KEYİFLİ PROGRAM - 23 EKİM İSTANBUL

Birinci ayakta; CAMBAZ için beğendiğim bir safkan olduğunu söyleyemem fakat bugünkü şartlar altında çok iyi koşması gerek. Zira yarışta süratli hiçbir isim yokken liderliği alıp önde bomboş kalacak ve üzerinde G. Kocakaya var. Dirençli bir at olmadığı için düzlükte kesebilir ama oldukça sermayesi olacağından G. Kocakaya bu safkanı direndirip beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

MAICON bomboş sıkletiyle neden bu kadar geri planda kaldı anlam veremedim doğrusu. Yarış beklediğimden erken süratlenirse sonlarda çok etkili gelecektir.

 

SEMERKANT'ın form durumu gayet iyi ve sıkletinin hafiflemesi en büyük artısı. Rölanti tempodan olumsuz etkilenmezse sonlardaki seri sprintiyle birincilik serisini sürdürebilir.

 

SALAZAR genelde koşuyu ön grup içerisinde takip ettiği için düşük tempoda geçmesini beklediğim yarışta gidişat avantajına sahip olduğu için şans vermek gerek.

 

LEX TALLIONIS, UĞUR BUBAM, TİPİTİP ve GOLD POLAT yazarak ilk ayağı kapatıyorum.
İkinci ayakta; DEEP FOCUS takip listemde olan ve önde boş kalarak yarışmasını kolladığım bir isim. Bugünde istediğim şartlar oluşmuş gözüküyor. Kalabalık bir koşu olmasına rağmen süratli hiçbir safkan yok. DEEP FOCUS liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde ayarlama imkanı bulacağı için çıktığı gibi bitirerek sürprizi gerçekleştirebilir.

 

VIVA ZAPATA'nın ilk yarışı çok başarılıydı. Yarış hayatına tecrübeli rakiplerinin yanında 1900 metre mesafede başlayıp tabela içerisinde yer bulabilmek büyük başarı. Bugünkü grup daha müsait ve safkanın artık yarış tecrübesi var. Etkili binicisi idaresinde kesinlikle birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

DRONE SPY, DOTHRAKI, CASTLE ROCK ve EROS DIAMOND şans verdiğim diğer safkanlardır.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; SOUTH WEST ve BIANCA CAPELLO'yu değerlendirebilirler.Üçüncü ayakta; SHARPA müthiş bir safkan gerçekten. Her yarışta öve öve bitiremediğim bir isim. Yalnız bugünkü şartlar altında banko olarak güvenmeyeceğim. Evet rakipleri müsait gözüküyor ama ben safkanın form durumunu beğenmiyorum. Bu sebeple yıkıp şansımı deneyeceğim.

SHARPA bu koşuyu kazanamazsa kimin birinciliği olacağını saptamak çok zor olduğundan riske girmeyip hepsi diyeceğim.

Oluşturduğum sıralama şablondadır.


Dördüncü ayakta; kazanmaya çok yakın gördüğüm isim ZALDIR'dır. Kahraman ekürisi gidişat anlamından işi bilen ekürilerden. Bugünkü yarışta ZALDIR'ın önde bomboş kalacağını benim gibi analiz etmişlerdir. Bu safkan en son önde boş kaldığı koşuyu 62 kg sıkletiyle kazanma başarısı göstermişti. Sonrasında ise bir türlü istediği şartları yakalayamadı. Bugün sevdiği pist ve mesafede stili tek bir rakip bile yokken ZALDIR'ın beyaz bayrak ayna yarışı izletme ihtimali çok ama çok yüksek gözüküyor. Net favorimdir.

 

KUABABA ve YAŞAMA SEVİNCİ rakiplerdir.
Beşinci ayakta; LUNA LOVEGOOD ve FLASHING GIRL arasında harika bir rövanş mücadelesini izleyeceğiz.

Evet FLASHING GIRL son koşusunda rakibini çaresiz bırakmıştı fakat o gün LUNA LOVEGOOD'un tam hazır olmadığını biliyoruz. Yarış görüp çok daha iyi seviyeye gelen LUNA LOVEGOOD'un rövanşı alabileceği görüşündeyim. ANGELETTA'nın liderliği alacağı koşuyu 2.likte takip eder ve yarışın olabildiğince düşük tempoda geçmesini sağlarsa LUNA LOVEGOOD'un düzlüğe çıkıldıktan sonra bir anda vitesi yükseltip rakiplerini yanına sokmadan kazanması benim adıma doğal sonuç olur.

 

Pek tabi çıldırmış durumda olan FLASHING GIRL'e şans vermemek olmaz. Safkan hem inanılmaz seri sprint atıyor hemde bu sprintini uzun sürdürebiliyor. Bu da her grupta, her türlü gidişatta başarılı olmasını sağlıyor. Uyumlu binicisi idaresinde sonlardaki akıcı sprintiyle birincilik serisini sürdürebilir.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim SENNA olacaktır.

Son koşusunda çok cazip konumdayken yine tek olarak sunmuştum size ve şu yorumda bulunmuştum;

 

 

"İlk iki koşusuda gayet tatminkar performanslar sergileyerek tabela içerisinde yer bulma başarısı göstermişti.

 

SENNA bana göre tam bir çimci ve çimde kısa mesafede maidena veda eder diye notumu aldığım safkan yedi ay kadar ara verip üç hafta önce bir yarış gördü. Evet çim pistte yarışıp dokuzuncu oldu ama hem arası vardı hiç hazır değildi hemde alakası olmadığı 1900 metre mesafede yarışmıştı.

 

Gördüğü yarışın ardından idmanlarına hız katan ve kondisyon açığını gideren SENNA bugün ideal pist ve mesafesinde yarışacak.

 

Kalabalık bir grup olmasına rağmen ayağına seri hiçbir ismin bulunmaması SENNA için büyük bir avantaj.

 

Yarışın başlamasıyla birlikte hemen liderliği alıp içeriye kaymasını beklediğim SENNA düzlüğe 1-2 boy önde ve sermayeli vaziyette çıkma imkanı bulacak. Ben pisti ortalayıp tüm rakiplerine direnmesini bekliyor ve AGF tablosunda % 7 oynana ismi sizlere günün bankosu olarak öneriyorum"

 

 

 

O gün SENNA maalesef temposunun altında koşturuldu ve hücuma kalkmakta gecikince yüzde yüz kazanabileceği koşudan ikincilikle ayrıldı.

Bugün üzerinde A. Kurşun değilde Müs. Çelik olması büyük avantaj. SENNA ile ya liderliği ya da WOLF POLAT'ın hemen arkasında 2.liğe yerleşir diye düşünüyorum. Çimdeki aksiyonlarını çok beğendiğim SENNA'nın maidena bir yarış gecikmeli de olsa veda edeceğine inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 5,6,8,7,3,4,1,2
2.AYAK: 12,9,3,2,1,4 / 7,10
3.AYAK: 2,4,1,7,8,6,3 / 5
4.AYAK: 2,,,5,4
5.AYAK: 5,4
6.AYAK: 15Birinci altılı oynayanlar ONUKTAN'ı tek yazabilirler.

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*