İSTANBUL TAHMİNLERİM - 8 TEMMUZ

İlk iki ayak kesinlikle riske girilmemesi gereken koşular. Hem düşük tempo geçecek hemde denk güçteki isimlerin mücadelesini izleyeceğiz. Dolayısıyla bu koşularda çok isme şans vermenizi öneririm. Oluşturduğum sıralamalar şablondadır.


Üçüncü ayakta; son koşularında kendisi için uzun sayılabilecek mesafelerde yarışan LİMA bugün aşığı olduğu pist ve mesafede yarışacak. Üzerinde de G. Kocakaya var. Her ne kadar rölanti tempo aleyhine olsada sonlardaki seri sprintiyle kazanması doğal sonuç olur.

ÖZŞİMŞEK en ciddi rakibidir. Bu safkanında form durumu gayet iyi. KOŞANASLAN'ı önüne alıp 2.likte gidecek olan ÖZŞİMŞEK düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp direnebilir.


Dördüncü ayakta; ÖZDOĞA son yarışını kazanıp morallenmişken bugünde birinciliğe yakındır. Evet İSTANBUL MUHAFIZI o gün çok erken yürüdüğü için kaybetti fakat ÖZDOĞA'nın sağlıklı görüntüsü oldukça hoşuma gitti. Bugün M. Kaya idaresinde uygulayacağı taktike belli. Düşük tempoda liderliği alıp kaçacak olan UÇAN ABLA'nın arkasına yerleşip 2.likte gidecek ve düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanan isim olabilir.

HAVZALI'nın V. Abiş idaresinde yarışacak olması avantaj. Koşuyu önlere yakın konumlanarak takip ederse birinciliğin güçlü adayıdır.

UÇAN ABLA stili hiçbir rakibi yokken beyaz bayrak ayna yarışı izletme gayesinde olacak.

Potansiyeline inandığım bomboş sıkletli DİLSU şans vereceğim bir diğer isimdir.Beşinci ayakta; NERİS ilk şansı vereceğim isimdir. Bu safkanın ilk koşusunu kesinlikle ölçü almamak gerek. Hazır olmadan yarıştığı için son 200'den sonra binicisi enseye bastı ve gerileyip sekizinci kaldı. Bu koşu için harika bir hazırlık dönemi geçirmiş. Bugün bambaşka bir kimliğe bürünüp kazanarak maidena veda edebilir.

DİLAFET potansiyelli bir orijine sahip ve sürekli üzerine katarak ilerliyor. BANDIRMA GÜZELİ'nin liderliği alacağı koşuda sonlardaki sprintiyle rakiplerini mağlup edebilir.

SENEM HATUN'un son yarışı hayal kırıklığı olsa da safkandan hemen vazgeçmeye niyetim yok. Bana göre Bursa pistini sevmedi. Yani son yarışını ölçü almıyorum. Bugün sevdiği İstanbul pistinde kazanıp sürprizi gerçekleştirebilir.
Altıncı ayakta; banko önereceğim isim KIZILŞAHİN olacaktır.

Genelde rölanti tempo kurbanı olan bir isim. Maalesef katıldığı neredeyse tüm koşular rölanti tempoda geçiyor. Bu da KIZILŞAHİN'in gerçek günücü yansıtmasına mani oluyor. Bugünde çok süratli bir tempo beklemiyorum ama şu rakiplerini mağlup etmek için tempoya pekte ihtiyacı yok. GÖZÜMTURBO'nun liderliği alacağı koşuda KIZILŞAHİN bu yarışı kazanamayacaksa hangi yarışı kazanacak diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

  

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,5,6,10,11,1,3,4,9

2.AYAK: 5,6,1,3,8,2,4,7,10,9

3.AYAK: 5,2

4.AYAK: 4,3,5,6

5.AYAK: 7,4,9

6.AYAK: 9

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*