BURSA TAHMİNLERİM - 31 OCAK

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 1,8

2.AYAK: 5

3.AYAK: 6,7

4.AYAK: 1,2,7

5.AYAK: 2

6.AYAK: 3,8,11,12,13

7.AYAK: 2,7
Birinci ayakta; ya OĞLUM YAMAN tek ya hepsi diyecektim. Çünkü çalışmam bittiğinde OĞLUM YAMAN dışında tuttuğum bir başka isim olmadığını fark ettim. Özellikle son günlerde ilk ayakta çok ciddi sürprizler oluştuğu için bu ayağı kapamaya karar verdim ama doğru sürülürse OĞLUM YAMAN'ın kazanma ihtimali yüksek. Kısa ama seri sprinte sahip bir isim. Son koşusunda mesafe uzun geldiği için üçüncü kaldı. Ben safkanın genel görüntüsünü beğendim. Bugün lehine dönen mesafede, süratli tempoda geçecek bir koşuda yarışacak. DORUKANAT, STAR DÖVEN, MİSS BURGAS ve TİRANLI gibi isimlerin tempo vereceği koşuda OĞLUM YAMAN'ın sonlardaki etkili sprintiyle kazanması doğal sonuç olur.

 

Dediğim gibi bu safkan dışında tuttuğum bir başka isim olmadığından OĞLUM YAMAN umduğum performansı sergileyemezse kimin kazanacağını kestirmek güç olduğundan riske girmeyip bu ayağı kapatıyorum.


İkinci ayakta; ilk şansı SAN SEBASTIAN'a vereceğim. Stili rakibi LANGERON'un koşudan çıkması en çok SAN SEBASTIAN'a yarıyacak. Şayet MASTER WIZARD'ın erken preslerine maruz kalmazsa çıktığı gibi bitirerek büyük bir sürprize imza atabilir.

 

MINIGUN son yarışında daha güçlü rakiplerini 60 kg sıkletle mağlup etmişti. Bugün sıkleti azalmış ve grup çok müsait. Etkili düzlük sprintiyle yine harika koşacaktır.

 

ANITA BLAKE, VEDADO, BABA SADIK ve BARTUEFE şans verdiğim diğer isimlerdir.
Üçüncü ayakta; favorim SALUKİ'dir. Normalde TORAMANKAYA'yı bugüne kadar kaba kumda hiç yıkmadım ve tüm yarışlarını kazanma başarısı gösterdi fakat bu kez mesafe 1200 ve SALUKİ kendi evinde yarışacağından biraz daha şanslı olduğuna inanıyorum. Orta sıralarda gidip düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

 

TORAMANKAYA'ya 1200 metre kısa gelmezse sonlardaki sprintiyle bir kez daha aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

AYDERLİTURBO'ya da ideal pist ve mesafesinde yarışacağı için şans vermek gerek. KUDRETLİTAY'ın liderliği alacağı koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp yeterli avansı alırsa birinciliğe uzanabilir.


Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim DURANHAN olacaktır.

İzmir'den bildiğim ve takip listemde olan bir isim. Son yarışında beşinci oldu ama maidena bir gruba göre sert diyebileceğim rakiplerle karşılaşmıştı. Bugün çok daha uygun bir maiden koşuda yarışacak.

74 günlük arası olmasına rağmen hazırlıkları tatminkar. Stili rakiplerine aldırış etmeden liderliği almasını beklediğim DURANHAN'ın kazanıp maidena veda etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Beşinci ayakta; favorim ÇOK YAKIN'dır. Bu koşu içinde YÜCELİR'in yarıştan çıkması en çok ÇOK YAKIN'ın işine gelecek. FORDTA TEK önünde liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde belirlemesini beklediğim ÇOK YAKIN geriden etkili sprint gelmeyeceği için beyaz bayrak ayna yarışı izletmeye yakındır.

 

ÖZBİLGİN, CANYOLDAŞ, FIRATIN ÖFKESİ ve ULUBEYİ rakiplerdir.
Altıncı ayakta; 119 günlük arasına rağmen MARATONCU favori olmayı hak ediyor. Çünkü gruptan farklı kaliteye sahip ve yarışa kusursuz biçimde hazırlanmış. ARTRO AHMET, WILD OCEAN, YOU NEVER KNOW ve IMPOSING VICTORY gibi stili rakiplerine aldırış etmeden liderliği alıp çıktığı gibi bitirebilir MARATONCU.

 

Yanına sadece GREYHOUND ilave edeceğim. Form durumu çok iyi bu safkanın. Son yarışı ölçü değil çünkü uzun mesafedeydi. Bugün kulvarından düzgün çıkarsa lehine gidişatta sonlarda harika bir sprint izletebilir.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 5,1,4,8,2,6,3,10,11,9,12

2.AYAK: 7,6,8,3,11,9

3.AYAK: 2,1,7

4.AYAK: 2

5.AYAK: 3,13,11,12,8

6.AYAK: 7,2

Yorum
#1 | haliko - 20:08:46 - 31.Ocak.2022
Avatar yok Barış bey salukiden itibaren her yarış bahis buldum sayende,ama en üzücü olanı altiliyi neredeyse tek kalem bulacakmisiz, şans yanımızda değildi, emeğine sağlık...🙏
#2 | ugurugur - 19:07:54 - 31.Ocak.2022
Avatar yok Ah be Kral,
bu kadar güzel analizler ile şu altılıyı bulamadık ya.
Emeğine yüreğine sağlık.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*