SÜPER PROGRAM - 3 EKİM ANKARA

Birinci ayakta; kazanmaya yakın gördüğüm isim PİTANE'dir.

Her at sahibinin isteyeceği türden bir safkan. Çünkü pist ve mesafe ayırt etmeden her koşusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Yani PİTANE için kumcu-çimci, uzuncu-kısacı ayrımı yapamayız. Evet çok kaliteli bir isim değil, üst gruplarda yarıştığı vakit çaresiz kalıyor fakat dişine göre grubu bulduğu vakitte kazanabilmek için canını dişine takıyoru adeta.

Bugünkü koşuda CORCASISTA, YA HOCHY ve COLD MOUNTAIN gibi süratli isimlerin bir araya geldiği koşu muhtemelen yüksek tempoda geçecektir. PİTANE özellikle son 300'den sonra yapacağı etkili sprintiyle tüm gruba hakim olarak birinciliğe ulaşabilir.

 

İstanbul yarışları gayet tatminkar olan TRIPLE HUGE ve potansiyelli safkan TANAKA rakiplerdir.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim ROMOLO'dur. Evet sıklet dezavantajı var fakat büyük ihtimalle önde boş kalarak yarışacak. İyi bir start çıkışıyla SÖNMEZBEY, DEMİR KRAL ikilisinin önünde liderliği almasını beklediğim ROMOLO düzlüğe sermayeli vaziyette çıkma imkanı bulacağından rakiplerine direnebilir.

 

HUNTING, SÖNMEZBEY ve FAST FANTASTIC rakiplerdir.
Üçüncü ayakta; problemlerinden dolayı gerçek gücünü yansıtamayan BABA HANCI iki aylık bir ara vermiş ve bu koşu için kusursuz bir hazırlık dönemi geçirmiş. Sorunlarından arınmışsa BABA HANCI'nın sonlardaki akıcı sprintiyle tüm rakiplerine hakim olup kazanmasını bekliyorum.

 

BRUCE WAYNE start probleminden dolayı birinciliğe hasret kalmış bir isim. Bugünkü koşuda 4-5 boydan fazla oyalanmazsa kazanması doğal netice olur.

 

INNOVATION stili rakipleri OBRADA ve EREN EFENDİ'den olumsuz etkilenmezse çıktığı gibi bitirebilir.

 

ZANAPALI da satış koşusu kazanmış olsa da sergilediği performans gayet başarılıydı. Sevdiği Ankara kumunda bu grupta da söz sahibi olacaktır.


Dördüncü ayakta; PRATİK NEVZAT 50 kg sıkletiyle yarıştığı vakit affetmeyen bir isim. Son iki birinciliğinde de bu kiloyla yarışmıştı. Sevdiği pist ve mesafede uyum sağladığını binicisi idaresinde bomboş sıkletiyle yarışacağından AGF tablosunda % 9 oynanan bu ismin kazanacağı görüşündeyim. AGAH ve HÜRADAM'ın süratlendireceği koşuyu 3.lükte takip edip düzlüğe çıkılırken arttıracağı temposuyla rakiplerinden sıyrılıp kazanma ihtimali yüksektir.

 

ER MEYDANI, ÇAKMAKŞAH, GİZMO ve AGAH şans verdiğim diğer isimlerdir.Beşinci ayakta; şartlı 1 koşuda tüm safkanların ayaklarının düz basmasını diliyor ve riske girmeyip hemen hemen tüm isimlere şans veriyorum.

Sıralamam şablondadır.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ALİBEĞ olacaktır.

Açık söylemek gerekirse normalde beğendiğim bir safkan değildi fakat son yarışına bayıldım resmen.

Bir at en fazla ne kadar kötü idare edilebilirse A. Kurşun ALİBEĞ'i işte o kadar kötü sürdü. Safkan buna rağmen kazanarak inanılmaz iyi durumda olduğunu ve değişim içerisinde olduğunu net biçimde gösterdi.

Tüm koşu boyunca rakiplerinin dışında konumlanıp fazla mesafe kat etmesine rağmen son 300'de bile hala sprintini devam ettirip birinciliğe ulaşan ALİBEĞ'i o performansını gördükten sonra bugün yanına rakip önerebilmem söz konusu değil.

İSHAK BEY ve ZAFER MEYDANI'nın liderlik mücadelesi vererek başlayacakları koşuda DÖRTNALBEYİ, RÜSTEM, CHRİS BEY gibi isimlerde ön grupta yer alacaklar. H. Çizik ALİBEĞ ile düzlüğe çıkıldıktan sonra en dışardan yapacağı etkili sprintle rakiplerine hakim olup kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

 

1.AYAK: 4,,,5,7
2.AYAK: 1,3,5,4
3.AYAK: 2,3,1,5
4.AYAK: 5,8,1,3,6
5.AYAK: 4,6,2,3,7,9
6.AYAK: 1


Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*