ANKARA TAHMİNLERİM - 14 TEMMUZ

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 4,7,1,3,5

2.AYAK: 4,5,1

3.AYAK: 6,1,8

4.AYAK: 7,3,1,2,4,5,8,6

5.AYAK: 5,2,3,1,4,8

6.AYAK: 6


Birinci ayakta; OĞLUM GARİP'in liderliğinde son derece düşük tempoda geçecek koşunun her türlü sonuca açık olduğunu düşündüğümden riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.İkinci ayakta; kağıt üzerinde 360 bin ikramiyeli açık yarış yazıyor fakat buradaki safkanların bir çoğu handikap atı düzeyinde. Yani şu yarış kısa vade bir koşu bile olsa grup zayıf derdim. Bu koşuyu kazanacak olan isim muhtemelen kariyerindeki ilk ve son grup galibiyetine imza atacak. AĞA TURBO ve BABA FAHRETTİN'in liderlik mücadelesi vererek başlayacakları koşuda DUYGU TAY'da önlerde konumlanacak. HAZNEDAR koşuyu 5.6.lık civarında takip edip son 300'den sonra yapacağı kısa sprintle birinciliğe ulaşabilir.

BABA FAHRETTİN, CANYURT, AĞA TURBO, GÖKALAN ve ŞAHİN MAHMUT rakiplerdir.


Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim PRENSES SYLVESTER olacaktır.

Yarış hayatına İstanbul'da başlayan tay hazırlıkları yetersiz gözüktüğü için neredeyse sonuncu at konumundaydı. Eksik işlerle katıldığı koşuda PRENSES SYLVESTER baştan liderliği aldı ve rakiplerini yanına sokmayarak ne kadar üst düzey bir isim olduğunu net biçimde gösterdi. Evet hala tam hazır olduğunu düşünmüyorum fakat bu gruptan farklı kaliteye sahip. Zaten uzun galoplarla hazırlanmaya başladığında açık yarışlarda izleyeceğiz bu ismi. Bugünkü koşuda BRAVE MENGİ ve DREAMLINER'a göre konum belirleyecek olan PRENSES SYLVESTER'ın bir kez daha kazanıp ikide iki yapmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; LANGERON'un sevdiği pist ve mesafede bomboş sıkletiyle yakalayınca tek önermek çok istedim. AGF tablosunda % 12 oynandığından cazipte diyebiliriz. Sırf binicisi güven vermediği için tek bırakamıyorum. Stili tek bir rakibi bile yokken A. Kaçmaz enteresan işler yapmazsa LANGERON 50 kg sıkletle bu rakiplerine direnecektir.

Yanına sadece NEUROSURGEON ilave edeceğim. Bu safkanda düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edip düzlük boyu sergileyeceği sprintle kesinlikle birincilik mücadelesinde yer alacaktır.


Beşinci ayakta; PANAGEA benim favorimdir. Son koşularında istenilen sonuçları elde edemediğinden bugün cazip konumda çıkmış fakat bu safkanın Ankara çiminde henüz geçilmediğini, katıldığı üç koşuyuda kazandığını hatırlatarım. Verdiği iki aylık aranında safkana iyi gelmiş olacağını düşünüyorum. CAPTAIN BERSIS ve GÖKDENİZİM gibi stili rakiplere göre konum belirleyecek olan PANAGEA favorimdir.

Son koşusunu kazanıp morallenen GÖKDENİZİM, ağır sıkletine rağmen kalitesiyle BABA ŞAHİN ve tekrardan lehine mesafeye dönen CAPTAIN BERSIS rakiplerdir.
Altıncı ayakta; AGAH'ın liderliği alacağı ASRASYAD'ın takipte olacağı koşu düşük tempoda geçecektir. Son ayakta sırasıyla şans verdiğim isimler; AÇIK KIRMIZI, GÜLBABA, SARRAFTAY, O BİR REİS, SELDA HANIM ve CİVANPEHLİVANI'dır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7,3,1,2,4,5,8,6

2.AYAK: 5,2,3,1,4,8

3.AYAK: 6

4.AYAK: 6,4

5.AYAK: 6,2,1,5

6.AYAK: 11,10,7,4,5,3

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*