İKİ BANKO - 12 MART ANTALYA
12/03/2024

Birinci ayakta; favorim HÜRADAM'dır. Bir önceki koşusunda aleyhine olan kısa mesafede yarışıp harika bir beşincilik elde etti. 1200 metrede HÜRADAM'ın bariyerden o şekilde etkili bir sprint atması değerli. Sonraki koşusunda ise sert grupta mücadele etti ve KAPRİZ'in kazandığı koşuda tabela dışı kaldı. Bugün çok daha uygun grupta yarışacağını görüyoruz. YAŞARSERAP'ın liderliği alacağı koşuyu ön grup içerisinde takip ederse düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle kazanması doğal sonuç olur.

SAADIN KASIRGASI sonlardaki sprintiyle etkili olabilir.

FERFECİR verdiği aranın ardından bir yarış görüp tatminkar bir üçüncülük elde etti, artan kondisyonuyla iddialı olacaktır.

YAŞARSERAP'ta harika formunu muhafaza ediyor. Özellikle HİKMETFIRTINASI'nın preslerine maruz kalmazsa bir kez daha beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.
GÜNEŞKRAL şablon fiyatından dolayı elemek durumunda kaldığım tek isim oldu.İkinci ayakta; DARLANMA en şanslı gördüğüm isimdir. Verdiği aranın ardından bir yarış gördü ve etkili bir performans sergileyerek dördüncülük elde etti. Bugün YAĞMUR GÜZELİ, ÜLGENBEY, TAŞPINAR ve BEDIZ DE FAUST gibi isimlerin liderlik hamlesi yapıp süratlendireceği koşuda DARLANMA düzlükte trafik sorunu yaşamazsa birinciliğe ulaşabilir.

Bu safkan umduğum performansı sergileyemezse koşu karışacağından birçok isme şans veriyorum.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim DAYWALKER olacaktır.

İlk kez kapalı gözlük ve dil bağı ilavesi alarak katıldığı son koşusunda çok etkili bir performans sergileyerek ikincilik elde etti. Geçildiği isim ALBUS DUMBLEDORE zaten çok beğendiğim ve o günde sizlere banko önerdiğim isimdi. Onun ardından başarılı bir ikincilik elde eden DAYWALKER bugün oldukça uygun rakiplerle lehine gidişatta yarışacak. Rölanti tempoda geçmesini beklediğim koşuda ön tarafta konumlanacak olan DAYWALKER bu vasat rakipleri yakalamışken bence net bir koşu kazanır diyor ve banko olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; SPAS favori olmayı hak ediyor kesinlikle. Son yarışında sentetik pistte bile kazanan safkan bugün sevdiği kaba kumda mücadele edecek. LION OF RUNNER ve PERSIAN ROSE ikilisinin liderlik uğraşı vererek başlayacakları koşuyu 4.5.lik civarında takip edecek olan SPAS düzlükte arttıracağı temposuyla kazanmaya yakındır.

CONTINUOUS formunu çok beğendiğim ve takibimde olan bir isim. Şayet uzundan kısaya dönmekten olumsuz etkilenmezse böyle bir gidişat yakalamışken sonlardaki sprintiyle kazanması doğal sonuç olur.

Son yarışı hayal kırıklığı olsada PERSIAN ROSE sevdiği pist ve mesafede iddialı olur.

Bir de çok cazip konumdaki LION OF RUNNER'a şans vereceğim. Evet 162 günlük arası var ama Antalya kaba kumunda hiç geçilmediğini, katıldığı üç yarışıda kazanma başarısı gösterdiğini hatırlatmak isterim. Olurda PERSIAN ROSE'dan liderliği alıp temposunu kabul ettirebilirse çıktığı gibi bitirerek ciddi bir sürprize imza atabilir.Beşinci ayakta; kendisinden beklediğim çıkışı hala gösterememiş olan BELLICOSO bir aydır yarışmıyor ve bu koşuya dinç biçimde katılacak. SILVER SWORD'un arkasına yerleşip 2.likte gitmesini beklediğim BELLICOSO düzlük boyu sergileyeceği sprintiyle kazanabilir.

DISTURBIA ve BABA RÜSTEM rakiplerdir.

 

 

-Geniş kupon yapanlar; MISS EMILIA ekleyebilirler.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ÖZKURUŞBEYİ olacaktır.

Takip listemde olan safkan bugün çok cazip konumda çıkmış. AGF tablosunda % 8'de kaldığını görüyoruz. Start problemi olduğu için gerçek gücünü sergileyemiyordu. Son yarışında hiç alakası olmadığı kaba kumda yarıştı ve ilk kez kulvarından düzgün çıkış yaptı. Eksik olduğu kaba kumda bile altıncı olurken aynayı diri vaziyette geçti. Dördüncü olabileceği koşudan tabela dışı kalarak ayrılmış oldu. Bugün tekrardan sentetik pistte yarışacak ve grup son derece müsait. Kulvarından düzgün çıkarsa bu vasat rakiplerini mağlup edeceğine inandığım ÖZKURUŞBEYİ'ni sizlere banko olarak öneriyorum.

 

 

-Büyük kupon yapanlar; lehine dönen mesafede yarışacak olan BECERİKLİ EZGİ ve sentetik pisti seven ÖNDER'i ilave edebilirler.

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :7,1,6,5
2. AYAK :6,1,11,2,8,9,4,3,5
3. AYAK :3 (DAYWALKER)
4. AYAK :7,5,1,6
5. AYAK :2,3,1 / 4
6. AYAK :9 (ÖZKURUŞBEYİ) / 5,126'LI İKRAMİYESİ: ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*