ADANA TAHMİNLERİM - 16 OCAK

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 3

2.AYAK: 2,3

3.AYAK: 5,7,10,11

4.AYAK: 6

5.AYAK: 2

6.AYAK: 2,4,5,6

7.AYAK: 8,11

Birinci ayakta; favorim ŞENATİK'tir. Geçtiğimiz yıl maidena veda ettiği koşuda rakiplerini çok uzak farkla mağlup etmiş ve ilerisi için umut vaat etmişti. Sonrasında da başarılı yarışlarını sürdürdü ŞENATİK. Bu yıl katıldığı tek koşuda tabela dışı kalmasını doğal karşılıyorum çünkü güçlü rakiplerle mücadele etti ve ÖZAYDIN gibi stili rakibi vardı. Bugün önde temposunu rahatlıkla kabullendireceği bir koşu yakalayan ŞENATİK'in beyaz bayrak ayna yarışı izletmesi benim için doğal sonuç olur.

 

OĞLUM GİRAY bir önceki koşusunda sonlardaki seri sprintiyle çok başarılı bir zafer elde etmişti. Ardından uzun mesafede şansını denedi ve ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. Tekrardan sevdiği mesafede yarışacak olan OĞLUM GİRAY sonlarda yapacağı hücumlarla birinciliğin güçlü adayıdır.

 

Bu iki ismi rakiplerine oranla daha şanslı görsemde GÜRSEY, ÇINAR TAY, TARSUS ŞELALESİ, KRAL TUNCA, KESKİN TAY ve KIZILOK'a da şans veriyorum.

İkinci ayakta; son derece vasat isimlerin maidena veda etme mücadelesini izleyeceğiz. Koşunun rölanti tempoda geçeceğinide hesaba kattığımız vakit bu koşuda riske girmeyip birçok isme şans vermekte fayda var.Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim GÜVENAĞA olacaktır.

Son yarışında stili rakibi EFKARLIEFE tarafından temposunun üzerine çıkarılmasına rağmen gayet etkili bir performans sergiledi ve başarılı bir ikinilik elde etti. Bugün kendisi kadar süratli bir isim yokken GÜVENAĞA'nın sevdiği pist ve mesafede beyaz bayrak ayna yarışı izleteceğine inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; KING BERKAY kazanmaya yakın gördüğüm isimdir. Son koşularını ölçü almadığım safkan bugün müthiş bir uyum içerisinde olduğu H. Çizik idaresinde yarışacak. GÖKBAKIRHAN önünde liderliği alıp düzlüğe yalnız çıkacak olan KING BERKAY büyük bir ihtimalle yakalanmayak.

 

Yanına sadece VICTOR WOLLES ilave edeceğim. Düzlüğe rakibine fazla avans vermeden çıkmayı başarabilirse sonlarda koşuya ağırlığı koyabilir.Beşinci ayakta; CÜLÜK en şanslı gördüğüm isimdir. Tam start verileceği vakit kulvarında oynadığı için hafif tereddütlü çıkmıştı son koşusunda. Bundan olumsuz etkilendi ve bence ölçü alınmaması gereken bir performans sergiledi. Bugün TEMPERANCE, NARLICA GÜZELİ ve SUNDOWN gibi isimlerin süratlendireceği koşuda CÜLÜK sonlardaki sprintiyle kazanabilir.

 

TEMPERANCE, NARLICA GÜZELİ, SUNDOWN, LION MOCCASIN ve SİN rakiplerdir.


Altıncı ayakta; sürpriz bir sonuç beklemiyorum. TARSUSUN GÜLÜ ve MOMOS ikilisinden hangisi koşu içerisinde daha iyi yer tutar ve aksilik yaşamazsa kazanıp maidena veda eder görüşündeyim. Bu iki isme ayrımsız biçimde şans vereceğim.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,2,,,6,5,4,1,7,8

2.AYAK: 5,7,10,11,9,6,1,2

3.AYAK: 6

4.AYAK: 2,,,3

5.AYAK: 5,6,2,4,3,1

6.AYAK: 11,8

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*