ANKARA TAHMİNLERİM - 28 MAYIS
28/05/2024

Birinci koşu; favorim (2) EXPECTANCY'dir. Çok daha güçlü rakiplerle karşılaştığı son koşusunda başarılı bir ikincilik elde etmişti. Bugün sevdiği pist ve mesafede çok daha uygun rakiplerle karşılaşacak. AMADIS'e göre konum belirleyip ya baştan liderliği alır ya 2.'likte konumlanır. EXPECTANCY'nin müsait grubu yakalamışken kazanması doğal netice olur. (8) YAVUZ SALİM, (6) SER VEYRON, (3) ANTIOCHOS, (1) AMADIS ve (7) BUEN JORNIKO rakiplerdir.İkinci koşu; (6) TEKUB en şanslı gördüğüm isimdir. İlk koşusunda hem tecrübesizliğinin hem de şanssızlığının kurbanı oldu diyebilirim. Aslında sahadan çok daha iyi sonuçla ayrılabileceği koşuda yarış içerisinde iyi yerlerde kalmadığı için üçüncü olabildi. Bugün seri isim LION ROBERO'ya rağmen liderliği baştan alabilirse TEKUB'un kazanıp maidena veda etmesini bekliyorum. (5) STRONGER TOGETHER kalitesine inandığım ve kesinlikle maiden atı olmadığını düşündüğüm bir isim. Her yarış üzerine katarak ilerlemesini beklediğim safkan etkili düzlük sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir. Geniş kupon yapanlar; (1) LION ROBERO, (7) TU Y YO ve (2) TEKDEMİR'i ekleyebilirler.Üçüncü koşu; (3) KASAP ENDER kazanabileceği birçok koşuda yarışı gereksiz yere en arkalarda takip edince sonlarda yaptığı hücumlar kendisine tabelanın üst sıralarında yer bulmasını sağlıyordu. Son koşusunda ise nihayet koşuyu önlere yakın takip etti ve düzlük üzerinde arttırdığı temposuyla liderliği alıp kazanmayı bildi. Bugün artan sıkletine rağmen ben KASAP ENDER'in bir kez daha kazanabileceği görüşündeyim. KIRKÇERİ ve HİKMETFIRTINASI'nın tempo vereceği koşuda KASAP ENDER son 300'den sonra yapacağı hücumlarla birinciliğe uzanabilir. (2) ALTINEKEN ve (5) KOŞAR ZEYNEL rakiplerdir. Büyük kuponlar; (4) KIRKÇERİ'ye şans verebilirler.


BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,8,6,3,1,7

2.AYAK: 6,5 / 7,2

3.AYAK: 3,2,5 / 4

4.AYAK: 1 (ALTINENDER)

5.AYAK: 5,3,4,6

6.AYAK: 6,4,7


Dördüncü koşu; banko önereceğim isim (1) ALTINENDER olacaktır. Liderliği alamadan sıradanlaşan performanslar sergileyen bir isim. Lakin liderliği baştan alıp tempoyu kendi belirlediğinde ise bambaşka bir kimliğe bürünen yapısı var. Bugün süratli hiçbir ismin olmadığı koşuda ALTINENDER tempoyu dilediği şekilde belirleme imkanı bulacak. Rakiplerine hiçbir yerde geçit şansı tanımayacağına inandığım safkan bankomdur.Beşinci koşu; Adana'da uzak farkla kazandığı koşunun ardından soluğu İstanbul'da alıp sentetik pistte mücadele eden (5) ROSMERTA yine etkili bir performans sergileyip ikinci olurken formunun ne kadar iyi olduğunu göstermiş oldu. Bugün ise Ankara kumunda izleyeceğiz. Hayatının ilk koşusuna bu pistte çıkan ve gösterişli bir şekilde kazanan ROSMERTA bugün de PRIVATE EXPRESS, MATHİLDA, LUCKY LEXİ, NAYKİ tarzı isimlerin tempo vereceği koşuda sonlardaki sprintiyle kazanmaya yakındır. (3) CATNES, (4) EURO POWER ve (6) KARPATYA rakiplerdir.
Altıncı koşu; (6) AZMİN ZAFERİ harika bir performans beklediğim ve sizlere ilk sıradan önereceğim isimdir. Müthiş ciğerli ve düzlük boyu sprint atabilme özelliğine sahip bir isim. LADY SEPHORA'nın liderliği alıp sert bir tempo vermesini beklediğim koşuda baştan JAN BOLD'la birlikte ön grupta iyi bir yer edinebilirse AZMİN ZAFERİ'nin kazanabileceği görüşündeyim. (4) RAKS STAR ve (7) JAN BOLD rakip gördüğüm isimlerdir.

Yedinci koşu; (1) KATIOĞLU yarışın haklı favorisi. Pist ve mesafe ayırt etmeyen, ağır kiloyu da kaldırabilen enteresan bir isim. S. Kaya idaresinde koşuyu orta sıralarda takip edip sonlarda yapacağı hücumlarla yarışı lehine çevirmesi kuvvetle muhtemel. (6) KÖÇEK son yarışı kesinlikle ölçü almamalıyız. Ara dönüş yarışıydı ve direnç gösteremedi. Bugün stili rakibi yokken rakiplerini uzun sprinte zorlayıp inatçı yapısıyla hiçbir rakibine geçit vermeyebilir. (3) BERKENİN KIZI ve (5) KILINÇBEY şans verdiğim diğer isimlerdir.Sekizinci koşu; kazanmasını beklediğim isim (7) KIRSEVİL'dir. Yarış hayatına çim pistte başladı ve rakiplerini çok kolay bir şekilde mağlup etme başarısı gösterdi. Ardından kum piste çıkan safkan beklentilerin altında bir performans sergileyip üçüncü oldu. Tabi bunda trafik sorunu yaşamasının da rolü vardı. Bugün tekrardan çime çıkıyor ve süratli tempoda geçecek bir koşu yakalamış. İĞDE AĞACI, CİBEK HATUN, GÖZEGER ve BENİM SULTANIM gibi seri isimlerin bir araya toplandığı koşu süratli geçecektir. KIRSEVİL sonlarda yapacağı akıcı sprintle kazanmaya yakındır. Ekonomik kuponlar için banko önerimdir. Büyük oyunlar; (4) BENİM SULTANIM, (8) NAZİKO ve (2) GÖKÇEYOL'u ilave edebilirler.


Dokuzuncu koşu; günün en zorlu yarışlarından biri. Riske girmeyip kalabalık tutulması gerektiği görüşündeyim. Oluşturduğum sıralamayı şablondan takip edebilirsiniz.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :1 (ALTINENDER)
2. AYAK :5,3,4,6
3. AYAK :6,4,7
4. AYAK :1,6,3,5
5. AYAK :7 (KIRSEVİL)
6. AYAK :8,9,4,7,2,6,1,106'LI İKRAMİYESİ: 1929 ₺ 'dir.Yorum
#1 | Alabandas - 16:04:17 - 28.Mayıs.2024
Avatar yok İlk ayak bu kadar at yazıp ağır piste yarış kazanmış atı yazmamakta çok büyük hata ben hiç bakmadan kuponu oynadım eğer görseydim ağır piste yarış aldığını h cekerdim
#2 | Alabandas - 16:04:18 - 28.Mayıs.2024
Avatar yok İlk ayak seyveryon Akın Sözen atı foto finiste neden çekti bu kadar aşağılık olunur Allah bildiği gibi yapsin
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*