SÜPER PROGRAM - 20 NİSAN İSTANBUL

UYARI: YELTAY yarıştan çıktığı için önde boş kalma ihtimali bulunan YOLLARAZ şablona ilave edilmiştir..

 

 

Yarışlar sentetik piste döndüğü için keyfi kaçtı. Yine de olabildiğince cazip bir şablon oluşturmaya gayret ettim. Şu şekildedir;
Birinci ayakta; zorlu koşuda favorim PELE AND DIDO'dur. 22.01.2022 tarihinde sentetik pistte kolay bir galibiyet elde ettikten sonraki tüm koşularında kısa vadeliler yarışlarda mücadele ettiği için istediği sonuçları elde edemedi. Bugün tekrardan dişine uygun rakiplerle karşılaşacak ve gidişat istediği gibi süratli tempoda geçecek. MAGGY HAWK ve COURAGEUX'un liderlik mücadelesi vererek başlayacakları koşuda PRENSES DALAKA ve WING OF THE ANGELS'ta önlerde yer alacak. PELE AND DIDO özellikle son 300'den sonra yapacağı akıcı sprintle kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

MAGGY HAWK ideal bir tempo atı. Şayet stili rakiplerine rağmen düzlüğe sermayeli vaziyette çıkabilirse ağır sıkletine rağmen bu rakiplerine direnir.

G. Kocakaya idaresinde yarışacağı için bu belki belli olmayacak ama MY SECRET LOVE kısacık sprinte sahip narin bir safkan. Binicisi milimetrik binişlerin ustası olduğundan safkanı son metrelere kadar saklayıp kısa sprintle, işi mücadeleye bırakmadan kazanabilir.

LENORA kulvarından düzgün çıkarsa bu tarz gruplarda daima söz sahibi olur.

SCARLET, PELIGROSA, COURAGEUX, DAUGHTER OF FIRE ve PRENSES DALAKA şans verdiğim diğer isimlerdir.

İkinci ayakta; banko önereceğim isim ANADOLU ŞAHİNİ olacaktır.

İlk yarışına tam hazır olmadan katıldığını düşünüyorum bu safkanı. Koşuyu çok iyi adapte olmasına rağmen son düzlüğe pek etkili koşamadı ve sonlarda düşen temposuyla dördüncü olabildi. O yarışın ardından beş aylık arası olan ANADOLU ŞAHİNİ bu koşu için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş. LUCKY NADİNE ve KRAL ÇIPLAK tarzı isimlerin tempo vereceği koşuda en dışarıdan yüklenip 3.4.lükte konumlanmasını beklediğim ANADOLU ŞAHİNİ düzlükte yükselteceği temposuyla rakiplerine hakim olarak kazanacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Üçüncü ayakta; favorim ARYELİVA'dır. Safkanın ik kez çıkacağı sentetik pisti çok seveceği görüşündeyim. YELTAY'ın liderliği alacağı YOLLARAZ ve TUNCER'in onu presleyeceği koşuda elbet yüksek tempoda koşulacak. ARYALİVA sabırlı biçimde sürülüp sonlardaki seri sprintiyle birinciliğe ulaşabilir.

 

Form durumu harika olan KARAMUSTAFA lehine gidişatta sonlarda güçlü gelecektir.

 

Sezona çok kötü bir giriş yapmasına rağmen bu yarışla birlikte artık çıkışa geçmesini beklediğim DEMİRPERDE şans verdiğim bir diğer isimdir.Dördüncü ayakta; ilk şansı HARD OFF HÜNSE'ye veriyorum. Bu yılki ilk koşusunda çok etkisiz kaldı fakat onu yarış kondisyonunun olmamasına bağlıyorum. HARD OFF HÜSNE şişmese o kadar kötü koşma ihtimali yok. Sentetik pistte daha önce bir kez koşup kazanma başarısı gösteren HARD OFF HÜSNE benim net favorimdir.

Yarışın sentetik piste dönmesi şüphesiz en çok FLASHING GIRL'un işine yarayacak. Koşu yüksek tempoda geçerse rakip tanımayabilir.

REAL PATEK niye bu kadar geri planda kalmış anlam veremedim doğrusu. Bence harika koşacaktır.

SENSİZİM dilinden iyi anlayan binicisi idaresinde kısa sprintle en iyi sonucu almaya çalışacak.

Kulvarından çıkarsa PRIOR'ın bu tip rakiplerle rahatlıkla baş edebilecek potansiyele sahip olduğu unutulmamalı.

ÇİPÇE ise önde BEYOND EXPECTATION ve CRAFTY GIRL'e göre konum belirleyip A. Çelik idaresinde iyi bir sonuç elde edebilir.Beşinci ayakta; YAMANLARBEYİ sentetik pist performansını çok beğendiğim bir isim. Bu pistte şampiyon LONG RUNNER'ı geçmişliği var zaten. Bugünkü yarış her ne kadar rölanti tempoda geçecek olsada YAMANLARBEYİ sonlardaki güçlü sprintiyle bu önemli koşuyu kazanmaya yakındır.

ARTS MAN stili rakibinin olmadığı bir koşu yakalamış. DOĞA KANUNU önünde liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde belirleyecek olan ARTS MAN etkili dinçlik performansı sergileyerek sürprizi gerçekleştirebilir.

UĞURBEY, ZAFER ATEŞİ, DOĞA KANUNU ve MISTER GÖRKEM şans verdiğim diğer isimlerdir.

Altıncı ayakta; NEVER ALONE favori olmayı sonuna kadar hak ediyor. Son koşusunda ekürisi AGE OF FIRE ardından çok başarılı bir ikincilik elde etti. Sentetik pistte kaba kuma nazaran daha etkili olacak ve H. Karataş safkanın sprint mesafesini çok daha iyi ayarlayacaktır. Dolayısıyla NEVER ALONE'un kapanışı yapma ihtimali yüksek.

 

CEK PARADISE ve ROYAL DIADEM rakiplerdir.


SENTETİK PİST ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,1,3,7,5,8,4,6,10

2.AYAK: 1

3.AYAK: 14,4,2,12

4.AYAK: 9,2,12,6,5,8

5.AYAK: 7,1,6,8,3,4

6.AYAK: 6,10,16

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*