KOCAELİ TAHMİNLERİM - 26 TEMMUZ

Birinci ayakta; favori KING IS BACK'e şans vermeme sebebi açıklayayım öncelikle. Yarış bir kere düşük tempoda geçecek. Rölanti tempoda KING IS BACK'in 63 kg sıkletle bitirici sprint yapması bence zor. Üçüncü veya dördüncü olmasını bekliyorum. Yarışta ayrımsız iki isme şans vereceğim. Bunlar; OVER CLOUDS ve JUNIOR ÇINAR'dır..

Kafamdaki senaryoya göre JUNIOR ÇINAR düşük tempoda geçecek olan koşuda liderliği alacak peşine. OVER CLOUDS takılacak. Yarış bitene kadarda bu ikilinin aralarına kimseyi sokmama ihtimali yüksek. OVER CLOUDS bende bir adım önde. Çünkü son koşusunu çok beğendim. MAVİ KILIÇ'ın liderliği aldığı koşuda 2.likte gitti ve düzlük boyu sprint atıp harika bir ikincilik elde etti. Harika diyorum çünkü kulvarından düzgün çıkan bir MAVİ KILIÇ'ı geçme şansı yoktu zaten. Onun 2-3 boy gerisinden ikinci olurken arka grubu uzak farkla ayırdı. Ayrıca şunuda dip not olarak ekleyeyim, geride bıraktığı PETROCELLI bugünkü yarışın favorisi KING IS BACK'i mağlup etme başarısı gösterdi. Yani benim çalışmama göre OVER CLOUDS'un bu şartlarda KING IS BACK'e mağlup olma şansı yok.

Yalnız JUNIOR ÇINAR'a şans vermeden yapamadım. Çünkü gücünü çok beğendiğim son derece psikopat bir isim. Sahip değiştirdikten sonra yeni ilgililerinden fazla sıkıştırılmadan bir yarış görüp kondisyon açığı giderdi. Bugün önde yalnız başına tempoyu belirleyeceği koşuda düzlükte OVER CLOUDS'un tüm ataklarına başarıyla karşılık vererek çıktığı gibi bitirebilir.


İkinci ayakta; SURŞAHİNİ ve ÖZEKAN ikilisi favori olmayı sonuna kadar hak ediyorlar. SURŞAHİNİ ısrarla liderliği almak yerine önüne BARSKAN ve DÖRTNALBEYİ'ni alıp kendi temposunda 3.lükte giderse düzlükte arttıracağı temposuyla rakiplerinden sıyrılıp kazanabilir.

ÖZEKAN ise koşunun süratlenmesini bekleyecek. Şayet öndeki üçlü koşuyu yüksek tempoya taşırsa ÖZEKAN için kolay bir koşu bile olabilir.

 

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; CİHANPEHLİVANI ve DÖRTNALBEYİ'ne şans verebilirler.Üçüncü ayakta; favorim SWEET HUMOR'dur. Safkanın son altı koşusunu yani totosu sizleri yanıltmasın. Eksik olduğu çim ve sentetik pistteydi hepsi. Bugün kaba kuma çıkıyor. Kaba kumda bugüne kadar SWEET HUMOR toplam beş kez yarıştı ve totosu 2-1-1-1-1 şeklinde. GRAY RUNNER'ın liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu 2.likte takip edecek olan SWEET HUMOR düzlükte yükselteceği temposuyla rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

Yine son koşularında çim ve sentetik pistte yarıştığı için ölçü almadığım SO SO CRAYZ sevdiği kaba kumda farklı koşacaktır.

GRAY RUNNER'a ise önde boş kalacağı için çarpı atmakta fayda var.


Dördüncü ayakta; CAYMAZINOĞLU seri sprintini çok beğendiğim bir isim. Ankara'dan formda gelen safkan bugün dişine göre grup yakalamış. Rölanti tempo kurbanı olmazsa sonlardaki sprintiyle rakiplerini mağlup edebilir.

HIZLIYSAN YAKALA harika koşacağına emin olduğum bir isim. AGF tablosunda % 4'lerde kalması sizi yanıltmasın. Stili hiçbir rakibi yokken UZAYDESTANI ve OĞULŞAH önünde alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruyarak çıktığı gibi bitirebilir.

Formda isim SARRAFTAY'a da şans vererek sonraki koşuya geçiyorum.
Beşinci ayak; oldukça zorlu bir koşu. Riske girmeyip birçok isme şans verdim. Sıralamam şablondadır.
Altıncı ayakta; net favorim MEMO AĞA'dır. Safkanın şu an sağlık durumu gayet iyi. Normalde önüne 1-2 isim alıp ön grupta bekliyorum ama bugünkü koşuda sanki liderliği baştan alsa çok daha iyi olur. Umduğum hamleyi yaparsa MEMO AĞA'nın kapanışı yapma ihtimali yüksek.

EĞİLCE, GENCETAY, SAYDAM ATEŞ, MAHPERVERKIZ ve ÇOK YAKIN rakiplerdir.

 


 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7,3

2.AYAK: 5,2 / 6,1

3.AYAK: 6,4,5

4.AYAK: 2,3,4

5.AYAK: 1,6,5,8,2 / 7,11

6.AYAK: 5,4,10,6,7,3
GENİŞ ŞABLONUM: 
1. AYAK: 7,3

2.AYAK: 5,2,6,1

3.AYAK: 6,4,5

4.AYAK: 2,3,4

5.AYAK: 1,6,5,8,2,7,11

6.AYAK: 5,4,10,6,7,3Kocaeli için teksiz bir şablon oluşturmam gerekti ama kurgum içime sindi. Teksiz kupon yapmayı sevmeyenler yorumlardan yola çıkarak diledikleri ismi tek bırakabilirler. Çarşamba İstanbul tahminlerim bu gece yayınlanacaktır. İyi şanslar.

Yorum
#1 | cobra - 23:11:50 - 26.Temmuz.2022
Avatar yok tebrikler
#2 | haliko - 23:11:01 - 26.Temmuz.2022
Avatar yok Teşekkürler Barış bey,sayenizde çok kolay buldum oyunu... Başarılarınız daim olsun...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*