KOCAELİ TAHMİNLERİM - 7 MART
07/03/2024

Birinci koşuda; beğendiğim tek bir isim bile yok. Dolayısıyla bu vasat maiden koşuda riske girmeyip birçok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.

 

 

İkinci koşuda; banko önereceğim isim SELANİK PRENSİ olacaktır. Aslında maidena beklediğimden geç veda etti ama potansiyeline inanıyorum. Gücünü çok geç aldığı için Kocaeli kısa düzlüğü aleyhine gibi duruyor fakat bu safkanın sonlardaki o müthiş yüklenmesine bu gruptaki hiçbir ismin direnemeyeceğine inanıyor ve banko olarak öneriyorum.

 

 

Üçüncü koşuda; O BİR ÇELİK beyaz bayrak ayna yarışı izletmeye çalışacak ve çok şanslı olduğu aşikar fakat form durumunu çok beğendiğim BAY TAYLAN'a da şans vermemek olmaz.

 

 

 

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 



1.AYAK: 9,3,2,6,8,11,7,5

2.AYAK: 4 (SELANİK ESİNTİSİ)

3.AYAK: 2,1

4.AYAK: 2,3

5.AYAK: 4,6,8,3,2

6.AYAK: 4,2,1


BİRİNCİ 6'LI İKRAMİYESİ: 6.450 ₺ 'dir.

 

 

 

Birinci ayakta; ETERNAL CITY kazanmaya çok yakın gördüğüm isim. Son yarışında sergilemiş olduğu performans dikkat çekiciydi. Bugün baştan DUNGANGA önünde liderliği alabilirse beyaz bayrak ayna yarışı izletmesini bekliyorum.

Sentetik pist performanslarını beğenmediğim, kaba kum atı olduğuna inandığım DUNGANGA rakip olmasını beklediğim isimdir.











İkinci ayakta; EFSANEAT ilk yarışında tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Kulvarından kötü çıkıp erkenden önlere doldurunca gücünün büyük bölümünü daha son düzlüğe çıkmadan harcamış oldu. Buna rağmen sahadan beşincilikle ayrıldı. DEMİRPERDE gibi şampiyon bir isimle anneden kardeş olan EFSANEAT yarış tecrübesi edinmişken bu uygun grupta kazanıp maidena veda etmesi doğal netice olur.

Rakipleri sırasıyla şablondadır.











Üçüncü ayakta; favorim LION SONG'tur. Son yarışında muazzam bir performans sergileyerek kazanma başarısı gösterdi. Kulvarından berbat çıkmasına rağmen müthiş bir direnç gösterdi ve rakiplerine direnmeyi başardı. Bugün kulvarından yine kötü çıkma ihtimali var ama az atlı bir yarışta mücadele edeceğinden önlere gelme konusunda trafik sorunu yaşamayacaktır. Bir kez daha rakiplerine direnmesi olağan netice olur.

AVALANCHE ve UTKUCUK rakiplerdir.

 

 

-Geniş kupon yapanlar; COMMITMENT değerlendirebilirler.











Dördüncü ayakta; çok cazip konumdaki TALE OF THE DREAM favorimdir. Her yarış üzerine katarak ilerlen ve rakibe göre koşan bir yapısı olduğu görüşündeyim. Bugün liderlik hamlesini yaparsa düzlükte müthiş bir direnç ortaya koyarak sürprizi gerçekleştirebilir.

RIDE THE LIGHTING ve KAZE NI KATSU rakiplerdir.













Beşinci ayakta; BALDİYAR favori olmayı hak ediyor kesinlikle. Son iki kaba kum yarışına baktığımız vakit birinde TUNCER'e zorlu anlar yaşatırken diğerinde de yine güçlü KAIZBERT temsilcilerinin yanında harika bir performans sergileyip üçüncü oldu. Bugün uygunlaşan grupta aşığı olduğu Kocaeli kumunda izleyeceğiz. Ağır sıkleti sorun yaratmazsa kazanması gerek.

SARRAFŞAH, HEKİMOĞLU, ÇEKOĞLU ve TEKFORDCİHANGİR ciddi rakiplerdir.

 

 

-Büyük kupon yapanlar; ULUBERK ve ALTINDERE ekleyebilirler.











Altıncı ayakta; banko önereceğim isim CAMOUFLAGE olacaktır.

Yarış hayatına Bursa'da parlak bir başlangıç yapıp etkili performanslar sergileyen safkan sonrasında araya gitti ve sekiz ay kadar sahalarda uzak kaldı. Dönüş yarışında ise inanılmaz bir performans sergiledi gerçekten. A.S.AKSOY gibi tecrübesiz bir binici idaresinde yarışıp çok kötü sürülmesine rağmen harika bir performans sergileyerek üçüncü oldu. Bugün N. Avci idaresinde dişine göre rakipleri yakalamışken affetmeyeceğine inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.






';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :2,3
2. AYAK :4,6,8,3,2 / 10,11,7
3. AYAK :4,2,1 / 5
4. AYAK :5,4,2
5. AYAK :4,6,2,3,8 / 9,1
6. AYAK :2 (CAMOUFLAGE)



6'LI İKRAMİYESİ: 6.450 ₺ 'dir.



Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*