ANKARA TAHMİNLERİM - 12 TEMMUZ

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 5

2.AYAK: 5,6,8,4,2

3.AYAK: 1,6,4

4.AYAK: 11,5,8,10,1,4,3,12,7,2,9,6

5.AYAK: 3,10,7,5,1,4,8

6.AYAK: 7,9
Birinci ayakta; zorlu koşudaki favorim HATTAT’tır. Son yarışında binicisi “HOSLİ birinci olmasın ben sonunculuğa razıyım” mantığında olunca HATTAT stili dışı koşturuldu ve kesinlikle ölçü alınmaması gereken bir performans sergiledi. Bugün değişen binicisiyle kendi stilinde yarışıp bekleme yarışı yapacağından HATTAT’tan harika bir performans bekliyorum. AĞCABEYİ ve YILMAZ HOCA’nın liderlik isteyeceği HİKMETFIRTINASI’nın da takipte olacağı koşuda HATTAT trafik sorunu yaşamazsa bomboş sıkletiyle çok etkili olacaktır. Favorimdir.
Bu safkan kazanamazsa birinci kim olur kestirmek güç olduğundan riske girmeyip ilk ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.


İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim JACINDA’dır. Beşinci olduğu son koşusunda safkanın sağlık durumunu çok beğenmiştim. Ayrıca JACINDA’nın inanılmaz bir serilik kazandığını gördüm. Bugün S. Poyraz isterse KÜBRA HANIM ve ABJARKIZ dinlemeyip liderliği alabilir. Ve bu iki safkan son koşularında ön grupta bekleme yapmayı denedikleri için bu hamle çok yerine olabilir. JACINDA’nın dişine göre rakipleri yakalamışken yarış şansıda yanında olursa kazanacağı görüşündeyim.
FORLORN bu tarz gruplarda böyle bir sıkletle yarışıyorsa harika koşar.
Koşu süratli tempoda geçerse PÜR DİKKAT formda binicisi idaresinde rakiplerini mağlup eder.
NAVONA gününde olduğu vakit bu pist ve mesafede her gruba kafa tutabiliyor.
ABJARKIZ, LA BREZZA ve KÜBRA HANIM şans verdiğim diğer isimlerdir.


Üçüncü ayakta; OSMAN BEY’in normalde kısa ve orta mesafelerde daha başarılı olacağını düşünürdüm. Çünkü kısa sprinte sahip ve mücadele gücü pek yok. Ama safkan beni yanılttı ve uzun mesafede harika yarışlar yapıyor. Sentetik pist yarışını saymazsak uzun mesafede henüz geçilmedi OSMAN BEY. Evet Adana kumunda Ankara’ya nazaran daha iyi koşuyor ama bu pistede oldukça aşina. Uyumlu binicisi idaresinde OSMAN BEY sonlardaki seri sprintiyle birinciliğe yakındır.
HAYALET KIZ dişi bir safkan olmasına rağmen gücüne hayran olduğum isimlerden. Stili rakibi NARTIN KILICI’na göre konum belirleyecek olan HAYALET KIZ 600’ün oralarda başlayacağı uzun sprintle rakiplerini mağlup edebilir.
Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim UNCHAINED olacaktır.
Sevdiği pist ve mesafede, çok uygun rakiplerle, lehine gidişatta yarışacak. Koşunun başlamasıyla birlikte İZ PEŞİNDE önünde liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde belirleyecek olan UNCHAINED düzlükte İZ PEŞİNDE’nin tüm ataklarına başarıyla karşılık verip beyaz bayrak ayna yarışı izletecektir diyor günün bankosu olarak öneriyorum.

Beşinci ayakta; YAMANLARKIZI grubun en güçlü tayı. İlk iki koşusunda binicisinin teşviği yetersiz kaldığı için çok daha iyi sonuç elde edebileceği koşulardan üçüncülükle ayrıldı. Bu kez sahaya Müs. Çelik idaresinde çıkacak. Bir diğer artısı ise mesafe 1300’e uzuyor. Müs. Çelik safkanı diri tutup düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanarak maidena veda edebilir.
Yanına sadece ESSEN önereceğim. Kolay tempoda gidip sonlarda yapacağı kısa sprintle işi bitirebilir.


Altıncı ayakta; KADHAN gününde olursa stili rakibinin olmadığı bu koşuda çıktığı gibi bitirerek kapanışı yapar. Yalnız safkanın form durumunu beğenmediğim için riske girmeyip yanına rakiplerini önereceğim. Sıralamam şablondadır.
ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 11,5,8,10,1,4,3,12,7,2,9,6

2.AYAK: 3,10,7,5,1,4,8

3.AYAK: 7,9

4.AYAK: 1

5.AYAK: 7,1

6.AYAK: 4,7,5,9,1,3

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*