ANKARA TAHMİNLERİM - 28 MAYIS

1400 lira ikramiye veren Bursa altılısını değerlendiren üyelerimizi tebrik ederim. Ankara tahminlerim şu şekildedir;

Birinci ayakta; favorim BABAHAKKI'dır. Son koşusunda ikinciliği benim için çok anlamlı. Zira uzun mesafeyle alakası olmayan bir isim BABAHAKKI. 2000 metrede bile ikinci oluyorsa bu safkanın çok iyi durumda olmasından kaynaklı bir durum. Bugün lehine dönen mesafede yarışacak. Mesafe kısaldıkça BABAHAKKI seri sprintini daha etkili atabilen bir isim. Bugün GÜVENAĞA, CANKATAN, EFKALIEFE ve AĞAMSIN gibi isimlerin süratlendireceği koşuda BABAHAKKI kulvarında 3-4 boydan fazla oyalanmazsa sonlardaki seri sprintiyle kazanmaya yakındır.

BABA KIVIRCIK, ÇABUK ve MEZİTHABER rakiplerdir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; ASRASYAD, GÜVENAĞA, SAİTBEY ve EFKARLIEFE değerlendirebilirler.

İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim ÇİLEK'tir. İlk koşusunda gayet tatminkar bir performans sergileyerek dördüncülük elde etti bu safkan. Potansiyelli bir orijine sahip olduğundan gördüğü her yarışın ardından üzerine katacağı görüşündeyim. Şimdi yarış tecrübesi varken uygun grupta, Ö. Yıldırım idaresinde yarışacağından kazanıp maidena veda etme ihtimali yüksek. KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ'a göre konum belirleyip ya liderliği alacak ya 2.likte gidecektir. ÇİLEK'in düzlükte arttıracağı temposuyla rakiplerinden sıyrılıp kazanması doğal sonuç olur.

EVİN EVİN, KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ, BAK YAVRU, KIVILCIMKIZ ve ATEŞTAY rakiplerdir.Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim SERTBERK olacaktır.

Şampiyon safkan için diyecek fazla bir söz yok. Çok özel bir isim ve kendisiyle baş edebilecek herhangi bir rakibi yok. Koşu içerisinde sıkıntı yaşamadığı sürece bu safkanı mağlup edebilmek pek mümkün gözükmüyor. GÖKYÜZÜ ve TAŞAN'ın tempo vereceği koşuda SERTBERK düzlükte yapacağı etkili hücumlarla kolay kazanacaktır diyor, günün bankosu olarak öneriyorum.

Dördüncü ayakta; her ne kadar uzunda eksik olsa da bu şartlar altında GÜZELÇOCUK'un en şanslı isim olduğu görüşündeyim. Koşunun başlamasıyla birlikte liderliği alacak ve en ufak prese dahi maruz kalmayacağından mesafeyi kısaltma imkanı bulacak. GÜZELÇOCUK'un etkili jokeyi idaresinde direnip beyaz bayrak ayna yarışı izletebileceği görüşündeyim.

GÜZEL TUTKU, DİZDARIM, GÖKÇEBAYIR, ÇİVİT, ÜÇGÜZEL ve ÖZDOĞA rakiplerdir.

Beşinci ayakta; AIRMAN uzun süre banko önermeyi düşündüğüm isim oldu. Gücünü çok beğendiğim bir safkan, lehine pist ve mesafede, G. Kocakaya idaresinde yarışacak. Ankara kumunda henüz birinciliği olmasada katıldığı tüm koşularda etkili performans sergilemiş. Baştan liderliği alırsa bu rakiplerine rahatlıkla direnir.

Yanına sadece CASTLE RISING ekleyeceğim. A. Çelik DEMS VICTORY'le bile G. Kocakaya'lı DENİZHAN'a liderliği bırakmayan bir jokey. Bugünkü koşuda da AIRMAN'e sorun çıkarmak için her yolu deneyecektir. Ki CASTLE RISING'le daha öncede liderliği alıp kazandığı kısa vadeli koşuda var. Dolayısıyla CASTLE RISING'in de kuponlarda bulundurulması gerektiği görüşündeyim.


Altıncı ayakta; denk güçteki isimlerin maidena veda etme mücadelesinde sıralamam; İLKBENLİ, KÜÇÜK MİRAY, DİLAFET, KANDEMİRGÜLÜ ve KİM TUTAR KIZI şeklindedir.


ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 13,7,8,6 / 4,3,5,9

2.AYAK: 5,9,10,3,11,2

3.AYAK: 12

4.AYAK: 7,6,1,3,4,2,9

5.AYAK: 1,9

6.AYAK: 6,11,2,8,10

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*