İZMİR TAHMİNLERİM - 25 ŞUBAT

Birinci ayakta; ilk şansı LOOK STAR'a veriyorum. Bu safkan gününde olduğu vakit aleyhine gidişatta yarışsa bile çok iyi performans sergileyebiliyor. Bugün INNOVATION'ın liderliği almasını beklediğim koşuyu AKARCA KHAN'la birlikte 2.3.lükte takip etmesini beklediğim LOOK STAR düzlükte ayakta kalıp tüm rakiplerine direnerek kazanabilir.

 

AKARCA KHAN, INNOVATION, BLACKBALL ve CONGENIAL SON rakiplerdir.İkinci ayakta; DANCING ADDER yarış hayatına üçüncülükle başlayan potansiyelli bir isim. İlk koşusunda mağlup olduğu ŞÜKRAN HANIM ve WILD BILL sonrasında hep istikrarlı sonuçlar elde etti. Yani kaliteli isimlerin ardından üçüncü olmuştu. Bu yarışa uzun süredir düzenli biçimde hazırlanan DANCING ADDER kazanıp maidena veda etmeye yakın gördüğüm isimdir.

 

DİPMEN büyük ihtimalle önde yalnız kalarak mücadele edecek. Başaraılı aprantisi idaresinde çıktığı gibi bitirebilir.

 

TIME gördüğü her yarış üzerine katarak ilerliyor. Bugün düşük tempoda geçmesi muhtemel koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla kazanabilir.

 

AYVALIKATEŞİ tabela dışı kalmasına rağmen dikkatimi çeken bir performans sergilemişti ilk yarışında. Son 300'e kadar birincilik mücadelesi içerisinde yer alan safkan sonlara doğru aksiyonu bozulunca geriledi ve altıncı oldu. Dil bağı takısı olumlu yansırsa kazanıp sürprizi gerçekleştirebilir.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim DERİNDOĞA olacaktır.

Totosuna bakıldığı vakit zor kazanan bir yapısı olduğu net biçimde görülüyor fakat bugünkü şartlar altında geçilirse benim adıma büyük sürpriz olur.

Son yarışında yaptığı çok etkili sprintle az farkla ikinci olmuştu. Şimdi mesafe 200 metre uzuyor ve yarış daha süratli geçecek.

JUNIOR MAFIA ve ŞÜKRAN HANIM'ın liderlik hamlesi yaparak başlayacakları koşuda ATOMAY ile BY NUSRET'te ön grupta yer alacaklar. DERİNDOĞA son 300'den sonra yapacağı kuvvetli sprintle tüm gruba hakim olarak kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; SCOUTLEO ve EL NINO gruptan farklı kaliteye sahip oldukları için AGF tablosunda ayrılmış durumdalar fakat ben bu yarışın karışabileceğine inanıyorum. Çünkü SCOUTLEO'nun 144 günlük arası var, EL NINO ise eski formunda çok uzak.

Benim favorim AVUKAT'tır. DEĞİRMENDERE BEYİ ve DOMBRA ikilisinin temposuna göre konum belirlemesini beklediğim AVUKAT uyumlu binicisi idaresinde kazanıp sürprizi gerçekleştirebilir.

 

DOMBRA, SCOUTLEO, EL NINO ve DARKHOLM rakiplerdir.Beşinci ayakta; BAŞDANER ilk koşusunda kulvarından hafif tereddütlü çıktı ve 1200 metre mesafeli koşuda düzlüğe oldukça gerilerde çıkmasına rağmen düzlükte yaptığı etkili sprintle rakipleriyle olan büyük farkı eritip üçüncü olurken aynayı inanılmaz diri vaziyette geçmişti. Şimdi yarış tecrübesi var ve mesafe 200 metre uzamışken kazanıp maidena veda edebilir.

 

KOÇ VOLKAN grubun istikrarlı ismi. Böyle uygun bir grupta etkili düzlük sprintiyle birinciliğe uzanabilir.

 

RUNNING FREE'nin liderliği almasını beklediğim koşuyu AKINBEYİ önlerde konumlanarak takip ederse birincilik mücadelesinde yer alacaktır.Altıncı ayak; günün en zor koşusu bana göre. Birçok isme şans verdiğim koşu için oluşturduğum sıralama şablondadır.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,2,6,3,1

2.AYAK: 2,3,7,1

3.AYAK: 3

4.AYAK: 1,3,5,4,2

5.AYAK: 3,5,1

6.AYAK: 10,11,8,12,6,3,1,4,5

Yorum
#1 | yorur - 19:07:56 - 25.Şubat.2021
Avatar yok Yazık oldu bu kurguya.Tek çok iyiydi.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*