KEYİFLİ PROGRAM - 27 TEMMUZ İSTANBUL

Kocaeli altılısını değerlendiren üyelerimizi tebrik eder, mesaj atanlara teşekkür ederim. İstanbul'da sağlam bankomun olduğu keyifli bir program var. Tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; favorim OZGAN'dır. Bursa'dan formda geliyor safkan. Son koşusunda çok sert tempoda başlayıp KAYABERT'e liderliği bırakmaması büyük hataydı fakat bugünkü koşuda mutlaka liderliği alması gerek. Zira grupta ayağına seri hiçbir isim yok. Dolayısıyla OZGAN liderliği alırsa düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından kısa sprinte sahip rakiplerine direnip kazanmaya yakındır.

BANA MÜSADE etkili koşacak fakat kazanması için yeterli olacak mı işte ona emin değilim. Hatta G. Kocakaya ne yaparsa yapsın koşu sonrasında eleştirilecek. Ülkemizde teşvik sevmeyen atlar olduğu gerçeği maalesef bir türlü kabullenilemiyor. G. Kocakaya safkanı bildiği için son 200'e kadar bile el sürmeden gelip doğrusu yapacak. Çünkü ittiği anda kazanamayacağını biliyor. Mesafe 1300 olduğu için BANA MÜSADE binicisinin teşviğine ihtiyaç duymadan kendiliğinden koşuyu kazanabilir. Kazanamazsa binicisine ganyan bayilerinde ve sosyal medyada ufak çaplı bir linç kampanyası başlatılacaktır.

MAVRA koşuyu önlerde kabullenirse bu rakiplerinden daha güçlü olduğu için ayakta kalıp birinciliğe ulaşabilir.

Yarış beklediğimden erken süratlenirse TEKAŞKIM bomboş sıkletiyle sonlarda yapacağı kısa sprintle işi bitirebilir.

GÜMÜŞKESEN ve RUSDAMAT şans verdiğim diğer isimlerdir.

 

 

 

-Sağlam kupon yapanlar; BABACANDIR ve GURBET ATEŞİ yazarak bu koşuyu kapatabilirler.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim SMYRNA STORM'dur. Son yarışında en geri gelmesine rağmen SMYRNA STORM'u hiç fena bulmadım. Evet son düzlüğe çıkılır çıkılmaz erkenden enseye bastı fakat koşuyu bırakmış hali bile pek fazla gerilemedi. Bugün en az kendisi kadar sorunlu atlar yarışacağından SMYRNA STORM'dan çok etkili bir performans bekliyorum. NEW MELBOURNE ve XANADU ikilisinin süratlendireceği koşuda SMYRNA STORM etkili sprintiyle kazanabilir.

STAR OF BOSS, ANADOLUKAYA, BÜLENT ve BAWIKALIN OĞLU rakiplerdir.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim SNOW BIRD olacaktır.

Rakiplerine anormal bir fark atarak kazanmıştı son koşusunu. A. Çelik ile müthiş uyum sağlamış gözüküyor. Bugün uygun grupta, bomboş sıkletiyle yarışacağından zorlanmayacağı görüşündeyim. Düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu bu kez önlere yakın takip edecek olan SNOW BIRD'un düzlükte yapacağı seri sprintle yine zorlanmayacağını düşünüyor ve banko olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; KING BERKAY muazzam bir performans sergileyerek kazandı son koşusunu. Tamam önde boş kaldı falan ama EGREGIOUS ROCK gibi inanılmaz seri sprint atabilen bir isimle bile ara ara kapattırmadı ve kazanmayı bildi. Bugün SAETTA gibi liderliği kimseye bırakmayacak bir isim var. Lakin KING BERKAY ön grupta bekleme yaparakta başarılı olabilen bir isim. Safkanın 08.03.2022 tarihli koşusunu açıp izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bugünde SAETTA ve LUMINARY ikilisi önünde alıp 3.lükte gidecek olan KING BERKAY düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alarak kazanabilir.

LUMINARY ve ÇİRÇUZ rakiplerdir.Beşinci ayakta; favorim CAN REİS'tir. Çok ciddi sakatlıklarla boğuştuğu için ilk iki koşusu dışında gerçek gücünü izleyemedik bu safkanın. Talihsizlikler yaşamasa bambaşka bir kariyeri olur ve adı unutulmazlar arasına girerdi. Son yarışında satış koşusunda mücadele edip önde boş kaldığı koşuda kazanma başarısı göstermişti. Bu kez grupta biraz daha sert ama yine önde yalnız kalacak CAN REİS. ROSSO önünde liderliği alıp tempoyu belirleyecek olan safkan bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir.

VECTOR'un O. Öztürk'ten Ö. Yıldırım'a dönmesi müthiş avantaj. İstanbul çimini çok sevdiğinide belirteyim. Sabırlı biçimde bekleyip sonlardaki etkili sprintiyle kolay bile kazanabilir.

YAMANBEY uyumlu binicisi G. Kocakaya idaresinde bugün bambaşka bir kimliğe bürünebilir.

GOLD POLAT'ın son yarışını çok beğendim. Aleyhine olan uzun mesafede yarıştı ve kötü sürülmesine rağmen düzlükte belli bir süre sprintini sürdürdü. Bugün lehine dönen mesafede kazanması benim için sürpriz olmaz.
Altıncı ayak; zorlu bir koşu. Favorim JUMBO JET'tir. KOŞANASLAN ve KUMANTAY'ın süratlendireceği koşuda JUMBO JET sevdiği sentetik pistte yapacağı etkili sprintle kapanışı yapabilir.

SİYAHTAY, KUMANTAY, KODALOĞLU ve SADEKAR rakiplerdir.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4,1,3,9,2,5 / 6,8

2.AYAK: 3,4,6,7,1

3.AYAK: 7

4.AYAK: 2,4,6

5.AYAK: 1,5,6,3

6.AYAK: 4,5,1,8,3

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :
2. AYAK :
3. AYAK :
4. AYAK :
5. AYAK :
6. AYAK :6'LI İKRAMİYESİ: 809,88 ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*