KEYİFLİ PROGRAM - 17 NİSAN ANKARA

Birinci ayakta; altılı ganyan çok zor bir koşuyla başlıyor. Çünkü gruptaki her safkanın aleyhine durumlar söz konusu. Yani 1 numaralı AŞIKBEY'den 9 numaralı KAFADAR'a kadar her safkanın "ama" sı var. O yüzden bu koşuda riske girmeyin ve sıralamamı pekte dikkate almayın bence. Mesela ATLIBEY'in son yarışını çok beğendiğim için sizlere ilk sıradan öneriyorum. Stili rakibi ARBEDAŞ'a aldırış etmeden liderliği alıp uzak farkla kazandı. İşte burada "ama" devreye giriyor ve ATLIBEY'in ilk kez Ankara kumuna çıkacağı gerçeği ve BABAMEDET gibi her koşusunda liderliği mutlaka alan stili rakibi olduğunu göz ardı edemeyiz. BABAMEDET'in de ATLIBEY'den olumsuz etkilenme ihtimali çok yüksek. AŞIKBEY desek normalde böyle bir gidişatta şanslı ama 72 günlük arası var ve hazırlıkları yetersiz. Yine KAFADAR'ın form durumunu beğeniyorum ama kulvarından kaç boy geç çıkacağını kestirmek mümkün değil. AKAĞAÇ desek evet Ankara kumunu seviyor ama uzunu bariz eksik. İşte bu liste böyle uzar gider. Diğer safkanlarında mutlaka eksi yönleri var. O yüzden ben ilk ayakta riske girmeyip kapatarak rahat bir koşu izleme taraftarıyım. Sıralamam şablondadır.

İkinci ayakta; banko önereceğim isim LAKERS olacaktır.

İlk koşusunda vasat bir performans sergileyip tabela dışı kaldıktan sonra LAKERS'tan kulaklık çıkarıldı ve safkan hayli rahatladı. Bunu son iki yarışına bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz. Önce üçüncü oldu ardından çok hazır bir rakibe çarpılıp ikinci kaldı. Özellikle son yarışında aynayı diri vaziyette geçerken uzayan mesafelerde çok etkili olacağını net biçimde gösterdi.

FREE CHILD'ın liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu 3.4.lükte takip etmesini beklediğim LAKERS'ın düzlük boyu sergileyeceği sprintle uygun rakiplerinin yanında kazanıp maidena veda etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; KING'S DAY bence rakiplerinin çok önünde. Evet 256 günlük arası var ama hazırlıkları harika. İzmir'de uzun süredir düzenli biçimde hazırlanan safkandan etkili dinçlik performansı bekliyorum. BARTOLOMEO ve FEYMAN ABİ ikilsinin süratlendireceği koşuyu bariyerde 3.lükte sürdürecek olan KING'S DAY son 300'e gelinirken liderliği alıp farkı açarak kazanabilir. Net favorimdir.

 

NALAKOŞAN, FEYMAN ABİ, BARTOLOMEO, ROUGHNECK, IVOR ve KARMA FELSEFESİ rakiplerdir.


Dördüncü ayakta; kalite safkan KINGSMAN muhtemelen yarın AGF tablosunda % 70'leri görür. Evet bu gruptan üstün bir isim fakat ben banko olarak güvenmem. Çünkü son üç koşusunuda beğenmedim. G 1 ANKARA KOŞUSU'nda tamam kulvarından 70 metre geç çıktığı için kötü koştu. Ona eyvallah ama sonraki koşularıda benim için soru işareti. Sonraki yarışında POWERMAN'a karşı çaresiz kalırken SPEED FORCE'tan bile ikinciliği zor kurtardı. En son koşusunda ise sentetik pistte kazandı lakin kazanırken bile adeta ecel terleri dökmüştü. Sentetiği eksik PETROCELLI'yı sadece boyun farkla geçerken HUNTING gibi alt grup atınıda yarım boyla geride bıraktı. KINGSMAN'e verdiği beş aylık ara muhteşem gelmiştir yarın çıkar tuta tuta uzak farkla kazanır ona bir şey diyemem ama benim bıraktığım KINGSMAN yarın bu rakiplerine mağlup olursa benim için sürpriz olmaz. Hatta benim favorim DEMİRKURT'tur. Rölanti tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle birinciliğe ulaşabilir.

 

KINGSMAN, JUNO MONETA ve SÖNMEZBEY şans verdiğim diğer isimlerdir.

Beşinci ayakta; ilk şansı KÖÇEK'e veriyorum. Son yarışında Urfa'da DEHİBE HANIM, ROJHAT KIZI gibi vasat isimleri zorlanarak mağlup etmesi sizleri yanıltmasın. Tipik bir KAIZBERT temsilcisi. Rakibe göre koşan bir yapısı var. Şayet KIŞMASALI ve ALTIN ZELE ikilisinin erken presine maruz kalmazsa inatçı yapısıyla rakiplerine direnebilir.

 

SANBERK verdiği aranın ardından katıldığı iki koşuyla kondisyon açığını tamamen kapattı. Artık istenilen kıvama gelen safkan sevdiği Ankara kumunda mücadele edecek. Son ana kadar birincilik mücadelesinin içerisinde yer alacaktır.

 

Kalite safkan ATEŞBİBİ şans vereceğim son isim olacaktır. Bu gruptan üstün olduğunu biliyorum ama 161 günlük arası sorun yaratabilir. Bu sebepten dolayı kendisine üçünü sıradan şans veriyorum.Altıncı ayakta; favorim HARD OFF HÜSNE'dir. Geçen sene henüz gelişimini tamamlamamıştı. Bu yüzden muhteşem orijininin hakkını veremedi ve taylığında gerçek gücünü yansıtamadı. Yani çırak dönemiydi diyebiliriz. 3 yaşına gelindiğinde ise HARD OFF HÜSNE seneye kazanarak başladı ve bu yıla damga vuracağının sinyalini bana ilk koşusunda verdi. Çıraklıktan ustalığa terfi ettiği her halinden belliydi. Dolayısıyla ben HARD OF HÜSNE'nin bu rakiplerini de mağlup edebileceği görüşündeyim. Sonlardaki etkili sprintiyle kapanışı yapabilir.

 

MACAU'nun bakmayın kumda yarış kazandığına. Safkan tam bir çimci. Eğer trafik sorunu yaşamazsa sonlardaki akıcı sprintiyle rakiplerini mağlup edebilir.

 

PRENSES ZÜLAL özellikle dikkat çekeceğim isimlerden. Bu yıl kendisinden müthiş yarışlar bekliyorum. Bugün nasıl bir taktikle yarışacak çok merak ediyorum gerçekten. En geride konumlanırsa da şaşırmam, BETTY BLUE, CHROME HEART, QUICK RHYTHM gibi isimlere aldırış etmeden liderliği alırsa da şaşırmam. Binicisi hata yapmazsa bence bu rakipleriyle baş edebilecek potansiyelde bir isim.

 

MELİNAM tecrübesizliğinin kurbanı olmazsa bu rakiplerinin üstesinden gelebilir.

 

MANDALORIAN da sonlarda yapacağı hücumlarla en iyi sonucu elde etmeye çalışacak.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,5,1,9,4,6,3,7,8

2.AYAK: 5

3.AYAK: 3,,,7,2,1,4,5,6

4.AYAK: 2,3,5,4

5.AYAK: 2,6,5

6.AYAK: 5,1,10,8,7

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*