İSTANBUL TAHMİNLERİM - 17 NİSAN

Birinci altılıda AGF tablosunda % 60 üzeri oynanan iki isim var. Bunlardan birinin sapasağlam tek olduğunu, diğerinin ise şişirme olduğunu düşünüyorum. İki bankolu oluşturduğum kurgum şu şekildedir;

 

 

 

BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 8,3,1,7,2

2.AYAK: 1,3,2

3.AYAK: 5

4.AYAK: 1,11,8,2,6,7,5,3

5.AYAK: 4

6.AYAK: 1,13,5,7,6,3,11,12


Birinci ayakta; banko önereceğim isim MİRANALP olacaktır.

Bursa'dan takibimde bir isim olduğunu biliyorsunuz. İstanbul'a gelip sentetik pistte yarışmaya başladı ve çokta etkili performanslar sergiliyor. Son koşusunu kazanırkenki sağlıklı görüntüsünü çok beğendim. Dolayısıyla bugünde kazanacağı görüşündeyim. Yarışta ÖZGÜRHAN dışında kaçak hiçbir isim yok. O da kulvarından genelde hafif tereddütlü çıkıyor. Yine oyalanırsa kalabalık grupta en öne gelmesi zorlaşır. Böyle bir durumda muhtemelen ESERALP liderliği alır ve koşu çok düşük tempoda geçer. MİRANALP gerilerde beklemek yerine ön grupta konumlanırsa işi daha kolay olur. Sonuç olarak uyumlu binicisi idaresinde kazanmasını beklediğim MİRANALP'i banko olarak öneriyorum.


İkinci ayakta; SADIK ELİYEŞİL KOŞUSU'nda favorim ACTION'dır. Son koşusunu kazanırken bugünkü koşunun favorisi ZALA BEY aynayı çok daha diri vaziyette geçmiş. Mesafede 100 metre uzamışken ZALA BEY'in daha fazla tutulmasını doğal karşılıyorum fakat o gün ACTION'ın çok erken yürüdüğünü unutmamak gerek. Yani ACTION hadi yarışı çalayım diyeceğiniz bir safkan değil aslında. Sabırlı şekilde sürülürse düzlükte çok etkili son verir. Kazanmasına rağmen hatalı bir sürüş yaptığını düşündüğüm Ö. Yıldırım umarım benzer bir hataya düşmez. CAPTAIN FANTASTIC, DOLLAR MAN ve PİKO PİKO üçlüsünün süratlendireceği koşuda ACTION son 300'den sonra yapacağı akıcı sprintle birinciliğe ulaşabilir.

 

ZALA BEY, COLOUR OF LIGHT, DOLLAR MAN, ÇAKIRLAR, AVALANCHE, PİKO PİKO ve ROYAL BABY rakiplerdir.Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim adeta bir sürat makinası olan LUMINARY'dir. Kulvarından düzgün çıkarsa stili rakiplerine aldırış etmeden liderliği alacak olan LUMINARY beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

EGREGIOUS ROCK ve ALİHAN rakiplerdir.


Dördüncü ayakta; SHARPA'nın kalite olarak bu grupla alakası olmadığını belirtmeye gerek yok sanırım. Verdiği aradan olumsuz etkilenmezse kazanma ihtimali yüksek.

Cazip konumaki BRAVE GLADIATOR'dan çok etkili bir performans bekliyorum bugün. STEEL MAN önünde liderliği alacak olan safkan erken preslere maruz kalmazsa çıktığı gibi bitirebilir.

WINNER MAN ve NEW WORLD şans verdiğim diğer isimlerdir.Beşinci ayakta; şartlı 1 koşuda ANADOLU EFESİ, SILVER BULLET ve LADY MİRAM üçlüsü her yönüyle rakiplerinden daha farklı gözüküyorlar. Bu üçlüye ayrımsız biçimde şans vererek son koşuya geçiyorum.Altıncı ayakta; çok zorlu bir koşu. Her türlü sonuca açık olduğuna inandığım bu koşuda riske girmeyip birçok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.
ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 4

2.AYAK: 1,13,5,7,6,3,11,12

3.AYAK: 6,5,1

4.AYAK: 3,6,5,7

5.AYAK: 1,5,11

6.AYAK: 1,9,4,7,8,10,11,6

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*