İSTANBUL TAHMİNLERİM - 31 TEMMUZ

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 1,4,5,2

2.AYAK: 5,9,6,3,1,7

3.AYAK: 1,6

4.AYAK: 2,5

5.AYAK: 3

6.AYAK: 11,10,9,12,7,2,6,4,8,1

Birinci ayakta; şartlı 1 koşuda rakiplerine oranla çok daha hazır durumda olduklarına inandığım CANKO ve SAVABAR ikilisine ayrımsız biçimde şans vereceğim. Bunlardan favorimse CANKO'dur. Bu koşuya Bursa'da ekürisi TELSERENCAN ile birlikte uzun süredir düzenli biçimde hazırlanıyor. Evet kulvar numarası sıkıntı fakat Ö. Yıldırım'ın bu formuyla bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Koşu içerisinde iyi yer tutabilirse yarış hayatına kazanarak başlamasını bekliyorum.

SAVABAR ise İstanbul sentetik pistinde dereceli işleri çok kolay yapıyor. Kulvar avantajınada sahip olduğundan mutlaka şans verilmeli.


İkinci ayakta; banko önereceğim isim FRESNO olacaktır.

Henüz ilk koşusunda hayranlığımı kazandı bu tay. Son 200 metreye altıncı sırada girmesine rağmen yaptığı harika sprintiyle büyük bir arayı kapadı ve kazanmayı bildi. Hadi bunu 1200 metrede falan yapsa tamam ama 800 metrelik bir koşuda bunu sadece özel safkanlar başarabilir. Sonrasında iki ay kadar ara verdi ve tam hazır olmamasına rağmen başarılı bir üçüncülük elde etti. Bugünkü koşuya oldukça hazır vaziyette katılacak. BLACK PINK ve QUEEN ZEYNEP ikilisinin süratlendireceği koşuda Ö. Yıldırım düzlüğe çıkıldıktan sonra en dışa açılıp buradan yapacağı çok düzgün ataklarla kapanmayacak gibi görünen mesafeyi kapatıp aynaya yakın tüm rakiplerine hakim olarak kazanacaktır diyor ve banko olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; G1 ÇANAKKALE ZAFERİ KOŞUSU'nda çok isme şans vereceğim. Bunun sebebi beğendiğim birçok tay olması değil. Tam tersi bana güven veren, G1 atı seviyesinde gördüğüm hiçbir ismin olmaması. Tutarak yazdığım sadece BLACK IRON var. ARAPÇELİK'in liderliği alıp tempo vereceği koşuda BLACK IRON kalabalık grupta trafik sorunu yaşamazsa kazanmaya yakındır.

Rakipleri sırasıyla şablondadır.


Dördüncü ayakta; A FINE DAY TO FLY ilk sıradan önereceğim isimdir. AGF tablosunda % 5 oynanmış ve oldukça cazip konumda. Ben bu safkanı 15.05.2022 tarihli koşusunda MELİNAM - ATOMIC BLONDE arkasından üçüncü olduğu koşuda takibe almıştım. Evet zaten dört atlı bir koşuydu ama MELİNAM ve ATOMIC BLONDE karşısında bile ezilmedi. Bugün oldukça uygun grupta yarışacağını görüyoruz. ABJARKIZ'ın liderliğinde son derece rölanti tempoda geçecek olan koşuda A FINE DAY TO FLY en arkalarda beklemek yerine en azından 3.4.lükte giderse kazanıp sürprizi gerçekleştirebilir.

PÜR DİKKAT, LA BREZZA ve ABJARKIZ rakiplerdir.

Beşinci ayakta; LION FRANCESCO bugüne kadar sergilemiş olduğu performansla favori olmayı hak ediyor kesinlikle. DAGMAR ve BOSFOR ikilisinin süratlendireceği koşuyu bariyerde 3.4.lükte takip edecek olan LION FRANCESCO düzlükte yapacağı seri sprintiyle birinciliğe ulaşabilir.

DAGMAR, URFA ASLANI, ULFBERHT ve SPEED CHECK rakiplerdir.Altıncı ayakta; özellikle dikkat çekeceğim isim PERGAMON'dur. KAIZBERT yavrusu olduğunu unutmayalım ve 187 günlük arası sizleri yanıltmasın. Koşunun başlamasıyla birlikte liderliği almasını beklediğim PERGAMON düzlükte pisti ortalayıp tüm rakiplerine direnerek sürprizi gerçekleştirebilir.

ERSAVAŞ, YANTAR, YÜREKLİ ÇOCUK, KALEBARAJI, BEŞİREFE ve BAŞAYDIN rakiplerdir.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,5

2.AYAK: 3

3.AYAK: 11,10,9,12,7,2,6,4,8,1

4.AYAK: 2,6,4,3

5.AYAK: 4,3,8,7,5

6.AYAK: 8,4,6,1,3,9,5Pazartesi Bursa tahminleri bu gece 01:30'da yayınlanacaktır. İyi şanslar..

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*