MÜTHİŞ PROGRAM - 15 MAYIS İSTANBUL

 

Birinci ayakta; net favorim KING HAYRİ'dir. Açık söylemek gerekirse banko önermeyi bile düşündüm bu safkanı. Her şey lehine gözüküyor. İdeal pist ve mesafesinde, lehine gidişatta yarışacak. KING HAYRİ yarış içerisinde çok kolay tempoda dolu kantarma giden bir isim. Yarış süratli tempoda geçtiğinde kısa ama seri sprintle oldukça etkili yarışlar yapabiliyor. Bugün MR LOVERMAN ve ACT OF GOD'un süratlendireceği koşuda KING HAYRİ'nin N. Avci idaresinde 53,5 kg sıkleti yakalamışken bitirici sprint atması hiçte zor olmayacaktır. Programa bankoyla başlamayı sevenler için ideal bir seçim olur.

MR LOVERMAN ayağına inanılmaz seri bir isim. Bu safkanı kesinlikle tutmayıp kendi halinde salmanız gerek. Bugün stili rakibi ACT OF GOD var fakat ACT OF GOD son koşusunda kulvarından geç çıkıp en geride gitmişti. Benzer bir aksilik yaşarsa MR LOVERMAN düzlüğe 4-5 boy önde çıkar ve 1200 çimde kendisini yakalamak imkansız bir hal alabilir.

BADUU'nun hemen adaptesi iyi hemde teşviğe başarılı biçimde yanıt veriyor. Dolayısıyla bu tarz koşularda daima istikrarlı koşuyor. Başarılı ve formda aprantisi idaresinde ilk ayağın kazananı olabilir.

ACT OF GOD bu kez kulvarından düzgün çıkarsa sevdiği İstanbul çiminde rakiplerini yanına sokmayabilir.

Hafif sıkletle yarışacak olan istikrarlı safkan BODULAW şans verilmesi gereken bir diğer isimdir.İkinci ayakta; ERKEK TAY DENEME ve DİŞİ TAY DENEME KOŞULARI'nın olduğu bir programda handikap 15 Araplara mahsus bir koşuda risk almak gibi bir çılgınlık yapmayacağım tabii ki. SÜMER HAN'ın liderliği alacağı ÖZGÜRHAN'ın takipte olacağı koşuda tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.
Üçüncü ayakta; ERKEK TAY DENEM KOŞUSU'nda favorim SİGOŞ'tur. Bundan yıllar önce ülkemizde atçılığı en doğru yapan kişinin Onur Dilbaz olduğunu belirtmiştim. Nitekim gözlemimde yanılmadığımı görmek mutluluk verici. Sayılı atla sahaya gelmesine rağmen eküri muazzam işler yapıyor. Son yıldızları ise SİGOŞ. Ben uzayan mesafede FINAL DANCE'in hakimiyetini hissettireceğini düşünsemde 1600'de pistte sabahki yağmurla biraz yumuşamışken SİGOŞ'un yine kazanmaya yakın olduğu inancındayım. HAKNA, KING FARRIER, GRASYAS, PANAGEA, CAPTAIN FANTASTIC, HAMASET ve DOLLAR MAN gibi isimlerin bir araya geldiği koşunun ölüm temposunda geçeceği aşikar. SİGOŞ sabırlı biçimde bekler ve düzlükte trafik sorunu yaşamazsa bu önemli koşuyu kazanmaya yakındır.

FINAL DANCE'in de en az SİGOŞ kadar şanslı olduğunu düşünüyorum fakat bu safkan için esas detaylı yorumumu SAİT AKSON'da yapacağım. İki safkanı ayırmamak gerek.


Dördüncü ayakta; ilk şansı HEVA'ya vereceğim. Form durumunu çok beğeniyorum bu safkanın. Bugünde sevdiği pist ve mesafede bomboş sıkletiyle yarışacak. Kafamdaki tek soru işareti kulvarından iyi çıkıp çıkamayacağı. Zaman zaman 1-2 boy tereddütlü çıkıyor HEVA. Benzer bir sorun yaşarsa en dış startı çekemediğinden gerilerde kalabilir. Beklediği vakit gerçek gücünü sergileyemiyor. Ama olur da düzgün çıkar ve MAMBA FOREVER önünde liderliği alırsa HEVA'nın beyaz bayrak ayna yarışı izleteceğine inanıyorum.

Son uzun mesafeli yarışını ölçü almadığım tam bir orta mesafe çim atı olan MAMBA FOREVER'in kazanması doğal sonuç olur.

Bomboş sıkletiyle yarışacak olan moralli safkan ELİMİNATÖR şans vereceğim bir diğer isimdir.

Beşinci ayakta; banko önereceğim isim MELİNAM olacaktır.

Dört aylık aranın ardından katılmış olduğu son koşusunda gayet etkili bir performans sergileyerek üçüncü olmuştu. Şimdi kondisyon açısından daha iyi seviyeye geldiğinden daha etkili olacaktır. Mesafenin 1600'e uzaması ve ATOMIC BLONDE'ye göre bu kez üç kg sıklet avantajıyla yarışacağınıda hesaba kattığımız vakit MELİNAM'ın daha şanslı olduğuna kanaat getirdim. Muhtemelen LAST CHANCE LADY'nin liderliğinde koşu rölanti tempoda geçecektir. MELİNAM 2.likte gidip 600'ün oralarda hücuma kalkarsa yani ATOMIC BLONDE'yi uzun sprinte zorlarsa bence kazanmayı bilecektir. Bu tarz taktik koşularında A. Çelik'e fazlasıyla güvendiğimden MELİNAM'ı banko olarak öneriyorum.

Altıncı ayakta; DİŞİ TAY DENEM KOŞUSU'nu kazanmasını beklediğim isim kısrak demeye bin şahit olan SECRET POWER'dır. İnanılmaz güçlü bir isim ve sağlıkla koştuğu sürece hemcinslerine büyük üstünlük kuracaktır. GLEAMY, ANADOLU HARİKASI, DESERT FAIRY, KÜBRA HANIM ve SHINING GLORY tarzı seri isimlerin süratlendireceği koşuda SECRET POWER kalabalık grupta yol bulma sorunu falan yaşamazsa bu önemli koşuda kazanmasını beklediğim isimdir.

BELLA AMAURA AGF tablosunda en geride kalmış ama potansiyeline inandığım ve bugün harika koşmasını beklediğim bir isim. Keşke daha etkili bir binici idaresinde yarışsaydı biraz daha iddialı konuşabilseydim. Süratli tempoya ayak uydurmayıp bariyere yakın 7.8.likte giderse BELLA AMAURA bombayı patlayıp 60 lira ganyanla bu koşuyu kazanabilir.

CHAIN OF DESTINY şampiyon LONG RUNNER ile anneden kardeş ve müthiş potansiyelli bir isim. Maalesef kulvarına bir türlü girmiyor. Bu yüzden sürekli box gerisinde koşudan çıkarılıyor. Bugün olur da kulvarına girerse kesinlikle iddialı olur.

LEGA LADY liderliği almadan da başarılı olabildiğini son koşusunda gösterdi. Benzer bir performans sergilerse şanslı olacaktır.

KARAKRALİÇE taylığında sık koştuğundan hala bunun dezavantajını yaşıyor. Yoksa oldukça kaliteli bir kısrak. H. Çizik idaresinde sonlarda güçlü gelecektir.

ANADOLU HARİKASI stili rakiplerine rağmen düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; ROBERTA MIA, HERMIONE GRANGER, HIDDEN MONEYS ve LOVE IS GOOD değerlendirebilirler.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8,6,1,3,9

2.AYAK: 5,9,3,2,10,4,1,8,6,7

3.AYAK: 15,4

4.AYAK: 7,5,9

5.AYAK: 4

6.AYAK: 16,,,3,4,12,9,1 / 15,6,7,13

Yorum
#1 | MuRRaT - 22:10:05 - 15.Mayıs.2022
Avatar yok Tebrikler KRALL 🧿🍀
#2 | Temelhan - 22:10:25 - 15.Mayıs.2022
Avatar yok Tebrikler başarilarin daim olsun Daha büyuklerine 🙏
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*