HARİKA PROGRAM - 23 ŞUBAT ADANA

Program kalabalık olunca hem çalışma iştahım hemde motivasyonum net biçimde artıyor. Bu bağlamda Adana programını çok beğendiğimi belirteyim. Şablonumuz tutar tutmaz bilmiyorum tabi ama yerinde analiz ve yorumlarla, başarılı bir gün geçireceğimizden eminim diyebilirim. Adana tahminlerim şu şekildedir;
Birinci ayakta; koşunun gidişatı yarışın sonucu direk olarak belirleyecektir. Yarışın favorisi AĞAMSIN önde istediği tempoyu kurar ve düzlüğe sermayeli vaziyette çıkarsa bu rakiplerine yakalanmaz. Lakin yamak 2'lere mahsus bir koşu düzlüğe kadar hızlanmadan gider mi ciddi şüphelerim var. Çünkü KAFKASLIKAYA, DÖRTNALBEYİ ve SAİTBEY gibi isimlere ilgilileri tarafından "ön grupta 2.3.lükte gidelim" talimatı verilecek. AĞAMSIN bu isimlerin erken presine maruz kalmazsa beyaz bayrak ayna yarışı izletecektir.

 

SAİTBEY hem formda hemde binici avantajına sahip. Ön grup içerisinde gidip düzlüğe çıkıldıktan sonra arttıracağı temposuyla rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

 

KERVANTAY son koşusunda kaliteli bir isme zorlu anlar yaşatmıştı. Uzayan mesafede etkili performans sergileyecektir. Yeter ki koşu erkenden süratlensin. Vedat Abiş idaresinde KERVANTAY'dan harika bir sprint izleyebiliriz.

 

DÖRTNALBEYİ kolay tempoda gidip bir anda arttırdığı temposuyla sonuca gitmeye çalışan bir isim. Şayet aprantisi safkanın kolay temposuna aldanıp erkenden yürürse sonunu getiremez ama son 400'e kadar beklerse mutlaka birincilik mücadelesi içerisinde yer alır.

İkinci ayakta; REGINA STELLA ilk koşusunda benden geçer not aldı ve fazlasıyla dikkatimi çekmeyi başardı. Düzlüğe en geride çıkmasına rağmen yaptığı etkili sprintle büyük bir ara kapadı ve beşincilik elde etti. Şimdi yarış tecrübesi var ve mesafe uzuyor. Potansiyeline inandığım safkan sonlarda çok kuvvetli gelecektir.

 

GOLDEN SPIKE uzun süre maiden kalacak bir isim değil kesinlikle. Hem çim hem kum pistte katıldığı koşularda gayet tatminkar performanslar sergiledi. Bugün pisti tanımanın sağlayacağı avantajla harika koşacaktır.

 

WINNER LEGENDARY K. Savaş Mucur ekürisine ait bir safkan ve bu ekürinin atları özellikle Adana'da sürekli üzerine koyarak ilerliyorlar. WINNER LEGANDRY'de potansiyelli bir isim olduğundan bugün kazanıp sürprizi gerçekleştirebilir.

 

RISING GIRL ilk koşusunda çok başarılı bir ikincilik elde etti. Vasat bir binici idaresinde tecrübesi yokken az farkla ikinci kalan RISING GIRL'un üzerinde bu kez Ö. Yıldırım var. TORTOP ve VENTO FORTUNA'ya aldırış etmeden liderliği alıp çıktığı gibi bitirebilir.

 

TURUVALI HELEN ise uzayan mesafelerde başarılı olacağına inandığım takip listemde olan bir isim. Koşu beklediğimden erken süratlenirse sonlarda etkili gelecektir.


Üçüncü ayakta; TEXAS RANGER özellikle Adana'ya geldikten sonra çok başarılı yarışlar yapmaya başladı. Önce tatminkar bir ikincilik elde etti ardından rakiplerini uzak farkla mağlup etti. Gördüğü yarışın ardından bir ay kadar bu koşuya harika biçimde hazırlanan TEXAS RANGER dinç vaziyette katılacağı bu koşuda, uyumlu binicisi Müs. Çelik idaresinde bir kez daha birinciliğe ulaşabilir.

 

BORDO MAVİ önde istediği tempoyu belirlediği vakit ne kadar etkili bir safkan olduğunu son yarışında bir kez daha gösterdi. Bugün yine düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse kendisini yakalamak imkansız bir hal alabilir.

 

PEACE RUBY, DEEP RISE ve ALASKA şans verilmesi gereken diğer isimlerdir.
Dördüncü ayakta; YİĞİTCEM pist ayırt etmeden harika yarışlar yapan çok güçlü bir safkan. HAKEEM yavruları Adana kumunda ekstra performans sergilediği için YİĞİTCEM'in ilk kez çıkacağı Adana kumunda çok iyi koşacağı görüşündeyim. Liderliği kim alır bilmiyorum ama yarışın rölanti tempoda geçeceğinden eminim diyebilirim. Muhtemelen ilk üç sırada CAGNER, LONG FIELD ve DIVINE SPEED gibi isimler olacak. YİĞİTCEM'de 4.5.likte takip edeceği koşuda düzlük boyu sergileyeceği sprintle bu önemli koşuyu kazanmaya yakın gözüküyor.

 

Pek tabi bir MİRAMİS değil ama BLACK METAL stil olarak şampiyon safkana çok benziyor. Yarışı en geride takip edip düzlükte bariyere yaslanarak buradan ekstra güç alan bir isim. Koşu süratli tempoda geçer ve bariyer dibi boş olursa BLACK METAL'dan G. Kocakaya idaresinde harika bir son izleriz.

 

CAGNER son koşusunda maiden bir koşu kazanmış olsa da potansiyeline inandığım isimlerden. Lehine gidişatı yakalamışken kendisini tercihleyen binicisi idaresinde zafere ulaşabilir.
Beşinci ayakta; SAADET SULTAN B. Kılınç'tan kurtulmasını beklediğim bir isimdi ve bugün üzerinde G. Kocakaya var. END OF TROUBLE'ın liderliği alacağı PRINCESS NAZOM'un takipte olacağı koşuyu orta sıralarda takip edecek olan SAADET SULTAN düzlüteki etkili sprintiyle kazanıp maidena veda edebilir.

 

BURLA kısa ama seri sprinte sahip bir safkan. Binicisi soğukkanlı olur ve son 300'e kadar hamle yapmazsa kendisi için kolay bir galibiyet bile olabilir.

 

PRINCESS NAZOM temposunu doğru yerde yükseltirse lehine gidişatta kazanabilir.

 

END OF TROUBLE büyük ihtimalle önde yalnız kalacak. Çıktığı gibi bitirebilir.

 

GOLD TOUCH, THE LAST DANCE ve RISE şans verdiğim diğer isimlerdir.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim THE DERWISH olacaktır.

Bildiğiniz gibi A. Kurşun'un bindiği bir ismi kolay kolay tek önermem ama safkana fazlasıyla güvendiğim için binicine rağmen kazanacaktır görüşündeyim.

Son yarışında THE DERWISH'i anlamsız bir tempoya sokan ve düzlüğe bitik vaziyette çıkarak A. Kurşun ve atın ilgilileri sanırım bundan gerekli dersi almışlardır. Gruptan ne kadar üstün olursanız olun daha yarışın başında en dışa açılıp 800 metre boyunca atı salarsanız düzlükte pek tabi emekler. Yarış tecrübesi olmayan apranti okulu öğrencilerinin bile bilmesi gereken bir konu bu. A. Kurşun grupta ROMOLO, AĞA GEZİCİ, DALLAS hatta OBRADA gibi süratli isimler varken THE DERWISH ile paniklemeyip 5.6.lıkta giderse düzlükte rakiplerine çok rahat hakim olup kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 1,4,9,3

2.AYAK: 9,2,15,10,13

3.AYAK: 7,8,10,9,4

4.AYAK: 10,2,3

5.AYAK: 11,4,9,5,7,13,10

6.AYAK: 6


Yorum
#1 | Temelhan - 00:12:40 - 24.Şubat.2021
Avatar yok Tebrikler başarilarin daim olsun..
Daha büyuklerine 👃
#2 | Modern - 19:07:06 - 23.Şubat.2021
Avatar yok Tebrikler üstad. Sen konstantre oldum diyince bu iş tamam dedim zaten Gülümse
#3 | Engin - 19:07:10 - 23.Şubat.2021
Avatar yok Tebrikler...
#4 | Engin - 16:04:41 - 23.Şubat.2021
Avatar yok İyi şanslar...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*