İSTANBUL TAHMİNLERİM - 17 TEMMUZ

Birinci koşuda; KIZILŞAHİN son yarışında bankomdu ve kazandı kazanmasına fakat rölanti tempoda geçen koşularda güvenilecek bir isim değil. Evet gruptan üstün olduğu bariz fakat düşük tempoda geçen koşuda apranti idaresinde yarışıyorken KIZILŞAHİN'in sprinte kaldırabilmek bir hayli zor olacaktır. Hazır bu kadar ağır favori konumdayken bu safkanı yıkarak cazip bir başlangıç yapabileceğimizi düşünüyorum. Şayet SADEKAR liderlik hamlesi yaparsa aleyhinem mesafeye rağmen kazanabilir. Favorimdir. Şans verdiğim diğer isimler sırasıyla şablondadır.

 

 

 

 

 

İkinci koşuda; şartlı 1 yarışta riske girmeyeceğim. Tüm isimlere şans veriyorum.

 

 

 

 

 

 

Üçüncü koşuda; YÜKSELABİ kazanmaya oldukça yakın görünüyor. Çimde eksik olduğundan safkanın son koşusu kesinlikle ölçü değil. Bugün sevdiği sentetik pistte yarışacak ve süratli hiçbir isim olmadığından liderliği alıp son düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacak. Pisti ortalayıp rakiplerine direnmesini bekliyorum.

Eksik koşarsa YENERSULTAN veya KAMUS kazanan isim olur.

 

 

 

 

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 3,8,2,6,5,1,7,4

2.AYAK: 4,1,8,3,2,6,7

3.AYAK: 1,2,6

4.AYAK: 8,4,2

5.AYAK: 7

6.AYAK: 8,3,6


Birinci ayakta; favorim KAPGEL'dir. Bir KAIZBERT yavrusu ve hazırlıklarını Ankara'da tamamlayıp İstanbul'a geldi. Aprantisi yetersiz kalmazsa yarış hayatına kazanarak başlayacağını düşünüyorum.

ÇALIOBALI ve BAGRAD en ciddi rakiplerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; MEHİR ABLA ve DERBEDER ilave edebilirler.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim ÇAKALINOĞLU olacaktır.

Son koşusunda sağlam banko olarak önerdiğim safkan uzak farkla kazanmıştı. Bugün yine sevdiği pist ve mesafede, lehine gidişatta yarışacağından bir kez daha kazanacağını düşünüyorum. Yarışın başlamasıyla birlikte liderliği alacak olan ÇAKALINOĞLU düzlükte vites yükseltip rakiplerinden sıyrılıp bir kez daha beyaz bayrak ayna yarışı izletir diyor, günün bankosu olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim SPLENDID'tir. Bu safkanın uzun sprinte sahip olduğunu düşünüyordum ama son koşusunu izledikten sonra yanıldığımı net biçimde gördüm. G. Kocakaya'da sanırım benle aynı şeyi görmüştür. Bu kez SPLENDID'in sprint mesafesini olabildiğince kısa tutarak sonuca gitmeye çalışacağından bu safkandan harika bir performans bekliyorum.

KARAKRALİÇE tabela dışı kalmasına rağmen GAZİ koşusunda harika koştu. Bugün hemcinsleriyle yarışacak. LAURACEOUS'un liderliği alacağı koşuda kulvarından düzgün çıkarsa LADY İREM'de önlere hamle yapacak. KARAKRALİÇE düşük tempoda geçmesi muhtemel koşuyu orta sıralarda sürdürüp düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

SNOW BIRD çime çıktıktan sonra bambaşka bir kimliğe büründü. Yalnız bu safkanda uzun sprinte sahip değil. 2100 metrede kazanabilmesi için dört dörtlük sürülmesi gerek. A. Çelik açık yarışlarda çok konsantre bindiğinden bir kez daha birinciliğe uzanabilir.


Dördüncü ayakta; son yarışında inanılmaz bir performans sergileyerek G1 ANAFARTALAR KOŞUSU'nu uzak farkla kazanan ASCOT benzer bir performans sergilerse bugünde kazanır. Son koşusunda inanılmaz koştu diyorum çünkü çok yüksek tempoda gitmesine rağmen hiçbir yerde kesmedi. Bugün stili rakibi yokken kazanması doğal sonuç olur. Yalnız nedense bu safkana güvenemiyorum. Sanki o gün çok ekstra bir yarış yaptı gibi. Dolayısıyla lehine gidişata rağmen bu safkanı yıkacağım.

ROYAL BABY GAZ KOŞUSU'nda müthiş koşup beşinci oldu. Bu kez daha da iyi koştuğu sentetik pistte yarışacak. Koşu süratli tempoda geçecek olsaydı bankom olurdu. Aleyhine tempoya rağmen harika koşacaktır.

RAGE OF THE WIND, GÖKHAN BABAM ve DENSO şans verdiğim diğer isimlerdir.Beşinci ayakta; yarışın favorisi HOT TOCCET'ın jokeyi dışındaki beş ismede padokta "liderliği alalım" talimatı verilecek. HOT TOCCET grubun tek sprinteri olduğu için müthiş bir gidişat avantajına sahip. Yalnız ben bu safkanı beğenmediğim için şans vermeyeceğim. Totosunun iyi gözüktüğüne bakmayın seneye bu safkanın esamesi okunmaz. Bugünde kazanamayacağınaz inanıyorum. Evet diğer beş isme kaç git talimatı verilecek fakat bu talimata H. Şimşek, H.İ. Akkaya ve S. Çetin uysa bile A. Çelik ve G. Kocakaya'nın insiyatif alıp bildiklerini yapacaklarını düşünüyorum. Dolayısıyla ULFBERHT ve URFA ASLANI ikilisinden en az birinin doğru sürülüp HOT TOCCET'i mağlup edeceğine inanıyorum.Altıncı ayakta; İLLEDE SÜRMELİ, BARUT, DAĞ AVCISI, MALALA ve ERSAVAŞ gibi ayağına seri isimlerin çok yüksek tempoda başlayacakları bu koşuda riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 8,4,2 / 9,5

2.AYAK: 7

3.AYAK: 8,3,6

4.AYAK: 1,6,5,3,2

5.AYAK: 3,4

6.AYAK: 11,12,10,1,8,5,9,4,7,6,3,2

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :
2. AYAK :
3. AYAK :
4. AYAK :
5. AYAK :
6. AYAK :6'LI İKRAMİYESİ: 507,35 ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*