GÜZEL PROGRAM - 12 HAZİRAN ADANA

Adana programında her ayağı doğru analiz ettiğime inanıyorum. Misli yakalama amacında olduğumdan en geniş hali 12 lira olan bir şablon oluşturdum. 1-2 ayakta şans faktörü yanımızda olursa bizim için oldukça kazançlı bir program olacağı görüşündeyim. Tahminlerim şu şekildedir;


 

Birinci ayak; giriş yazımda belirttiğim 1-2 ayakta şans faktörü yanımızda olmalı cümlesini işte bu koşu için kullandım. Ben yarışı BANGIR BANGIR ve BRODBECK ikilisinden birinin kazanacağına inanıyorum. Bu iki safkan ayarında grupta sadece POWER OF KHAN var. O da bir önceki koşusunda 6-7 boy geç çıktı, son yarışında ise hiç çıkmayıp derecesiz kaldı. Bugün yine geç çıkacağını düşündüğümden şans vermedim. BANGIR BANGIR'ın kısa vadeli koşularını dışarı atarsak hiç kötü koşmadığını söyleyebiliriz. Son derece istikrarlı bir safkan. Bugünde sevdiği pist ve mesafede gayet uygun rakiplerle karşılaşacak. V. Demir idaresinde kalabalık grupta trafik sorunu yaşamazsa sonlardaki güçlü sprintiyle kazanmayı bilecektir.

BRODBECK ise rakiplerine oranla sıklet dezavantajıyla yarışacak olsa da birinciliğin en güçlü adaylarındandır. Bugünkü binicisi Y. Çelikbaş idaresinde iki kez piste çıktı ve iki koşuyuda kazanma başarısı gösterdi. Ayrıca son yarışında ilk kez ayak bastığı çim pistte etkili bir performans sergileyerek ikincilik elde etmişti. REPERİN'in liderliği alacağı koşuda LET CROPS LAUGH, YILDIRIM HANIM ve TOWARDS VICTORY gibi isimler ön grupta yer alacaklar. BRODBECK bariyere yakın 4.5.lik civarında gidip düzlük boyu sergileyeceği sprintle ilk ayağın kazananı olabilir.


İkinci ayakta; favorim BOLD LION SURUÇ'tur. Koşunun başlamasıyla birlikte bilinen üstün süratiyle BOLD LION SURUÇ liderliği alacaktır. Kulvar numarası harika olduğundan en ufak bir efor sarf etmeden 2-3 boy önde başlayacaktır koşuya. Peşine VARLI BEY ve CANOBEY ikilisi takılacak. Cazip konumda olduğu için rakipleri tarafından önemsenmeyeceğini düşündüğüm BOLD LION SURUÇ düzlüğe 4-5 boy avansla çıkarsa rakiplerine direnip sürprizi gerçekleştirebilir.

ÇETREFİLLİ mücadele gücü olmayan narin bir safkan. Lakin bugünkü koşuyu kazanması için mücadele etmesine gerek kalmayabilir. Zira oldukça uygun rakiplerle sevdiği pist ve mesafede yarışacak. H. Çizik idaresinde 4.5.likte gidip binicisinin teşviğine ihtiyaç duymadan kendiliğinden yapacağı sprintle işi bitirebilir.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim KARABAYIRLI olacaktır.

Adana çiminde kısa mesafeli koşularda bu tarz gruplar bulduğu vakit kolay kolay affetmiyor. O yüzden tıpkı son koşusunda olduğu gibi bugünde tek önermeye karar verdim. THE PERFECT SHOW'un liderliği alacağı koşuyu 2.3.lük civarında takip edecek olan KARABAYIRLI düzlüğe çıkıldıktan sonra başlayacağı seri sprintle bence yine zorlanmayacaktır. Banko olarak değerlendirebilisiniz.


Dördüncü ayakta; son derece ciğerli bir safkan olan UĞURTAY favorimdir. Kışın Dubai'de yarışıp ilk koşusunda harika bir dördüncülük elde eden sonraki yarışında ise G1 koşuda mücadele ettiği için etkisiz kalan UĞURTAY bugün sevdiği pist ve mesafede yarışacak. Yaklaşık üç aydır bu koşuya harika biçimde hazırlanan UĞURTAY düzlük boyu sergileyeceği uzun sprintle birinciliğe ulaşabilir.

CAGNER büyük ihtimalle önde yalnız kalarak yarışacak. SILVER CLOUD önünde liderliği almasını beklediğim CAGNER 800'ün oralarda temposunu arttırmaya başlayıp düzlükte pisti ortalayarak rakiplerine geçit şansı tanımayabilir.
Beşinci ayakta; banko önereceğim isim ASLAN KARDEŞLER olacaktır.

Bence iyi bir at değil, parlak bir kariyeri olamayacak. Fakat bugünkü koşuyu kazanması için iyi bir at olmasınada gerek yok. İlk koşusunda seri yapısıyla dikkat çeken ASLAN KARDEŞLER sonlarda düşen temposuyla ikinci kalmıştı. Sonraki yarışında ise stili dışı koşup beklemesine rağmen sprint atarak bir kez daha ikinci oldu. Bugün kendisi kadar seri hiçbir isim yokken süratli yapısıyla ASLAN KARDEŞLER'in düzlüğe 3-4 boy önde çıkıp aldığı avansla beyaz bayrak ayna yarışı izleteceğini düşünüyorum. Bir diğer bankomdur.

Altıncı ayakta; ilk şansı çok cazip konumdaki OĞLUM DELİL'e vereceğim. Son koşularında bir türlü lehine şartlarda yarışmadığı için başarısız sonuçlar elde ediyor. Bugün JUNO MONETA ve TRIPLE HUGE önünde liderliği almasını beklediğim OĞLUM DELİL rakiplerini yanına sokmayıp 15 lira ganyanla kazanarak kapanışı yapabilir.

Son ayakta riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,1

2.AYAK: 2,4

3.AYAK: 2

4.AYAK: 7,5

5.AYAK: 1

6.AYAK: 3,11,9,1,5,6,4,12,8,2,7,10

';

ALTILI ŞABLONUM:


1. AYAK :
2. AYAK :
3. AYAK :
4. AYAK :
5. AYAK :
6. AYAK :6'LI İKRAMİYESİ: ₺ 'dir.Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Doğrulama Sözcüğü Güvenlik Kodu:
Doğrulama Sözcüğünü Buraya Yazın*