KOCAELİ TAHMİNLERİM - 22 ŞUBAT

Birinci ayakta; çok zorlu bir koşuyla altılı ganyana merhaba diyoruz. Şablonu oluştururken çok zorlandığım için ilk ayaktan elemeler yapmam gerekti ve bu koşuda sadece beş isme şans vererek geçmeye çalışacağım.

Favorim SARRAFŞAH'tır. ERGÜÇLÜ'nün liderliği alacağı koşuyu MEMO AĞA'yla birlikte 2.3.lükte takip etmesini beklediğim SARRAFŞAH temposunu doğru yerde yükseltirse rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

 

KUTLUŞAHIM, ABHER, ERGÜÇLÜ ve ATANERHAN şans verdiğim diğer isimlerdir.İkinci ayakta; her türlü sonuca açık bir koşu. Elediğimiz atın kazanma ihtimali yüksek. Ben ABAKAY KIZI dışındaki tüm isimlere şans vereceğim. İlk şansı ise ÇAĞLAYANŞELALE'ye veriyorum. Son uzun mesafeli koşularını ölçü almıyorum bu safkanın. Bu kez sevdiği mesafede yarışacak. GENÇ MİMAR'ın liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu önlere yakın takip ederse ÇAĞLAYANŞELALE harika koşacaktır.

 

Rakipleri sırasıyla şablondadır.
Üçüncü ayakta; kazanmaya yakın gördüğüm isim AVUKAT'tır. Çok ciddi sorunlarla boğuşmasına rağmen müthiş karakterli bir isim olduğundan hala canını dişine takarak yarışıyor adeta. Son koşusunda 1200 metrede ağır sıkletle yarışmasına rağmen üçüncü olurken etkili bir sprint atmıştı. Bugün net bir kaçak yokken liderlik hamlesi yaparsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

AVUKAT umduğum hamleyi yapmazsa KARA HİSAR liderliği alır diye düşünüyorum. Alakası olmadığı uzun mesafeli koşunu ölçü almadığım safkan böyle bir grupta önde yalnız kalırsa yakalanması çok zor.

 

KING CHA CHA, AKINCI ve BEYOND REDEMPTION şans verdiğim diğer isimlerdir.

Dördüncü ayakta; ilk kez çıkacağı kaba kumda çok iyi koşmasını beklediğim SARIYERLİ favorimdir. Koşunun ve günün ağır favorisi VİZİGOT'a önde BALMELDA tarafından ciddi bir pres yapılacağına inandığım bu koşuda SARIYERLİ etkili düzlük sprintiyle birinciliğe ulaşabilir.

 

VİZİGOT önde yalnız kalır ve tempoyu dilediği şekilde ayarlarsa zorlanmayacaktır.

Beşinci ayakta; UPDATE önde yalnız koşmayı seven bir isim. Evet bugün mesafe kendisi için biraz uzun fakat mesafe uzadığı için yarış daha düşük tempoda geçer, ki bu da UPDATE'in ekmeğine kaymak sürecektir. Düzlüğe 2-3 boy önde çıkabilirse UPDATE'in yakalanması güç gözüküyor.

 

MEMENTO ve SEKOYA ikilisi kulvarlarından 2-3 boydan fazla oyalanmadan çıkarlarsa sonlarda güçlü gelecektir.

 

Form durumu fena olmayan HAVİN SARYA'ya da şans vererek son ayağa geçiyorum.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim HELL STORM olacaktır.

Son yarışında sizlere banko önerdiğim safkan maalesef yarış öncesi talihsizlik yaşayınca koşudan çıkarılmıştı.

Bugünkü koşuda yarışın başlamasıyla birlikte PRINCESS NAZOM ve BALANCE ikilisi liderlik hamlesi yapıp koşuyu yüksek tempoya sokacaktırlar. HELL STORM koşuyu orta sıralarda takip edip son 300'den sonra yapacağı akıcı sprintle yarışı lehine çevirip kazanmayı bilecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7,4,6,1,12

2.AYAK: 3,4,5,9,7,2,1,6,8,11,12

3.AYAK: 2,5,6,1,3

4.AYAK: 1,2

5.AYAK: 8,3,5,1

6.AYAK: 4

Yorum
#1 | umut51 - 01:01:08 - 23.Şubat.2022
Avatar yok bu yolda galip sayılır mağlup....zirvesindesin performansının...müthiş kurgu ve analizler...sadece biraz şans gerkli..şansın yanında olması dileğiyle,sevgiler,saygılar
#2 | ugurugur - 23:11:40 - 22.Şubat.2022
Avatar yok Reis bugün de olmadı be. Ama yakındır.iyi ikramiyeler. Alemin kralısın.
#3 | Ege - 18:06:48 - 22.Şubat.2022
Avatar yok 1. Altılı için öneri var mı yayinlanan saatte başlıcak çakışan koşular sizin tahmininizden yararlanıyoruz
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*