HARİKA PROGRAM - 28 NİSAN İSTANBUL

Birinci ayakta; çok isme şans vereceğim fakat tutarak yazdığım sadece iki isim var. Bunlar; KARAMÜRSELLİ ve KING PINTO'dur.

Çim pistteki aksiyonlarını çok beğeniyorum KARAMÜRSELLİ'nin. Son yarışında tabela dışı kalması kulvarından kötü çıktığı içindi. Bugün sevdiği pist ve mesafede, kulvarından sağlıklı biçimde çıkar ve düşük tempoda geçecek olan koşuyu önlerde kabullenirse KARAMÜRSELLİ kazanmaya yakındır.

KING PINTO içinde zaman zaman kulvarından hafif tereddütlü çıktığını söyleyebilirim ama bu safkanda tam bir çimci. Yarış bir şekilde beklediğimden erken süratlenirse sonlardaki güçlü sprintiyle rakiplerini mağlup eder.

 

Dediğim gibi bu iki safkan dışında tuttuğum bir başka isim yok ama koşu çok düşük tempoda geçecek ve bu ikili kulvarlarından kötü çıkabilecekleri için riske girmeyip ilk ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.

İkinci ayakta; TAHİR BABA çim piste çıkmasını beklediğim bir isimdi. Bence bu yıl çimde müthiş tempo yarışları izletecek. Bugün O. Öztürk tarafından temposunun altında koşturulmaz ve 800'ün oralarda temposunu yükseltip rakiplerini uzun sprinte zorlarsa TAHİR BABA pisti ortalayıp bu rakiplerine direnir diye düşünüyorum.

 

OĞLUM FATİH, MUZOBABA ve NAKIŞ rakiplerdir.


Üçüncü ayakta; grubun tartışmasız en kaliteli ismi bence FIERO MIO'dur. Son yarışı kötü olunca gözden düştü ama o gün ağır sahadan olumsuz etkilendiği için etkisiz kaldı. Yani kesinlikle ölçü alınmayacak bir performanstı. 171 gündür start almayan safkan nefes yönünden sıkıntı yaşamazsa bu rakiplerini mağlup edecektir.

 

Bu safkan birinci olamazsa kimin kazanacağını kestirebilmek son derece güç. O yüzden bu tüm safkanlara şans verip rahat bir koşu izleme tarafındayım. Sıralamam şablondadır.


Dördüncü ayakta; formunun zirvesinde olan ALTINKAPLI birinciliğin en güçlü adayıdır. Son koşularında sürekli sentetik pistte yarışan ALTINKAPLI bence çimde daha da iyi performans sergiliyor. Bugün stili rakibi yokken liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali yüksek.

 

ÖZÇEVİK müthiş ciğerli bir safkan. Mesafe 1600 değilde uzun olsa tereddütsüz bankom olurdu. Aradan sonra bir yarış görüp binicisi tarafından hiç zorlanmamasına rağmen başarılı bir üçüncülük elde eden ÖZÇEVİK dediğim gibi kısalan mesafeden olumsuz etkilenmezse birinciliğe ulaşabilir.

 

Bir de BAY EMİR'e şans vereceğim. Çim pisti seven safkan gününde olduğu vakit bu tarz gruplarda daima söz sahibi olur. Düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.likte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp direnebilir.

Beşinci ayakta; banko önereceğim isim OVERLORD olacaktır.

Duygu Fatura eküsindeki safkanların % 80'i kısacı ve narin isimlerden oluşur. Arada ise son derece ciğerli, uzun sprinte sahip isimler çıkıyor. İşte OVERLORD onlardan biri. Son yarışında 1900 metre bile kısa geldi bu safkana. Bugün 2100 metrede yarışacağını görünce banko önerme konusunda tereddüt yaşamadım. Bu çok inandığım bankomuz plase konumda olunca da programa "harika program" başlığını attım.

Yarış muhtemelen düşük tempoda geçecek ve OVERLORD en geride gidecek ama dediğim gibi rakiplerine göre çok daha uzun sprint atabiliyor. Bu ciğerli safkanın etkili düzlük sprintiyle tüm rakiplerine hakim olup kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Altıncı ayakta; son derece vasat isimlerin birincilik mücadelesini izleyeceğiz. Elle tutulur hiçbir isim yok. Dolayısıyla önerdiğim safkanlar hakkında detaylı yorum yapmam size bir fayda sağlamaz. O yüzden çalışmama göre rakiplerine nazaran daha ön plana çıkan beş ismin; VERA CRUZ, ÇEÇEN KIZI, ANGEL PEARL, DEMİR İNCİ ve DREAM LADY olduğunu belirtip iyi şanslar diliyorum.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 7,9,5,6,3,8,10,1,4,2

2.AYAK: 3,7,2,6

3.AYAK: 2,7,1,4,5,6,3

4.AYAK: 3,5,1

5.AYAK: 3

6.AYAK: 11,3,12,4,5

Yorum
#1 | Temelhan - 23:11:41 - 28.Nisan.2021
Avatar yok Tebrikler başarın daim olsun. Daha büyuklerine İnşallah 👏👏
#2 | diLiran - 23:11:37 - 28.Nisan.2021
Avatar yok ben bugün hiç bakamadım programa abi ama site adına çok sevindim daim oLsun !
#3 | umut51 - 20:08:02 - 28.Nisan.2021
Avatar yok herzamanki gibi yine güne damganı vurdun...yolun açık olsun.....
#4 | Engin - 19:07:00 - 28.Nisan.2021
Avatar yok Tebrikler
#5 | elgon10 - 19:07:39 - 28.Nisan.2021
Avatar yok Tebikler reissss..
#6 | Modern - 19:07:27 - 28.Nisan.2021
Avatar yok geceden harika prograi gorunce biliyodum tutacak, tebrikler Gülümse
#7 | DESTINY80 - 17:05:11 - 28.Nisan.2021
Avatar yok helalin var usta. tahir baba arkasi sirali ikili, uclu bahsi ne varsa buldum. sira ciftede Gülümse
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*