İZMİR TAHMİNLERİM - 11 MART

Birinci ayakta; banko önereceğim isim BEHÇETHAN olacaktır.

Son koşusundaki sağlıklı görüntüsünü çok beğendim bu safkanın. Yakın farklarla beşinci kaldı ama nefessizlikten etkilendiği aşikardı.

Gördüğü yarışla birlikte daha iyi duruma gelen BEHÇETHAN'ın bugün kazanacağına inanıyorum. Hele bir de üçüncü at konumunda yakalamışken yanına rakip önermek aklımında ucundan dahi geçmedi.

Düzlükte yapacağı etkili hücumlarla BEHÇETHAN'ın yarışı lehine çevirmesini bekliyor, günün bankosu olarak öneriyorum.


İkinci ayakta; QUEEN AKARCA favorim. Son koşusunda sizlere banko önermiştim hatırlayacağınız üzere. O gün SHANNARA'nın kulvarından çıkacağı tuttu ve QUEEN AKARCA'nın da  binicisi etkisiz kalınca QUEEN AKARCA ikincilikle yetindi. Değişen binicisiyle kazanmaya yakındır.

 

Yarış süratli tempoda geçerse SHE IS THE SHOW kısa sprintle işi bitirebilir.

 

Pek sanmıyorum ama SHANNARA bugünde kulvarından çıkarsa bir kez daha beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

MAYA HANIM ve DERİNDOĞA şans verilmesi gereken diğer isimlerdir.Üçüncü ayakta; LIKE THE STARS'ın muazzam formu devam ediyor. Stili rakibi AKSAKALLI'ya aldırış etmeden liderliği alıp bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir.

 

Gördüğü yarışlarla çok daha iyi seviyeye gelen ÖKEHAN A. Çelik ile rövanşı alabilmek adına her şeyi yapacak ve harika koşacaktır.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; ROBIN SON'u değerlendirebilirler.Dördüncü ayakta; ADEM AĞA bu gruptan farklı kaliteye sahip olduğunu düşündüğüm bir isim. Verdiği 127 günlük aradan olumsuz etkilenmezse bence bu rakiplerini mağlup edecektir.

 

KUPA ONLUSU, SASSUOLO, FOREVER JUSTEN ve ZIMA BLUE rakiplerdir.

Beşinci ayakta; riske girmeyip tüm isimlere şans verme taraftarıyım. İlk ayakta plase konumda bir bankom varken günün ağır favorisi RENGÜL SULTAN'ı yıkıp şansımı deneyeceğim. Normalde size mutlaka sıralama sunardım ama bu yarışta kesinlikle riske girmemenizi hatta RENGÜL SULTAN'ın kazanması durumunda favori gelmiş olsa dahi kuponunuzun iki misli olması adına bu koşuda direk "hepsi" seçeneceğine yönelmenizi tavsiye ediyorum.


Altıncı ayakta; koşunun kuma dönmesiyle birlikte GÖKÇESTAR'ın şansı fazlasıyla yükseldi. Evet ESER gibi stili rakibi var fakat ESER'in kum pistte GÖKÇESTAR'a ayak uydurabilmesi zor. 1200 metrede GÖKÇESTAR bu rakipleri yanında çıktığı gibi bitirmeye yakındır.

 

Yanına sadece PITIR'ı ekleyeceğim. GÖKÇESTAR'a fazla avans vermeden 2.3.lükte gidebilirse sonlara doğru rakibi temposunu yitirirse devreye girebilir.

 

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8

2.AYAK: 2,5,3,7,1

3.AYAK: 1,5 / 6

4.AYAK: 5,4,6,1,2

5.AYAK: H

6.AYAK: 1,,,4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*