İSTANBUL TAHMİNLERİM - 2 OCAK

Birinci ayakta; kesinlikle riske girilmemesi gerekiyor. Kimi elersek onun kazanacağı türden bir koşu.
Tüm safkanlara şans verdiğim koşu için oluşturduğum sıralama şablondadır.


İkinci ayakta; BROWN PILOT gereksiz tempolarda gittiği için kazanabileceği koşudan ikincilikle ayrılmıştı son yarışından. Bu kez üzerinde G. Kocakaya varken çok daha düzgün sürüleceği aşikar. Bu da kazanıp maidena veda etmeye yakın olduğunu gösteriyor.
QUEEN STAR da kesinlikle maiden atı değil. Süratli tempoda geçecek olan koşuda M. Kaya idaresine sonlarda mutlaka etkili gelecektir.
RODRYGO ilk yarışında kötü sürüldüğü için tabela dışı kaldı. Binicisi bu kez biraz soğukkanlı olursa bambaşka bir kimliğe bürünecektir.


Üçüncü ayakta; benim en şanslı gördüğüm isim HODOR'dur. İki aylık arası olsa da bu koşu için hazırlıklarını düzenli biçime sürdürmüş safkan. Ayrıca önde bomboş kalarak mücadele edecek olması büyük avantaj. Çıktığı gibi bitirmesi doğal netice olur.
1 Ocak itibariyle şartların sıfırlanmasına en çok sevinen atların başında geliyor DAKOTA. Son koşularında sürekli 60 üstü kg ile yarışan safkan nihayet 55 kg sahaya çıkacak bugün. Bu da gerçek gücünü yansıtmasına imkan sağlayacağından harika koşacaktır.
Seri sprinter ALY WINS ve son yarışı parlak olan ANANIASHVILI şans verdiğim diğer isimlerdir.

Dördüncü ayakta; evet SANAY favori olmayı kesinlikle hak ediyor böyle bir grupta ama çok düşük tempoda geçen koşulardan daima çekinmişimdir. Çünkü safkanlar arasındaki güç dengesi rölanti tempoda ortadan kalkıyor. Dolayısıyla ben bu koşuda birçok isme şans veriyorum.
Sıralamam şablondadır.


Beşinci ayakta; banko önereceğim isim GUSTAV olacaktır.
Şartlar sıfırlandığı için böyle bir grupta mücadele edecek GUSTAV. Yoksa bu grubun atı değil kesinlikle.
FORDTA TEK'in liderliği alacağı koşuyu ön grup içerisine takip etmesini beklediğim GUSTAV'ın düzlükte arttıracağı temposuyla kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Altıncı ayakta; CERENSEL kazanacak forma sahip olmasına rağmen binicileri eksik binince birinciliğe hasret kalmıştı. Nihayet G. Kocakaya ile buluşuyor ve bu da gerçek gücünü yansıtmasına olanak sağlayacaktır. Düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu orta sıralarda sürdürüp düzlükteki sprintiyle birinciliğe uzanması doğal netice olur.
WHITE NOBLE sonuncu at konumunda olmasına rağmen bugün harika koşmasını beklediğim bir isimdir. Çünkü müthiş bir gidişat avantajı var. Liderliği alıp düzlüğe 2-3 boy avansla çıkmasını beklediğim safkan rakipleri tarafından fazla dikkate alınmazsa çok büyük bir sürprize imza atabilir.
DERİN DİYAR form durumunu beğendiğim isimlerden. Formda binicisi idaresine kapanışı yapabilir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:1. AYAK: 7,8,3,2,5,1,6,4,9
2. AYAK: 1,9,5
3. AYAK: 1,6,3,4
4. AYAK: 1,8,3,11,2,4
5. AYAK: 5
6. AYAK: 9,,,5,4

Yorum
#1 | Engin - 22:10:25 - 02.Ocak.2021
Avatar yok Tebrikler....
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*