ADANA TAHMİNLERİM - 2 MAYIS

Birinci ayakta; AGF olan ATLAS ÇİÇEĞİ benimde favorimdir. Artan bir form grafiğine sahip olan safkan sevdiği pist ve mesafede yarışacak. Kısa ama seri sprinte sahip olan ATLAS ÇİÇEĞİ 56 kg altı yarıştığı vakit sprintini daha uzun sürdürebiliyor. Bugünkü koşuda şartlar lehine gözüktüğü için ATLAS ÇİÇEĞİ'nden efsane bir sprint bekliyorum.

 

ÇAKIRSULTAN bir önceki koşusunda Adana çiminde gayet tatminkar bir performans sergileyerek dördüncülük elde etmişti.  Son yarışını ölçü almıyorum çünkü gidip Urfa'da mücadele etti. Tekrarda sevdiği piste çıkacak olan safkan hafif sıkletinin avantajıyla sürprizi gerçekleştirebilir.

 

DEMİRŞİMŞEĞİ daha sert rakiplerinin yanında beşinci oldu. Böyle uygun grubu yakalamışken son ana kadar birincilik mücadelesinde olacaktır.

 

AĞCABEYİ stili rakibi TEKİNZADE'ye göre konum belirlerse aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

Son yarışında binicisi çok yetersiz kalmıştı İZBIRAK'ın. E. Sincan idaresinde bence bambaşka bir kimliüe bürünecek.

 

MOSKOVAATEŞİ gereğinden fazla beklemez ve zamanında hücuma kalkarsa rakiplerine transit yapabilir.

 

CANBEŞİRCAN'ın güçlü rakiplerinin yanındaki performansı fena sayılmaz. Uygunlaşan grupta söz sahibi olabilir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; YANTAR ve ASİL RÜZGAR ekleyebilirler.

İkinci ayakta; altı safkana şans verdim ama içimin rahat olduğunu söyleyemem. Çünkü analiz yapılabilecek bir koşu değil bana göre. Yaptığım çalışmaya göre rakiplerinden daha şanslı gördüğüm altı safkan sırasıyla şablondadır.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim CLASS olacaktır.

İlk yarışında çok hazır ve kaliteli bir isim olan ÖZGÜRSU ile gereksiz yere inatlaşıp temposunun üzerine çıkarak sürüldüğü için rahatlıkla ikinci olacağı koşuda sonlarda düşen temposuyla üçüncü kaldı.

Ben kötü sürülmesine rağmen CLASS'ın gayretini gayet beğendim. Kesinlikle maiden atı olmadığına inandığım CLASS'tan bugün net bir galibiyet bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorumDördünü ayakta; PUZZLE kısa mesafeli çim pist koşularında bu kadar kötü koşacak bir isim değil kesinlikle. Son yarışına bakıyorum binicisi safkana el sürmeden koşuyu bitirdi neredeyse. Tamam PUZZLE sabırlı biçimde bekleyip sonlarda seri sprint atar ama grubun çok gerisine düşmüşken biraz gayret edip safkana yarıştığını hissettirmeniz gerekiyor. Eğer PUZZLE için bugün benzer bir hata yapılmazsa çok ters bir yarış yapmasını bekliyorum.

 

ROMOLO stili rakibi CİHANA BEDEL'e rağmen sevdiği pist ve mesafede iddialı olacaktır.

 

KARABAYIRLI, DERİN DİYAR ve CİHANA BEDEL şans verdiğim diğer isimlerdir.


Beşinci ayakta; koşunun ve günün ağır favorilerinden DEMİRYAPAN'a kariyeri boyunca banko olarak güvenmem. Çünkü sonları inanılmaz zayıf. Hadi hazırlıkları yetersiz olur falan sonlarda durur anlarım ama muazzam işlerle katıldığı ilk koşusunda düzlüğe 10 boy önde çıkıp üçüncü oluyorsa her zaman durma ihtimali vardır bu atın. Benim favorim NURŞAHAN. Kumda aradığını bulamayan safkan çimde bence çok daha etkili olacaktır. Ön grupta yer tutarsa düzlükte yapacağı seri sprintle işi bitirebilir.

 

SEMİHABİ, DAĞKAAN, DEMİRYAPAN, NOKTACI ve BABA YAGA rakiplerdir.
Altıncı ayakta; TAKE OTH takip atlarımdan biri ve bugün kazanabilmesi için şartların oluştuğuna inanıyorum. İlk kez çıktığı Adana çiminde gayet başarılı bir beşincilik elde etti bu safkan. İlk başlarda yanındaki safkanlarla çarpıştığı için iyi yer tutamayıp geriye düşen TAKE OTH düzlüğe çıkıldıktan sonra bariyer dibinden yaptığı sprintle dikkatimi çekmeyi başardı. Bugün çok uygun grupta, bomboş sıkletiyle yarışacak. Trafik sorunu yaşamazsa kapanışı yapmasını bekliyorum.

 

Yanına sadece BOSENDRA ilave edeceğim. KOŞANTAY gibi stili rakibi var ama BOSENDRA inanılmaz bir seriliğe sahip olduğu için 1200 çimde stili rakiplerine aldırış etmeden beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 5,7,3,6,11,4,9 / 1,2

2.AYAK: 1,4,3,2,7,5

3.AYAK: 3

4.AYAK: 10,8,7,3,2

5.AYAK: 11,6,2,3,4,1

6.AYAK: 9,11

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*