GÜZEL PROGRAM - 28 NİSAN ANKARA

İstanbul altılısını iki net bankoyla doğru tahmin ettik fakat ikramiye istediğimiz seviyede olmadı. Aslında birinci altılıyıda doğru tahmin edecektik lakin SAETTA kulvarında tam şahlandığı sırada yarış başlayınca geç çıktı ve şansı daha baştan bitmiş oldu. Yarın Ankara'da çok güzel bir program var. Tahminlerim şu şekildedir;Birinci ayakta; RABATTO'yu normalde bu rakipleriyle kıyaslamam. Oldukça güçlü bir safkan. Ankara pistinide çok seviyor. Bugün tek öneremiyorum çünkü dezavantajları var. Mesela son yarışında dinçlik performansı sergileyerek kazandı. Dolayısıyla bugün eksik koşabilir. Bir de yarış çok düşük tempoda geçecek. Liderliği isteyecek hiçbir isim yok. Bu da sprinter RABATTO'nun aleyhine bir durum olduğundan banko öneremiyorum. Her şeye rağmen kalitesiyle bu olumsuzlukların üstesinden gelip birinciliğe ulaşabilir. Favorimdir.

NAVONA koşuyu önlere yakın takip eder ve temposunu doğru yerde yükseltirse birinciliğe ulaşabilir.

LA BREZZA'nın arası olsa da hazırlıkları yeterli seviyede. Sezona kazanarak başlaması doğal sonuç olur.

ENDLESS SEAS, KING CAN ve FERHAN elemek durumunda kaldığım isimlerdir.İkinci ayakta; YELSESİ ve DENİZİNKIZI ikilisinden birinin yarış hayatına kazanarak başlama ihtimali yüksek. Her ikiside yeterli hazırlıklara sahip ve idman pistinde beğendiğim isimler. Ayrıca orijin itibariylede oldukça potansiyelliler. YELSESİ muhtemelen ayağına oldukça seridir. Zira YOLLARAZ gibi bir isimle anneden kardeş. En iç kulvar çekme avantajını kullanıp çıktığı gibi bitirebilir. DENİZİNKIZI'da avantajlı kulvardan başlayacak ve bu isimde DENİZ ŞÖVALYESİ gibi kaliteli bir safkanla anneden kardeş. Dolayısıyla bu safkanı çok tutuyorum.

Yine bu yarışa uzun süredir düzenli biçimde hazırlanan BALKABAK şans vereceğim bir diğer isimdir.

Bu koşuda ise sadece KADER SULTAN'ı elemem gerekti.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim SARNIÇ BEYİ olacaktır.

Adana'da kötü koşmuyor ama esas Ankara çiminde çok beğeniyorum bu safkanı. En sevdiğim yönü ise koşuyu her yerde takip edebilme özelliğine sahip. Bugün DESTANSI ve TEMELKAN'ın tempo vereceği koşuda SARNIÇ BEYİ 4.5.lik civarında gidip etkili düzlük sprintiyle bu vasat rakiplerini mağlup edecektir diyor, günün bankosu olarak öneriyorum.


Dördüncü ayakta; ilk şansı MYSTIC POWER'a vereceğim. Son kum koşularını ölçü almadığım safkan özlediği çim pisti çıkıyor. Liderliği aldığı vakit çok daha etkili performans sergileyen bu isim net bir kaçağın olmadığı yarışta iyi bir start çıkışıyla baştan öne düşerse rakiplerine direnip aynayı ilk geçen isim olabilir.

VICTORY WEAPON yarış içerisinde idaresi zor bir isim. Sertlik yaptığı için binicisini fazlasıyla uğraştırıyor. A. Çelik'in ısrarla bindiği safkan bu kez koşu içerisinde daha rahat olursa kolay bile kazanabilir.

ANADOLU GURURU, TEFOBEY, ÇAKIRLAR, DENSO ve MUCİZE KIZ şans verdiğim diğer isimlerdir.
Beşinci ayakta; HEADMAN şüphesiz grubun en kaliteli ismi. 187 günlük arası olduğundan bu kadar cazip çıkmış. VAHŞİ KIZ'ın liderliği alacağı koşuyu önlere yakın takip etmesini beklediğim HEADMAN etkili dinçlik performansı sergileyip aradan kazanarak dönebilir.

VAHŞİ KIZ, GÜRSOYHAN, YAVUZUM ve SUMEL HAN rakiplerdir.
Altıncı ayak; her türlü sonuca açık gördüğü şartlı 1 koşu. Şans verdiğim safkanlar sırasıyla şablondadır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7,4,6

2.AYAK: 8,10,1

3.AYAK: 3

4.AYAK: 4,6,1,5,2,3,8

5.AYAK: 6,2,5,7,1

6.AYAK: 3,1,10,2,9,6,12,11

Yorum
#1 | Eymenzeynep - 14:02:36 - 28.Nisan.2022
Avatar yok istanbul için tebrikler barış
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*