İSTANBUL TAHMİNLERİM - 24 HAZİRAN

Birinci koşuda; banko önereceğim isim REBEL TIME olacaktır.

Bildiğiniz gibi takip listeminde başında olan isimlerden. 29.05.2022 tarihli koşusunda bu safkanı ilk sıradan önerip şu yorumda bulunmuştum;

 

 

" REBEL TIME ilk sıradan önereceğim ve özellikle dikkat çekeceğim isimdir. Hatta fantastik kupon yapmayı sevenler "şöyle 30 liraya koşacak bir atı tek yazayım, gelirse büyük ikramiye alabilirim" diyenler varsa AGF tablosunda % 2 oynanan REBEL TIME'ı tek yazabilirler. Geçenlerde size bana göre tempo atlarına en iyi binen jokeyin A. Sözen olduğunu yazmıştım. Bu yarışta bunu gösterebilmesi için harika bir fırsat var. REBEL TIME son yarışında ilk kez çime çıktı ve sürekli sertlik yaptı safkan. Bana göre liderliği alıp önde yalnız başına koşarsa bu safkan çok rahatlar ve maksimum performansını sergiler. Bugün kalabalık bir grupta yarışacak fakat MOR SALKIM dışında önlere şu gelir diyebileceğim net bir isim yok. Şayet A. Sözen REBEL TIME ile liderliği alıp düzlüğe yalnız başına çıkabilirse rakiplerini uyutup çok büyük bir sürprizi gerçekleştirmeye yakın olduğu görüşündeyim"

 

O gün maalesef liderliği alamadığı için tabela dışı kaldı bu safkan. Son koşusunda yine ilk sıradan önerip bu kez şöyle yorumlamıştım;

 

 

"REBEL TIME'dan kolay kolay vazgeçemeye niyetim yok. Kendisi için hayal ettiğim yarış bu değil açıkçası ama AGF tablosunda % 1 olduğunu görünce ıskalamamanız için ilk sıradan öneriyorum. Bana göre liderliği alıp son düzlüğe yalnız başına çıktığında çok farklı koşacak bir isim. Bugün RIBERY gibi stili rakibine rağmen etkili olacağı görüşündeyim"

 

 

O günde RIBERY liderliği alınca REBEL TIME yine umduğum neticeyi elde edemedi. Buna rağmen 43 lira ganyanla dördüncü oldu. Bugün nihayet liderliği alacağı bir grup yakalamış. AGF tablosunda % 4 oynanan REBEL TIME'ın çıktığı gibi bitireceğine inanıyor ve banko olarak öneriyorum.

 

 

-Geniş kupon yapanlar; KOPDAĞ ve JOLAN değerlendirebilirler.

İkinci koşuda; banko önereceğim isim AFERDİTA olacaktır.

Bana göre bu safkana bindirilebilecek en kötü jokey bindirilmiş fakat böyle bir gidişatta yıkma şansım yok. H. Karataş umarım AFERDİTA'yı temposunun altında koşturup kantarmada boğmaz. Stili tek bira rakibi yok diye safkanı sürekli çekip yarışa küstürürse bir tek öyle geçilebilir. Yok beklediğimin aksine AFERDİTA ile stili hiçbir rakibi olmamasına rağmen 3-4 boy farkla kaçıp düzlüğe uzak farkla önde çıkarak rakiplerini uzun sprinte zorlarsa AFERDİTA'nın kısa sprinte sahip bu isimlere geçilme şansı olmaz. Bankomdur.Üçüncü koşuda; inanılmaz vasat isimler bir araya gelmiş. Sırf Ankara'dan gelen bir isim olduğu için ilk şansı AL BAYHAN'a veriyorum. Sonuçta Ankara rakımına alışkın isimler İstanbul'da rakiplerine üstünlük kuruyor genelde. Son 300'den sonra yapacağı hücumlarla koşuyu lehine çevirmesi doğal sonuç olur.

DEMİRBİKE son yarışını kazanıp morallenmişken bugünde birinciliğe ulaşabilir. BABA FAHRETTİN'in liderliği almasını beklediğim koşuyu FATİHZADE'yle birlikte 2.3.lükte takip edip temposunu doğru yerde yükseltirse kazanan isim olabilir.

Süratli tempoda geçmeye aday koşuda YAŞAREFE sonlarda etkili gelebilir.

Koşunun favorisi İLKİMTAY'a da şans vererek buraya sağlama alırız görüşündeyim.

 
 

 

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 11 / 3,7

2.AYAK: 1

3.AYAK: 1,8,7,3

4.AYAK: 3,11,1,6,13,7,5,4,8

5.AYAK: 4,9,5,10,7,1,2,6,8,3

6.AYAK: 9


Birinci ayakta; elle tutulur hiçbir ismin olmadığı koşularda jokey performansını baz almak gerek. Böyle oluncada oklar G. Kocakaya'yı yani DARK LORD'u gösteriyor. Safkanın övebileceğim bir özelliği yok fakat G. Kocakaya safkanı son 300'e kadar dolu kantarma getirip sonlarda seri sprint attırmayı deneyecektir. Bu grubada 300 metrelik akıcı sprint yeteceği için DARK LORD net favorimdir.

SEESHARE, ARTIE JUNIOR, ANATOLIAN SURPRISE, WHISPERING ANGEL ve APPRIVA rakiplerdir.

SADETTİN, KIZIL PENÇE ve BLUE BROOK'a birinci altılıda şans verdim fakat ikinci altılı zor olduğundan şablon fiyatından dolayı elemek durumunda kaldım.İkinci ayakta; yarışın başlamasıyla birlikte muhtemelen HEKİMOĞLU liderliği alacak peşine HÜR UÇAN ve DOBBY ikilisi takılacak. Yarışın rölanti tempoda geçme ihtimali yüksek. Bu üç safkan tempoyu gereksiz yere yükseltmezse aralarına kimseyi sokmadan son ana kadar birincilik mücadelesi verebilirler.

YAĞIZ BEYİ, CİĞERDELEN, NALDÖKENBEYİ, NAKIŞ, CANSEKLAVİ, BİŞKEKHAN ve BAŞPARMAK yazarak bu koşuyu kapatıyorum.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim SERTBERK olacaktır.

Şampiyon safkan için pek fazla söze gerek yok sanırım. BİRLİRHAN'ın liderliği alacağı BORAKS'ın ona önde eşlik edeceği koşuyu 5.6.lık civarında takip edecek olan şamypiyon düzlük boyu sergileyeceği sprintle geçilmezliği sürdürecektir diyor ve banko olarak öneriyorum.
Dördüncü ayakta; VINCITORE aradan sonra harika bir performans sergileyerek döndü pistlere. Tam kazandım dediği koşuda yakın farklarla üçüncü olmuştu. Bugün baştan liderliğide alabilir veya ısrar eden rakibi olursa ön grupta da konumlanabilir. VINCITORE'nin bu önemli koşuyu kazanmaya yakın olduğu görüşündeyim.

ZAFER ATEŞİ, CAGNER, MISTER GÖRKEM ve VERNAZZA rakiplerdir.Beşinci ayakta; AGF tablosunda % 3 oynanan GRASYAS kazanmaya yakın gördüğüm isimdir. Bir önceki koşusunda İstanbul çimine ilk kez çıktığı G1 ERKEK TAY DENEME KOŞUSU'nda beşinci olurken harika bir performans sergilemişti. Son yarışında ise E. Sincan saçmalayıp CAPTAIN BERSIS ile ölüm temposunda kaçıca düzlüğe bitik vaziyette çıkıp dördüncü oldu. Bu kez safkanın üzerinde Müs. Çelik var ve stili rakibi bulunmuyor. Bu kadar cazip konumdayken rakipleri tarafından da pek fazla önemsenmeyecek olan GRASYAS kolay kolay durmayacaktır. Çıktığı gibi bitirmesi benim için doğal sonuç olur.

Yarış hayatına harika bir başlangıç yapıp üçte üç yapan ve henüz bileği bükülmeyen TIME TO SHINE ciddi rakiptir.

ANADOLU ŞAHİNİ şablon fiyatından dolayı dışarıda bıraktığım isimdir.Altıncı ayakta, favorim CHAIN OF DESTINY'dir. Bana göre bu gruptan farklı kaliteye sahip bir isim. Yarış öncesi sinir stres yapmaz ve kulvarına sorunsuz biçimde girip kendini koşuya verirse CHAIN OF DESTINY kapanışı yapmaya yakındır.

HIGEBZ bu tarz uzun mesafeli sentetik pist koşularında harika performans sergiliyor. ANABELLA'nın liderliğinde düşük tempoda geçecek olan koşuyu ROYAL DIADEM'le birlikte 2.3.lükte takip edecek olan HIGEBZ düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

Son grup 1 koşusunu ölçü almadığım ANADOLU PRENSESİ aşığı olduğu sentetik pistte harika koşacaktır.

Her ne kadar uzunu eksik olduğuna inansamda BONNY BOMB'a şans vermemek olmaz.

ARTS MAN gibi sentetik pist aşığı bir ismin anneden kardeşi olan KATHERİNA bence bu rakipleriyle rahatlıkla baş edebilecek potansiyelde bir isim olduğundan ihmal edilmemeli.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,11,1,6,13,7

2.AYAK: 4,9,5,10,7,1,2,6,8,3

3.AYAK: 9

4.AYAK: 7,5,6,2,4

5.AYAK: 3,8

6.AYAK: 11,6,1,3,7


   


6'lı ganyan 3.430,92 t vermiştir.


7 - APPRIVA   1.38.55    12,40

7 - CİĞERDELEN   2.18.82    3,25

9 - SERTBERK   2.22.73    1,05

6 - CAGNER   2.29.99    7,40

3 - GRASYAS   1.35.98    8,50

3 / 8 BONNY BOMB / ROYAL DIADEM   2.05.90    2,30


Yorum
#1 | umut51 - 00:12:55 - 25.Haziran.2022
Avatar yok yine tarih yazdın...yolu açık olsun bu alemin en iyi tahmincisinin......seninle gurur duyuyoruz.
#2 | Modern - 00:12:48 - 25.Haziran.2022
Avatar yok TEŞEKKÜRLER USTA
#3 | Engin - 23:11:07 - 24.Haziran.2022
Avatar yok Arkadaşlar heyecan son noktasında...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*