ANKARA TAHMİNLERİM - 19 MAYIS

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Ankara tahminlerim şu şekildedir;


Birinci ayakta; banko önereceğim isim TOROS KARTALI olacaktır.

Hani bazı safkanlar için "bu koşuyu kazanamayacakta hangi koşuyu kazanacak" deriz ya işte TOROS KARTALI için tam da öyle bir yarış. Tüm şartlar elverişli. Sevdiği pist ve mesafede, oldukça uygun rakiplerle, lehine gidişatta yarışacak. Koşuda süratli hiçbir isim yokken TOROS KARTALI Ö. Yıldırım BELLE FRANCE önünde liderliği alacaktır. Düzlüğe çıkıldıktan sonra pisti ortalayıp kısa sprinte sahip rakiplerine sprint şansı tanımayacaktır diyor ve TOROS KARTALI'nı günün bankosu olarak öneriyorum.İkinci ayakta; kazanmaya yakın gördüğüm isim RABATTO'dur. Verdiği altı aylık aranın ardından kazanarak dönmüştü bu safkan. Ardından aleyhine şartlarda yarıştığı için dördüncü kaldı. Dördüncü olurken kazandığı koşudan bile etkili performans sergiledi. Çünkü aleyhine şartlarda yarışmıştı. Yarış çok düşük tempoda geçtiği için dezavantajlı gidişatta yarıştığını söyleyebiliriz. Etkili dinçlik performansının ardından bir de yarış düşük tempoda geçmişken RABATTO'nun dördüncülüğü benim için anlamlı. Bugün aradan sonra üçücü koşusuna çıkacak ve üzerinde H. Karataş var. Daha önce uzun mesafede bir kez yarışıp kazanma başarısı gösteren RABATTO sonlardaki güçlü sprintiyle kazanmaya yakındır.

BARONIAL'da gördüğü yarışlarla birlikte artık istenilen kıvama geldi. Özellikle son koşusu çok başarılıydı. N. Demir idaresinde rakiplerine oranla ağır sıkletle yarışıp bir de bariyerden sprint atmaya kalktığı için daha iyi sonuç elde edebileceği koşudan beşincilikle ayrıldı. Bu kez A. Çelik idaresinde yarışacağından kazanması doğal sonuç olur.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; önde boş kalma ihtimali yüksek ENDLESS SEAS başta olmak üzere QUICK KEY, LADY SEPHORA, GRAY SHADOW, AYBARS ve NEUROSURGEON'u değerlendirebilirler.Üçüncü ayakta; tek bir ismi bile dışarıda bırakmamak gerek. Çok yakın farklarla sonuçlanmasını beklediğim bir koşu. Hem denk güçteki isimler yarışacak hemde yarış büyük ihtimalle düşük tempoda geçecek. Oluşturduğum sıralama şablondadır.

Dördüncü ayakta; favorim HİKAYE'dir. Kalitesine inandığım için her koşusunda ısrarla önerdiğim safkan beni son koşusunda mahcup etmeyip kazanmayı başarmıştı. Bugün yine sevdiği pist ve mesafede yarışacağından HİKAYE bir kez daha birinciliğe ulaşabilir. Baştan liderliği alıp tempoyu belirlemesini beklediğim HİKAYE tüm gruba direnerek çıktığı gibi bitirebilir.

ÇİLKELEŞ, LAST BEST ve JONAH HEX rakiplerdir.Beşinci ayakta; SARRAFBABA özellikle dikkat çekmek istediğim ve ilk sıradan önereceğim isimdir. Son koşularında hep aleyhine şartlarda yarıştığı için totosu bozuldu ve bugün AGF tablosunda % 3'lerde kalmış. Bahsettiğim koşularda ya alakası olmadığı uzunda yarıştı, ya Urfa pistinde mücadele etti ya da kulvarından geç çıktığı için başarı sağlayamadı. Bugün ise sevdiği pist ve mesafede yarışacak. Kulvarından düzgün çıkarsa SARRAFBABA harika koşacaktır.

Önde boş kalacağı için ASLINURAY 1200 kumda çıktığı gibi bitirebilir.

BERATIM, ÇABUK, SARRAFTAY, GÜNKUT, OĞLUM GİRAY ve KİBAR FEYZO sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim DAYLIGHT RIDE olacaktır.

Son koşusunda bu safkan için yaptığım yorum şu şekildeydi;

 

 

"DAYLIGHT RIDE cazip konumda diyebileceğimiz ve benim bugün için çok tuttuğum bir isim. İlk yarışında hazır değil,di kötü sürüldü ve kumda eksik olduğundan ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. İkinci koşusunda ise çime çıkınca bambaşka bir kimliğe büründü. Sprinte kalktığı vakit bariyerde kalıp sıkıştığı için aksiyonu bozuldu. Buna rağmen elde ettiği dördüncülük çok anlamlı. Bu kez sprintine kalkacağı vakit dışarıyı tercih ederse daha akışlı gelecektir ve bu rakiplerini mağlup etmesi kuvvetle muhtemel"

 

 

Kazanamadı belki ama beklentilerimi karşılayan bir performans sergiledi DAYLIGHT RIDE. Kesinlikle maiden atı olmadığını şurdan bile görebiliriz. Geçildiği iki safkan HARLAN DRAKA ve NORA SHINE katıldıkları ilk maiden koşuyu çok kolay kazandılar. Sıra DAYLIGHT RIDE'ta. H. Karataş idaresinde zorlanmayacağını düşünüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 6

2.AYAK: 9,2 / 10,5,4,6,1,8

3.AYAK: 5,1,8,3,7,4,2,9,6

4.AYAK: 3,6,4,5

5.AYAK: 5,2,4,6,3,7,1,9

6.AYAK: 2

Yorum
#1 | elgon10 - 21:09:13 - 19.Mayıs.2022
Avatar yok Tebrikler REİSSSSS
#2 | Engin - 21:09:55 - 19.Mayıs.2022
Avatar yok Tebrikler…
#3 | Temelhan - 20:08:18 - 19.Mayıs.2022
Avatar yok tebrikler başarilarin daim olsun Daha büyuklerine 🙏
#4 | MuRRaT - 20:08:19 - 19.Mayıs.2022
Avatar yok KRALL tebrikler 🍀
İki TEK ile kolayca bulduk sayende
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*