GÜZEL PROGRAM - 4 MAYIS İSTANBUL

 

Birinci ayakta; favorim MR LOVERMAN'dir. Çim pistteki performansını beğeniyorum bu safkanın. Sentetik pistte sonlarda çok duruyor ama çimde ölüm temposunda kaçıp rakiplerine dağıtarak başarılı sonuçlar elde edebilen bir isim. Dolayısıyla bugünkü koşuda stili rakiplerinin olmasına pekte aldırış etmedim. ARSLAN ŞAHİNİ, PAKİ BOY ve CAPTAIN FAST gibi isimlerin önünde liderliği alacak olan MR LOVERMAN'den net bir beyaz bayrak ayna yarışı izleyebiliriz.

Süratli tempoda geçecek olan koşuda SPLENDID sonlarda güçlü gelecektir.

BADUU koşuyu orta sıralarda takip edip mutlaka birincilik mücadelesinde dahil olacaktır.

CAPTAIN FAST ise süratli isimlerin arkasına yerleşip 2.3.lükte gidecek ve hafif sıkletinin avantajıyla harika koşacaktır.İkinci ayak; son derece zorlu bir koşu. Ben ilk şansı GALATA KULESİ'ne veriyorum. İlk kez çıkacağı sentetik pisti seveceği görüşündeyim. Süratli hiçbir ismin olmadığı koşuda liderliği alıp düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından ağır sıkletine rağmen direnebilir.

Rakipleri şablondadır.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim BY REİSOĞLU olacaktır.

Son yarışını kesinlikle ölçü almıyorum. Çim pistte sert rakiplerle karşılaşmıştı. Bugün sevdiği sentetik pistte dişine göre rakiplerle karşılaşacak. PARANA'nın liderliği alacağı LEONİDAS ve JON DERE'nin takipte olacağı koşuda BY REİSOĞLU sonlardaki güçlü sprintiyle koşuyu lehine çevirecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Dördüncü ayakta; 2100 metre mesafeli bir koşu fakat yarış çok düşük tempoda geçecek. Liderliği alan ismin birincilik şansı ve bu hamleyi YÜKSELABİ yapacaktır büyük ihtimalle. Düzlüğe 2-3 boy önde çıkarsa pisti ortalayıp rakiplerine direnebilir.

BOZAĞA, KAYASEL ve ERTEMİZ rakiplerdir.
Beşinci ayakta; POWERSHIP favori olmayı hak ediyor kesinlikle. Uzun mesafeye çıktıktan sonra etkili yarışlar yapmaya başladı. Bugün ilk kez çime çıkacak ve çok seveceği görüşündeyim. Pistin yumuşak olmasıda lehine. Dolayısıyla kazanıp maidena veda etme ihtimali yüksek.

KRAL ÇIPLAK ve FOR PLEASURE ikilisi koşuyu ilk iki sırada takip edecekler. Tempoyu olduğunda düşük tutarlarsa her ikiside etkili olur.

BÜYÜK DAVİ orijiniyle dikkatimi fazlasıyla çekti. Bugünkü pist koşullarında kazanıp bombayı patlatması benim için sürpriz olmaz.

SILVER BULLET ve BE MY LUCK şans verdiğim diğer isimlerdir.

Altıncı ayakta; start problemi giderilmiş gözüken THE FAST QUEEN bomboş sıkletiyle harika koşacaktır.

PACE'in son yarışı ölçü değil. Kısa ve orta mesafede çok daha iyi koşuyor. H. Karataş idaresinde kapanışı yapabilir.

ASUDE SULTAN ve DIRECT WIN'de sevdikleri pist ve mesafede yarışacaklarından şans verilmesi gereken diğer isimlerdir.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4,6,2,8

2.AYAK: 1,5,8,2,7,3,4

3.AYAK: 3

4.AYAK: 1,4,6,5

5.AYAK: 7,1,5,4,8,3

6.AYAK: 10,5,1,3

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*