıldığı son yarışında yine altı aylık arası vardı ve nefes açığına rağmen elde ettiği üçüncülük, gösterdiği performans çok değerliydi. Bugün RÜZGAR UĞUR'un liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu 2.3.lükte takip edecek olan KING UĞUR düzlük boyu sergileyeceği sprintle rakiplerine hakim olup kazanır diyor ve banko olarak öneriyorum.Dokuzuncu koşu; (2) BERATIM stili rakibi olmadığında yani önde tempoyu yalnız başına dilediği gibi belirlediği koşularda inatçı yapısıyla rakiplerine geçit şansı tanımıyor. Bugünde stili rakibi olmadığından bir kez daha beyaz bayrak ayna yarışı izletip birincilik serisini sürdürebilir. Bu tarz yamaklara ait koşular zaman zaman beklediğimden daha enteresan gidişatlara sahne olabildiğinden sprinter (4) ÇELİKKALKAN ve (5) CİHANA BEDEL'e de şans verdim. Hatta geniş kupon yapanlar; (7) IŞIK GECE, (6) HEREKLİ ve (3) BÜKEÇ ekleyebilirler.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :3,5,6,4,8
2. AYAK :3,8
3. AYAK :2,5,1
4. AYAK :6,2,5,3,1
5. AYAK :6 (KING BATUR)
6. AYAK :2,4,56'LI İKRAMİYESİ: 1218 ₺ 'dir.Yorum
#1 | muzo45 - 22:10:38 - 02.Temmuz.2024
Avatar yok Tebrikler iyi akşamlar
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*