ADANA TAHMİNLERİM - 5 MAYIS
05/05/2024

Birinci koşuda; favorim (7) GÖZEGER'dir. İlk koşusunda viraj üzerinde biraz savrulup dışarılarda kalınca rakiplerine oranla fazla mesafe kat etmiş oldu. Böylesine büyük bir olumsuzluğa rağmen tekrar toparlayıp hücuma kalkması ve yaptığı ataklarla sahadan ikincilikle ayrılması maiden atı olmadığını bizlere net biçimde gösteriyor. Bugün yarış tecrübesi edinmişken benzer bir talihsizlik yaşamaması durumunda kazanması doğal sonuç olur. (3) GREEN MILE da ilk koşusunda enteresan bir performans sergiledi. GÖZEGER'in kazandığı koşuda son 200 metreye 9.-10.'lukta gelen GREEN MILE, en dışa çıkıp buradan yaptığı müthiş sprintle rakiplerini teker teker geride bırakarak harika bir üçüncülük elde etti; aynayı da çok diri vaziyette geçtiğini söyleyebilirim. Bugün daha etkili bir binici idaresinde 100 metre uzayan mesafede yarışacağından mutlaka şans vereceğiz. Şanlıurfa'daki ilk kum koşusunu pek ölçü almadığım ve çimde daha farklı koşacağına inandığım (1) BABADENİZ bu koşuda olmazsa olmazlarımdan biri. Hele bir de kulvar avantajını kullanıp liderlik hamlesi yaparsa rakipleri tarafından yakalanması imkansız bir hal alabilir. Şans vereceğim son isim (9) LALİŞKOM olacak. Yine ilk koşusunda talihsizlik yaşayan isimlerden bir diğeri bu safkan. Kulvarından maalesef yaklaşık on boy geç çıkan safkan sonlarda yaptığı hücumlarla sahadan beşincilikle ayrıldı. Bu kez daha düzgün bir start çıkışıyla iddialı olacaktır.

İkinci koşuda; ekonomik kuponlara banko önereceğim isim (1) FAST PILOT olacaktır. Aslında safkanın form durumu gayet iyi. Son koşularında bir türlü kazanamamasının sebebi ya güçlü rakiplere çarpılması ya da rölanti tempo kurbanı olmasından kaynaklı. Örneğin önceki koşularında KESRİK AĞASI'na denk geliyordu, son yarışında ise KING DAVUT önde bomboş kaldığı için ikinci olabildi. Evet bugün yine maalesef yarışta yüksek bir tempo beklemiyorum fakat grup inanılmaz müsait. Ayrıca FAST PILOT'ın bu kez dil bağı ilavesiyle yarışacak olmasını da değerli buluyorum. M.G.Arslan idaresinde koşuyu önlere yakın takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanmasını bekliyorum. Geniş kupon yapanlar; (5) LORD MARTIN, (2) GÜZTAY ve (6) KURT REİS değerlendirebilirler.

Üçüncü koşuda; ilk şansı (4) ÇELİKKALKAN'a veriyorum. Her ne kadar on yaşına gelmiş olsa da hala etkili performanslar sergilemeye devam ediyor. Bugün muhtemelen yine kulvarından 3-4 boy geç çıkacaktır. AKDAĞ FIRTINASI'nın liderliği alacağı RIZA BEY'in de ona pres uygulayacağı koşuda ÇELİKKALKAN son 400'den sonra yapacağı hücumlarla koşuyu lehine çevirebilir. Bu yarışa Ankara'da güzel bir şekilde hazırlanan (3) LAZFATİH ön grup içerisinde konumlanıp düzlükte arttıracağı temposuyla rakiplerini mağlup edebilir. (1) ÖZAKIN da çok formda bir dönem yaşıyor. Daha önce bir kez bir araya gelip kazandığı aprantisi F. Çetinbaş idaresinde bugün de kazanıp ikide iki yapabilir.


Dördüncü koşuda; banko önereceğim isim (2) BÜYÜK DAĞ olacaktır. İlk koşusunda çok hazır bir rakibe çarpılıp sahadan ikincilikle ayrıldı. Bugün tecrübe kazanmış şekilde sahaya çıkacak ve rakipleri hayli uygun gözüküyor. Ben BÜYÜK DAĞ'ın baştan alacağı liderliği yarışın sonuna kadar korumasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum.


BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 7,3,1,9

2.AYAK: 1 (FAST PILOT) / 5,2,6

3.AYAK: 4,3,1

4.AYAK: 2 (BÜYÜK DAĞ)

5.AYAK: 1,3,2

6.AYAK: 7,3,1,12,10,6,8,11,4,5,9,2
Beşinci koşuda; ilk şansı (1) ÖNÜ AÇIK'a vereceğim. Kalite olarak gruptan üstün olduğuna inandığım bir isim. Son yarışında da güçlü rakiplerinin yanında tatminkar bir dördüncülük elde etti. Bugün ATHENA, DİNAMİT, KAYA FIRTINASI, CESURADIM, ESENTEPE BEYİ tarzı isimlerin süratlendireceği koşuda ÖNÜ AÇIK sabırlı bir şekilde sürülürse bu rakiplerini mağlup etmesi doğal sonuç olur. (3) BOĞAZINBOĞASI son koşusunda maidena veda etti. Potansiyelli bir isim olduğundan bu rakipleriyle de baş edebileceği görüşündeyim. (2) ESAS TAY ise ilk kez çıkacağı çim piste uyum sağlayacağına inandığım bir isim. Lehine gidişatta sonlardaki sprintiyle birinciliğe uzanabilir.

Altıncı koşuda; riske girmeyeceğim. Bana göre günün en zor koşusu ve her türlü sonuca açık bir yarış. Tüm isimlere ayrımsız biçimde şans vereceğim.

Yedinci koşuda; (4) KING OF DELATIERRA etkili binicisi Müs. Çelik idaresinde sevdiği pist ve mesafede yarışacak. İdman pistindeki görüntüsünü de çok beğendiğim safkan etkili düzlük sprintiyle kazanmaya yakındır. Son koşusunu kazanıp morallenen (6) KABA RÜZGAR benzer bir performans sergilemesi durumunda bugün de aynayı ilk geçen isim olabilir. Ekonomik kuponlara iki ismi yeterli görsem de geniş oyun yapanlar; (3) ÇAĞANIM, (7) KING MALKOÇ, (9) KING FATİH, (1) DOĞAN MAHMUT, (12) SOUTH WARRIOR ve (2) BOLD DEVIL'ı ilave edebilirler.


Sekizinci koşuda; (2) TURDEMİRKIR favorimdir. Kendisi için uygun diyebileceğim rakiplerle karşılaşacak. Üzerinde de S. Kaya gibi tecrübeli ve formda bir binici var. İlk kez çıkacağı Adana çiminde kazanması olağan netice olur. (1) GEL OGLİM bu ismin yanına önereceğim tek isim olacak. Form durumu o kadar iyi ki eksik olduğu uzun mesafeli koşularda bile etkili performanslar sergiliyor. Bugün stili rakibi GÖKDENİZİM'e rağmen son düzlüğe yıpranmadan çıkabilirse bir kez daha kazanabilir.


Dokuzuncu koşuda; çok cazip bir isme dikkat çekmek istiyorum. Bahsettiğim safkan (4) SAMSUNLU CAN'dır. İlk yarışında start sonrası dışa doğru meyillendi sonrasında da dışa savrulan rakibinden olumsuz etkilenince dış bariyerlere kadar açıldı. Bu da gerçek gücünü yansıtmasına mani oldu. Bugün bu safkandan çok ters bir yarış beklediğimin özellikle altını çizeyim. Yarış hayatına Şanlıurfa'da başlayan (11) ZEYNEPCANKIZI ilk kez çıkacağı çim pistte etkili olacaktır. (2) GEL CİHANIM ise ilk yarışında sahadan üçüncülükle ayrılabilirdi fakat binicisi erken enseye basınca dördüncü oldu. Bugün koşu tecrübesi edinmişken mutlaka birincilik mücadelesinde yer alacaktır.


Onuncu koşuda; banko önereceğim isim (12) AMANDERO olacaktır. Bir takım sorunlarla boğuştuğu için geçtiğimiz sene gerçek gücünü yansıtamıyordu fakat bu yıl problemleri giderilince çim pistte harika işler yapmaya başladı. Geçtiğimiz hafta katıldığı koşusunda kulvarından çok da iyi çıkamamasına rağmen rakiplerini mağlup etmesi anlamlıydı. Bugün uzayan mesafede, yine uygun rakipleri yakalamışken bir kez daha kazanır diyor ve banko olarak öneriyorum.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :1,3,2
2. AYAK :7,3,1,12,10,6,8,11,4,5,9,2
3. AYAK :4,6 / 3,7,9,1,12,2
4. AYAK :2,1
5. AYAK :4,11,2
6. AYAK :12 (AMANDERO)6'LI İKRAMİYESİ: ₺ 'dir.Yorum
#1 | muzo45 - 23:11:02 - 05.Mayıs.2024
Avatar yok Tebrikler
iyi akşamlar
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*