GÜZEL PROGRAM - 21 ARALIK

Birinci ayakta; favorim YOU NEVER KNOW'dur. Üstün sürati sayesinde kısa mesafeli kum pist koşularında etkili performanslar sergileyebiliyor bu safkan. Özellikle Bursa kumunu çok sevdiğini belirteyim. Tamam birinciliği bulunmuyor belki bu pistte ama daha sert rakiplerle karşılaştı ve hiç tabela dışı kalmadı. İdeal pist ve mesafesinde, kulvar avantajıda varken YOU NEVER KNOW'un kazanma ihtimali yüksek. Sırf sıkleti ağır olduğundan bu safkana banko olarak güveniyorum.

YOU NEVER KNOW sonlarda tempo kaybeder ve geçilirse kimin kazanacağını kestirmek güç olduğundan riske almayıp ilk ayağı kapatıyorum.

Sıralamam şablondadır.İkinci ayakta; DUMRUL bu koşuyu kazanmaya yakın gördüğüm isimdir. Her yarışında deliler gibi kaçan ve sonlarda emekleyen DUMRUL son koşusunda ilk kez kesmedi ve rakiplerini uzak farkla mağlup etme başarısı gösterdi. O yarışını defalarca seyrettim ve bence kesinlikle tesadüfi bir performans değil. Safkan son 300'e kadar binicisinin teşviğine dahi ihtiyaç duymadan geliyor ve son 200'den sonra binicisisin hafif teşvikleriyle farkı uzak yapıyor. Evet sıkleti biraz artmış ve mesafe 100 metre uzuyor ama DUMRUL son koşusuna benzer bir performans sergilerse rakiplerini yine yanına sokmaz ve çıktığı gibi bitirir.

 

EYMENAĞA form durumunu beğendiğim isimlerden. Her ne kadar üzerinde formsuz bir binici olsa da böyle bir grupta çok şanslı olacağı aşikar. DUMRUL bilinen üstün süratiyle liderliği alacak AYNALIÇARŞI'da kamçı sopa başlayıp rakibini temposunun üzerine çıkarma çabası içerisinde olacak. Şayet bunu başarabilirse yani DUMRUL'u önde yorarsa EYMENAĞA'nın son 300'den sonra yapacağı etkili sprintiyle büyük bir arayı kapatıp birinciliğe ulaşabileceği görüşündeyim.


Üçüncü ayakta; DRUMMER nihayet son koşusunda toparlanma sinyalleri verdi. Bu safkan formunu yükselttiği vakit üst üste etkili yarışlar yapan bir isim. Ve bugünkü koşuyu kazanması şu şartlar altında en doğal netice olacaktır. Çünkü DRUMMER liderliği alıp önde yalnız koşmayı seven bir isim. FRANKENSTEIN önlerde giden bir isim fakat form durumu çok kötü. Bir de GRAND HOPE var stili rakibi o da genelde kulvarından kötü çıkıp önlere gelemiyor. Yani ben DRUMMER'ın kağıt üstünde stili rakibi görünen bu iki safkandan kesinlikle olumsuz etkilenmeyeceği görüşündeyim. Düzlüğe 2-3 boy avanla çıkıp beyaz bayrak ayna yarışı izletmesini bekliyorum.

 

PROOF STRIKER uzun süredir piyasada yoktu ama son koşusuyla birlikte geri döndüm mesajını net biçimde verdi. Aleyhine olan kısa mesafede bile kazanmışken bugün uzayan mesafede bir kez daha kazanmaması için hiçbir sebep yok. Koşuyu ön grupta 3.4.lükte takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle DRUMMER'a hakim olarak kazanabilir.

Dördüncü ayakta; MOURINHO kaba kumda dişine göre rakipleri yakalamışken bence birinciliğin güçlü adayıdır. Muhtemelen kulvarından 1-2 boy geç çıkacak fakat uzun mesafeli koşuda bunun herhangi bir dezavantajı olmayacaktır. PARİON, MAVİ KILIÇ, CATCH THE RHYTHM gibi isimlerin tempo vereceği koşuda MOURINHO etkili düzlük sprintiyle aynayı ilk geçen isim olabilir.

 

CATCH THE RHYTHM ve PETROCELLI rakiplerdir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; MAVİ KILIÇ, PARİON, UNKNOWN LOVE ve DARKİN'i değerlendirebilirler.Beşinci ayakta; MADEN DUMANI kazanıp maidena veda etmeye yakın gördüğüm isimdir. Artan bir form grafiğine sahip ve son iki koşusu çok başarılıydı. Yarışın başlamasıyla birlikte 2.3.lüğe yerleşmesini beklediğim safkan düzlük boyu sergileyeceği sprintle birinciliğe ulaşabilir.

 

Daha önceki yorumlarımda belirttiğim gibi yılın bu dönemlerde sonları zayıf olan safkanlar kesmeyebiliyor. İşte TSUBASA'da bu tanıma bire bir uyan bir isim. Düzlüğe böyle 4-5 boy önde çıkıp rakiplerini dağıttığına şahit olabiliriz.


Altıncı ayakta; IMPASSABLE KING özellikle dikkat çekmek istediğim isimdir. Henüz gerçek gücünü sergilemedi ama potansiyeline inandığım bir safkan. Bugünkü koşuyla birlikte çıkışa geçmesini bekliyorum. Kalabalık bir grup olsa da IMPASSABLE KING'in bence rahatlıka liderliği alıp tempoyu belirleyen isim olacaktır. Gördüğü yarışla birlikte kondisyon açığını gideren safkandan harika bir performans bekliyorum.

 

PEGGY BUNDY hep istikrarlı koşan ama şanssızlığını bir türlü kıramayan bir isim. Bugün koşuyu ön grupta sürdürüp düzlükte yapacağı hücumlarla birinciliğe ulaşabilir.

 

MISS JASMIN çimdeki başarısını kum piste taşıdı son koşusunda. Formda aprantisi idaresinde kesinlikle birincilik mücadelesi içerisinde yer alacaktır.

 

RED REAL bildiğiniz üzere takip atlarımdan biri. Son koşusunda sizlere ilk sıradan önerdim ve üçüncü olmuştu. Bu kez teşviği kuvvetli bir binici idaresinde yarışacağından gerçek gücünü yansıtıp kazanabilir.

 

ZABUNHAN da gününde olduğu vakit tatminkar yarışlar yapan bir isim. Bugünkü koşuyu önlere yakın takip ederse birincilik şansı artacaktır.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; SCRAPPER GIRL ve PRENSES GAMZE'yi ekleyebilirler.
 

 

 

 

NORMAL ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,1,4,5,8,9,7,3,6
2.AYAK: 2,4
3.AYAK: 6,5
4.AYAK: 1,3,2
5.AYAK: 7,8
6.AYAK: 7,1,3,12,2


GENİŞ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 2,1,4,5,8,9,7,3,6
2.AYAK: 2,4
3.AYAK: 6,5
4.AYAK: 1,3,2 / 5,6,8,4
5.AYAK: 7,8
6.AYAK: 7,1,3,12,2 / 9,8
Normalde bankosuz şablon önermeyi sevmiyorum ama bugünkü program için ideal şablonun bu olduğuna inanıyorum. Ve içime inanılmaz sindiğini belirteyim. Yok ben illa teksiz kupon yapmam diyenler yorumlardan faydalanıp içlerine sinen safkanı tek bırakabilirler.

Yorum
#1 | Ethem - 19:07:03 - 21.Aralık.2020
Avatar yok Tebrikler.
Emeğinize sağlık.
#2 | Engin - 16:04:39 - 21.Aralık.2020
Avatar yok Helal olsun...Show başladı...
#3 | Baris Goksu - 14:02:19 - 21.Aralık.2020
Avatar yok @ Hira35


İkinci koşuda 3 numaralı FIRST SMILE'ı tek yazabilirsiniz.
#4 | Hira35 - 13:01:40 - 21.Aralık.2020
Avatar yok Barış Bey 1. Altılı için ufak bir yorum alabilirmiyiz..
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*