ANTALYA TAHMİNLERİM - 26 OCAK

Bugün Antalya'da az atlı ama denk güçteki isimlerin karşılaşacağı bir program var. Doğru bankoyu seçersek altılıyı yakalayacağımızı düşünüyorum ve çalışmam sonucunda içime çok sinen bir banko buldum. Özellikle son ayakta cazip bir sonuç beklediğimden programdan ümitliyim. Tahminlerim şu şekildedir;Birinci ayakta; favorim KUMANTAY'dır. Önde temposunu kurup düzlüğe yıpranmadan çıktığı vakit etkili yarışlar yapabilen bir safkan. Bugün stili rakibi olmadığından beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali yüksek.

 

AKDENİZ potansiyeline inandığım isimlerden. Hala gerçek gücünü yansıtabilmiş değil. Çok seveceğine inandığım Antalya kumunda kendini bulabilir.

 

GÜLALLAR, TURAÇBEY ve DEFNELİ şans verdiğim diğer isimlerdir.

 

 

 

-Sağlam kupon yapanlar; İLANLİ OĞLU ve KARDEŞ KAYA ekleyebilirler.

İkinci ayakta; ilk şansı BAŞAYDIN'a vereceğim. Daha önce kaba kumda bir kez yarışıp başarı sağlayamamış olsa da bu safkanın bu pistte etkili koşacağına inanıyorum. Bugün süratli hiçbir ismin olmadığı koşuda liderlik hamlesi yapar veya en kötü 2.likte giderse son ana kadar birincilik mücadelesinde yer alacağı görüşündeyim.

 

SİVEREK HAN son yarışını kolay kazanırken bu pisti ne kadar çok sevdiğini net biçimde gösterdi. Bir kez daha kazanması doğal sonuç olur.

 

BİCEROĞLU, AĞDAŞLI, TANIRBEY ve FAHRENHEİT şans verdiğim diğer isimlerdir.

Üçüncü ayakta; kulvarından düzgün çıkacağını bilsem PORTRAIT OF LADY'i sizlere banko olarak önerirdim. Stili dışı koşup beklemesine rağmen gayet başarılı bir ikincilik elde etti son koşusunda. Bugün kulvarından düzgün çıkar ve baştan liderliği alırsa bence direnir.

 

Önceki koşularında olduğu gibi PORTRAIT OF LADY yine kulvarından geç çıkarsa OSTRAVA baştan öne düşüp çıktığı gibi bitirebilir.

 

Nemli olmasını beklediğim pistte SAADET SULTAN çok etkili olduğundan bu safkanada şans vermek gerek.Dördüncü ayakta; KUPON - BALİ KIZI rövanşı izleyeceğiz. Beş gün önceki karşılaştıklarında favorim KUPON'du. BALİ KIZI önde bomboş kalıp temposunuda doğru yerde arttırınca rakibini çaresiz bırakmıştı adeta. Bugün KUPON'un ciddi bir sıklet avantajı var ve BEST OF FATOŞ liderliği almasa bile BALİ KIZI'na en azından pres uygular diye düşünüyorum. Bu yüzden KUPON düzlük boyu sergileyeceği sprintle rövanşı alabilir.

 

BALİ KIZI bu pisti çok sevdiğini henüz ilk koşusunda gösterdi. Bugünde prese maruz kalmazsa artan sıkletine rağmen çıktığı gibi bitirebilir.


Beşinci ayakta; banko önereceğim isim ROTOVATÖR olacaktır.

Hatırlayacağınız üzere bu safkanın son koşusunda sizlere ZİRKON'u tek önermiştim. ZİRKON kazandı kazanmasına fakat o gün ikinci kalan ROTOVATÖR'ün sergilediği performans muhteşemdi. Sağlıklı olduğu sürece Antalya pistinde müthiş tempo yarışları izleyecek bize.

Bugün hafifleyen sıkletiyle FAITHFUL WOLF önünde liderliği alıp net bir beyaz bayrak ayna yarışı izletmesini bekliyor, günün bankosu olarak öneriyorum.

Altıncı ayakta; GEÇİŞ ZAMANI'nın peşini bırakmaya niyetim yok. Son yarışında bu safkanı yine ilk sıradan önerirken şu yorumda bulunmuştum;

 

"bu kadar vasat ismin maidena veda etme mücadelesinde ilk şansı GEÇİŞ ZAMANI'na tanımak mantıklı geldi. Sonuçta bir KAIZBERT yavrusu ve koşacağım derse bu rakiplerini rahatlıkla mağlup eder. Kulvarından iyi çıkıp düzlüğe lider çıkabilirse AGF tablosunda % 1 oynanan GEÇİŞ ZAMANI sürprizi gerçekleştirebilir"

 

 

O gün maalesef kulvarından kötü çıkıp önlere gelemeyince ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. Bu kez düzlüğe önde çıkarsa kazanması benim için sürpriz olmayacak.

 

Bu safkan umduğum performansı sergileyemezse kimin kazanacağını kestirmek güç olduğundan riske girmeyip bu ayağı kapatıyorum.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,3,5,4,1 / 7,6

2.AYAK: 6,4,2,5,1,3

3.AYAK: 3,2,4

4.AYAK: 3,1

5.AYAK: 4

6.AYAK: 5,6,2,3,8,4,1

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*