SÜPER PROGRAM - 13 HAZİRAN BURSA

Bursa'da gerçekten çok güzel bir program var. Özellikle birinci altılı inanılmaz hoşuma gitti. O yüzden ilk altılıyıda yorumlu biçimde sunacağım. Ben koşuların kuma alınacağını düşünsemde bu harika programda ters köşe olmamak adına hem kum piste göre hemde ağır çime göre şablonlarımı oluşturdum. Birinci altılı tahminlerim şu şekildedir;Dün belirttiğim gibi koşular kuma alındı. Ağır çim pist şablonunu sildim ve kuma göre koşu yorumlarım şu şekildedir;Birinci koşuda; kum pistte HELLOCAN ve KADEMOVA ikilisinden harika performans beklesemde PINAR ABLA, YALNIZ SEN ve ULUDERYA'ya da şans veriyorum.

İkinci koşuda; SADİ ŞAH formda ve pist ayırt etmeyen bir isim. Dolayısıyla pistlerin değişmesinden en az olumsuz etkilenecek isimlerin başında geliyor. Formda aprantisi idaresinde düzlüğe çıkıldıktan sonra yapacağı akıcı sprintle koşuyu lehine çevirebilir.

BUKALEMUN'un stili tek bir rakibi bile yok. Liderliği alıp hiç çamur yemeden koşacağı için beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

Yarış beklediğimden erken süratlenirse KING OF GAME devreye girebilir.

Sürekli formunu geliştiren HIZLI MELEK bir diğer şanslı isimdir.

Uzun süredir yarışmasada bu koşuya harika biçimde hazırlanan WHITE DARKNESS etkili dinçlik performansıyla kazanabilir.
Üçüncü koşuda; banko önereceğim isim TOCC FACE olacaktır.

Henüz maiden bir isim olmasına rağmen grubun en formda safkanı olduğunu belirteyim. Ayrıca bugünkü yarışta müthiş bir gidişat avantajına sahip. Liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde belirleyecek olan TOCC FACE beyaz bayrak ayna yarışı izletmeye çok yakın gözüküyor. Ayrıca iş sprinte kalırsa ekürisi MISS LİYA devreye girebilecek isimlerin başında geldiğinden ekürileri banko olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; kulvarından iki yarışında da düzgün çıkmasına rağmen ayakları birbirine dolanıp 6-7 boy geride kalan BERTSINE yarış başında böyle bir aksilik yaşamazsa bu kez farklı koşabilir. KUYTUCAKLI ise düzlük boyu sergileyeceği sprintle şanslı olacağından değerlendirilebilir.


Dördüncü koşuda; AGF tablosunda % 60 üzeri oynanan HOT TOCCET son derece vasat bir isim olmasına rağmen maalesef koşuyu kazanmaya yakın gözüküyor. Çünkü sadece iki tane rakibi var ve biri çimci diğeri ise tecrübesiz. Her şeye rağmen beğenmediğim bir ismi böyle ağır favori konumdayken tek yazmayıp şansı denemek istiyorum.

Umarım TALHA PAŞA'nın galopları saklanmıştır ve yeterli hazırlıklara sahiptir. Yarış hayatına kazanarak başlamasını ümit ediyorum.

BRAVE BENGİ son yarışında sonuncu at konumudayken sizlere banko önerdiğim ve 7,75 ganyanıyla sürprizi gerçekleştiren isim olmuştu. Kumda da beyaz bayrak ayna yarışı izletme gayesinde olacak.


BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 4,5,7,11,10

2.AYAK: 1,3,5,9,2

3.AYAK: 8 / 3,5

4.AYAK: 1,3,2

5.AYAK: 1,8,6,7,9,11

6.AYAK: 3
Birinci ayakta; şartlı 1 koşuda idman pisti görüntülerini beğendiğim; ALYADİGAR, MİHRUBA, HIRSIN ATEŞİ, HIZLI PINAR, YENİKÖYLÜM ve ZİNCİRLİ PRENSES'e ayrımsız biçimde şans veriyorum.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim POWERBANK olacaktır.

Totosuna baktığınız vakit sanki zor kazanan bir yapısı varmış gibi ama işin aslı öyle değil. POWERBANK kazanma yüzdesi harika olan bir isim. Son koşularında sürekli uzun sprinte sahip mücadeleci isimlere denk geldiği için ikinci kalıyor. Hatta onlara geçilirken canını dişine takıp son ana kadar birincilik mücadelesinde yer almıştır. POWERBANK'in en sevdiğim özelliği kulvarından ok gibi fırlayıp yarış içerisinde harika yer tutması. Bu da özellikle kısa mesafeli sürat koşularında müthiş avantaj sağlayan bir durum. STEM CELLS son koşularında olduğu gibi muhtemelen bugünde kulvarından çıkmayıp derecesiz kalacaktır. Koşuda liderliği ÖZAY SUZANANA liderliği alıp önde boş kalacaktır. Peşine ise MELİNA HANIM, TEMPERANCE gibi isimlerle birlikte POWERBANK takılacak. Düzlüğe çıkıldıktan sonra temposunu yükseltecek olan POWERBANK'in rakiplerini mağlup etmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Birinci altılıda rakipsiz tekim zaten ama ikinci altılıda PITIR sağlam banko gözüktüğünden geniş kupon yapanlar; MELİNA HANIM, THINK PINK, ÖZAY SUZANANA, ZILLION SUN v CÜLÜK değerlendirebilirler.Üçüncü ayakta; yarışın başlamasıyla birlikte ROTOVATÖR, BRAVE GLADIATOR ve LANGERON üçlüsü liderlik hamlesi yapacak ve yarış oldukça yüksek tempoda geçecektir. Form durumunu beğendiğim HEROES kumda da fena yarışlar yapmadığından sonlardaki sprintiyle koşuyu lehine çevirerek sürprizi gerçekleştirebilir.

PETROCELLI'de lehine gidişatta sıklet avantajına sahip şekilde yarışacağından mutlaka birincilik mücadelesinde yer alacaktır.


Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim PITIR olacaktır.

Kum pisti en az çim kadar etkili koşan bir isim. Özellikle nemli, ıslak, sulu pisti bulduğu vakit performansı dahada artıyor. Bugün tüm şartlar lehine gözüken PITIR baştan liderliği alacak ve düzlükte EGEBERK'in ataklarına başarıyla karşılık vererek beyaz bayrak ayna yarışı izletecektir diyor, banko olarak öneriyorum.


Beşinci ayakta; şartlı 1 koşuda riske girmeyip tüm isimlere şans vererek sürpriz bir sonuç oluşmasını bekleyeceğim. Oluşturduğum sıralama şablondadır.

Altıncı ayakta; süratli safkan TAÇSIZ KRAL bir nefeste bitirmeye çalışacak. Şayet stili rakibi EYMENAĞA'dan olumsuz etkilenmezse böyle uygun bir grupta çıktığı gibi bitirmesi doğal sonuç olur.

SURŞAHİNİ, EYMENAĞA ve DOSTBAĞI rakiplerdir.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 1,8,6,7,9,11

2.AYAK: 3 / 4,6,5,7,9

3.AYAK: 5,9

4.AYAK: 2

5.AYAK: 10,4,2,7,8,5,6,3,9

6.AYAK: 6,7,5,4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*