İSTANBUL TAHMİNLERİM - 10 HAZİRAN

Birinci ayakta; favorim I WANNE LEAVE'dir. Zor kazanan bir yapısı var fakat birinci olduğu koşularda üzerinde G. Kocakaya oluyor. Bugünde sevdiği pist ve mesafede uyumlu binicisi idaresinde yarışacağını görüyoruz. Koşu süratli tempoda geçecek olsa tek bile önerebilirdim fakat rölanti tempodan dolayı yine 2.3. kalabileceğinden ilk sıradan önermekle yetiniyorum.

SHINE ON ME formda ve üzerinde başarılı bir apranti var. Ayrıca eküirisi MANOIR'de en az kendisini kadar şanslı olacak. Zira MANOIR büyük ihtimalle liderliği alıp önde bomboş kalacak. Dolayısıyla ekürilere mutlaka şans vermek gerek.

RASHOMON düşük tempoda geçecek olan koşuyu önlere yakın takip ederse düzlük boyu sergileyeceği sprintle son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

Son koşusunu kolay kazanıp morallenen FAIR MACTO mantıken yine şanslı olacaktır.

YAŞAMA SEVİNCİ, SWEPS, PEACE RUBY ve HANİFE SULTAN şans verdiğim diğer isimlerdir.İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim JUNYOR SELİM'dir. Fazla detaya girmek istemiyorum fakat bugünkü koşuda müthiş bir gidişat avantajı var bu safkanın. Zeki ve başarılı aprantisi idaresinde rakiplerini uyutup birinciliğe ulaşabilir.

Defalarca söylediğim gibi G. Kocakaya öyle binişler yapıyor ki "bu koşuda kime binse o kazanırmış" dedirtiyor. İşte tam öyle bir koşu bu da. AKIŞ'ı tek önermiyorsam bunun tek sebebi yarışın rölanti tempoda geçecek olmasından dolayıdır.

SEZTURBO, CESURBUĞRA, TAYGETA ve TURHAN ŞAH şans verdiğim diğer isimlerdir.

Üçüncü ayakta; ilk şansı yaşlı kurt DOMBRA'ya vereceğim. Yaşı ilerlediği için eski günden değil ama çok karakterli bir safkan olduğundan lehine şartları yakaladığından hala harika koşuyor. Bugün MAMBA FOREVER, TREVI FOUNTAIN ve WOLF POLAT üçlüsü önünde liderliği alacak olan DOMBRA düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

GANANDO SOLO, RAMPAGE, RISING SORY, MAMBA FOREVER ve WINNER MAN rakiplerdir.
Dördüncü ayakta; mesafe biraz daha kısa olsa MAKE A FIRE bankom olurdu. Kısa ama seri sprint atabilen bir isim. Mesafe ne kadar kısa olursa bu safkan için o kadar avantaj. Bugün kazanabilmesi için H. Karataş'ın son 300'e kadar el sürmeyip akıcı sprintle işi bitirmesi gerek. İş mücadeleye kalırsa MAKE A FIRE pes eder.

Yanına sadece DENİZHAN ekleyeceğim. Stili rakipleri ANADOLU HANI ve CARPE DIEM BABY'e rağmen düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse ağır sıkletine rağmen direnebilir.
Beşinci ayakta; denk güçteki isimlerin maidena veda etme mücadelesinde riske girmeyip birçok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim DAME TIME olacaktır.

Son yarışında elde etmiş olduğu üçüncülük kazandığı koşu dahil sergilediği en iyi performanstı. O yarışın ardından bugün çime nazaran daha iyi koştuğu sentetik pistte mücadele edecek. Grup son derece müsait ve müthiş bir gidişat avantajına sahip. V. Abiş idaresinde düzlüğe lider ve sermayeli vaziyette çıkıp rakiplerine sprint şansı tanımadan kazanacağına inanıyorum. Bankomdur.

 

 

 

-Sıralı ikili için; ASLAN LUİGİ değerlendirebilirsiniz.
ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,2,9,5,4,6,7,8

2.AYAK: 1,3,8,5,9,7

3.AYAK: 2,3,5,6,4,7

4.AYAK: 4,1

5.AYAK: 2,10,8,3,4,9

6.AYAK: 3

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*