SÜPER PROGRAM - 20 TEMMUZ İSTANBUL

Birinci ayakta; banko önereceğim isim HAVZA ASLANI olacaktır.

Bakmayın safkanın son koşularında tabela dışı kalmasına. Form durumu gayet iyi. Son üç yarışında sürekli çok düşük tempoda geçen koşularda yarıştığı için HAVZA ASLANI tabela içerisinde yer bulamadı. Evet bugünde SİNGAPUR'un liderliği alacağı HEKİMOĞLU'nun takipte olacağı koşu çok düşük tempoda geçecek fakat grup bu kez oldukça müsait olduğundan HAVZA ASLANI'nın kazanacağı görüşündeyim. Üzerinde G. Kocakaya olması da bir başka artısı. Düzlükte yapacağı akıcı sprintle HAVZA ASLANI'nın rakiplerini mağlup etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; artık mesafe deneyimi olan JAVELİN, uygun sıkletli FIRTINA VADİSİ, kulvarından düzgün çıkarsa MİRANALP, İstanbul çimini seven PRENS CORA ve yarış beklediğimden erken süratlenirse şansı artacak olan TATAVLA'yı değerlendirebilirler.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim BURAKŞAH olacaktır.

İstanbul çimini seven bir isim. Son yarışında evet uzak farkla geriden ikinci oldu ama geçildiği SKYLINE epik bir performans sergilemişti. Dolayısıyla BURAKŞAH'ın ikinciliğini anlamlı buluyorum. Bugün sevdiği pist ve mesafede formda binicisi Ö. Yıldırım idaresinde uygun rakiplerle karşılaşacak. CRAFTY GIRL ve ROTOVATÖR ikilisinin süratlendireceği koşuda BURAKŞAH düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanmayı bilecektir diyor, banko olarak öneriyorum.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; RASHOMON, BLACK ROCK, CRAFTY GIRL, KARA VETAR, QUICK KEY, SIEMPRE GANADOR ve ROTOVATÖR değerlendirebilirler.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim MELTEMKIZ olacaktır.

Kağıt üzerinde safkan sentetikçi gibi gözüküyor. Çünkü katıldığı beş koşudan üçünü kazanmış. Çimde ise yedi kez yarışmasına rağmen henüz birinciliği bulunmuyor. Yalnız bu istatistiğin tam aksine MELTEMKIZ bana göre çimde kesinlikle çok daha iyi. Yarış kazanamama sebebi hep sert gruplarda mücadele etmesinden kaynaklanıyor. İlk kez MELTEMKIZ çimde böyle uygun grupta yarışacağından affetmeyecektir. AYGÜNÖL'ün liderliği alacağı NESLİHANIM ve DİLANUR'un takipte olacakları koşuyu 4.5.lik civarında sürdürecek olan MELTEMKIZ düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanmayı bilecektir diyor, günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Sıralı ikili için TAYGETA değerlendirebilirsiniz.


Dördüncü ayakta; favorim TOROS KARTALI'dır. Bugüne kadar böyle ciddi rakiplerle karşılaşmadı fakat birincilik karakteri çok yüksek ve rakibi göre koşacak yapıda bir isim. Dolayısıyla sertleşen rakiplere rağmen TOROS KARTALI kazanmaya devam edebilir. Ö. Yıldırım idaresinde önlerde kabulleneceği koşuda kazanması doğal sonuç olur.

TIME TO SHINE ikidir H. Karataş idaresinde bekletildiği için gerçek gücünü yansıtamıyor. Bugün stiline uygun biçimde liderliği alarak yarışacağından maksimum performansını sergileyerek çıktığı gibi bitirebilir.

BOLD SEA ROVER lehine dönen mesafede yarışacağı için mutlaka şans vermek gerek.
Bu arada at sahiplerinin haklı olarak yarış ikramiyelerinden muzdarip oldukları bu günlerde grup koşunun dört at koşulacak olması manidar olmuş. En geri gelen isim bile 25 bin ikramiye kazanacak. Açık yarışların daha kalabalık ve mücadeleci olması dileğiyle.Beşinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim RABITELLİ'dir. Aksiyonlarını çok beğendiğim, müthiş sempati duyduğum bir isim. Bu safkan liderliği alıp prese maruz kalmadığında hiçbir yerde kesmez. Bugün ANADOLU HANI dışında stili hiçbir rakibi yok. Şayet bu isimde son koşusunda olduğu gibi bir kez daha bekleme yarışı yaparsa RABITELLI önde boş kalır ve rakiplerini yanına sokmaz.

JUDGMENT grubun en kaliteli isimlerinden. Son koşusunda tam kulvarında şahlandığı sırada yarış başladığı için en geride kaldı ve gerçek gücünü yansıtamadı. Uzun bir süre sonra ilk kez dişine göre rakiplerle karşılaşacak JUDGMENT. 3.4.lük civarında gidip düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

DONT FORGET şablon fiyatından dolayı elemek durumunda kaldığım tek isim oldu.

Altıncı ayakta; satış koşusunda özellikle dikkat çekeceğim isim İNANCALI'dır. Bu safkanın 300 metrelik kısa bir sprinti var. Son yarışında binicisi daha düzlüğe çıkılır çıkılmaz İNANCALI ile sprinte başlayına gelip gruba hakim olmasına rağmen son 200'den sonra düşen temposuyla yedinci oldu. Tabela dışı kalmasına rağmen sergilediği performansı çok beğendim. Binicisi bu kez aynı hataya düşmez ve kısa sprintle sonuca gitmeye çalışırsa İNANCALI bombayı patlatabilir.

KALEBARAJI'nın totosunda son iki koşusunun sıfır olması sizi yanıltmasın. Birinde yağış sebebiyle koşu çimden kuma dönmüştü, diğeri ise eksik olduğu uzun mesafedeydi. KALEBARAJI bugün tekrardan sevdiği pist ve mesafede yarışacağı için sonlardaki akıcı sprintiyle kolay bile kazanabilir.

DOBBY koşuyu önlerde kabullenen bir isim ve bugünkü koşu rölanti tempoda geçeceğinden gidişat avantajına sahip diyebilirim. 2.3.lükte gidip düzlükte ayakta kalıp kazanan isim olabilir.

BALIK GÖZLÜM satış koşularının vazgeçilmez ismi. Yine iddialı olur.

BABADAĞINOĞLU için grup müsait. Evet mesafe kendisi için kısa ama kulvarında 4-5 boydan fazla oyalanmazsa rakiplerini mağlup edebilir.

SHEHZADE sırf binicisi A. Çelik hatırına şans verilebilecek bir isim.

ERTEGİ idman pistinde rekor dereceli işler sergiliyor. Yarış yansıtabilirse sürprizi gerçekleştirebilir.

BEŞKAZALI umarım liderlik hamlesi yapar. H. Kapan kaçak atlara bindiği vakit tempoyu harika ayarladığından 30 lira ganyanla kapanışı yapabilir.

ŞEHLEVENT'e son yarışının hatırına şans verilebilir.

AYDANKIZ ve ŞEHİNŞEVKET formda değiller fakat geçtiğimiz yıllarda çim pistte birçok birincilik elde etmiş kaliteleri malum isimler. Böyle bir grupta şans verilmeyi hak ediyorlar.


EKONOMİK ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4

2.AYAK: 7

3.AYAK: 3

4.AYAK: 4,3,1

5.AYAK: 1,4

6.AYAK: 14,9,4,7,3,12,1,13,11,6,2 

 

 

 

GENİŞ ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4,10,9,6,8,5

2.AYAK: 7,9,6,5,2,4,1,3

3.AYAK: 3

4.AYAK: 4,3,1

5.AYAK: 1,4

6.AYAK: 14,9,4,7,3,12,1,13,11,6,2

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*