ANKARA'YA MERHABA - 14 NİSAN

Programlara çalışırken her ile aynı önemi veriyorum fakat en keyif aldığım aldığım yer uzak ara Ankara. Dolayısıyla Ankara programının başlamasını dört gözle bekliyordum. Amacım ilk günden yerinde analizlerle altılıyı doğru tahmin edip sizlere fayda sağlamak. Tahminlerim şu şekildedir;


BİRİNCİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1.AYAK: 1,3,2

2.AYAK: 8,5,1,2,6

3.AYAK: 3,2

4.AYAK: 1,2,6,7,3,5

5.AYAK: 8

6.AYAK: 8,2,4,7,6,3,1
Birinci ayakta; favorim ASRASYAD'tır. Ankara kumunu seven safkanın binicisi N. Demir ilede güzel bir uyumu var. KIŞMASALI ve AĞAMSIN ikilisinin tempo vereceği koşuyu 3.4.lükte takip edecek olan ASRASYAD düzlükte binicisinin teşviğine ihtiyaç duymadan kendiliğinden yapacağı sprintle rakiplerine hakim olarak kazanabilir.

Sevdiği pist ve mesafede uyumlu binicisi idaresinde yarışacak olan HIZLI KURUŞ en ciddi rakibidir.

Gününde olduğu vakit CANSEKLAVİ bu tarz gruplarda daima söz sahibi olur.

Son dönemde çok başarılı yarışlar yapan CİHANPEHLİVANI Ankara'yı da Adana kadar sevdiğinden bugünde iddialı olur.

Her ne kadar mesafe kendisi için uzun olsa da form durumunu beğendiğim ÖZOYUNCU'suz olmaz.

Ters bir safkan olan ve şans tanımadığım koşularda harika koşan BEYAZ ADAM'a şans verirsek sanırım rahat bir koşu izleriz.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim BERKENİN KIZI olacaktır.

Her yönüyle rakiplerinden ayrıldığı için bu şartlı 1 koşuda riske girip tek yazmamız gerektiği görüşündeyim. Hazırlıklarını uzun süredir düzenli biçimde sürdürüyor BERKENİN KIZI. Kulvar ve binici avantajınada sahip. Ayrıca orijin itibariylede oldukça yüksek potansiyele sahip bir isim. Yarış içerisinde şanssızlık yaşamazsa BERKENİN KIZI kariyerine kazanarak başlayacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Üçüncü ayakta; kesinlikle riske girilmemesi gerek. Çünkü gidişat konusunda belirsizlik var ve performansıyla güven veren bir isim yok. Yarışın başlamasıyla birlikte VİZİGOT mutlaka liderliği isteyecek. Aynı şeyi ÖZGÜRSU'yun isteyip istemeyeceği koşunun süratli mi yoksa rölanti mi geçeceğini belirleyecek. Riske girmeyip tüm isimlere şans verdiğim koşu için sıralamam şablondadır.Dördüncü ayakta; son yarışında stili rakibi varken liderliği alamadığı için ölçü alınmayacak bir performans sergiledi NARTIN KILICI. Bugün stili rakibi yokken önde bomboş kalacak. Sevdiği pist ve mesafede beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

ZİRKON son yarışında çok etkili bir performans sergiledi. İlk kez çıkacağı Ankara kumuna uyum sağlarsa G. Kocakaya idaresinde harika koşacaktır.

AHMET BEYLİ, VICTOR WOLLES ve LAKERS şans verdiğim diğer isimlerdir.
Beşinci ayakta; kazanmaya yakın gördüğüm isim ALLÖŞŞŞ'tür. Son koşusunda sizlere banko önerdiğim safkan 12,15 ganyanıyla çok yakın farklarla üçüncü kaldı. Aslında kulvarından iyi çıkmıştı ALLÖŞŞŞ fakat deparlama konusunda biraz sıkıntı yaşayınca önlerde yer alamadı. Bu da kazanacağı koşudan üçüncü ayrılmasına neden oldu. Ankara kumunu seven safkan GREAT DISASTER'ın liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu 2.likte takip ederse düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alıp kazanmaya yakındır.

GREAT DISASTER ve BLINDING LIGHT rakiplerdir.


Altıncı ayakta; favorim ŞENATİK'tir. Ankara pistini seven safkan bana göre hala gerçek potansiyelinin altında yarışlar yapıyor. Bugün düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu bariyerde 2.3.lükte takip edecek olan ŞENATİK rakiplerine hakim olarak kapanışı yapabilir.

GOŞA için stili hiçbir rakibinin olmaması büyük avantaj. En dışarıdan doldurup liderliği alacak olan safkan düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağından rakiplerine direnebilir.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 1,2,6,7,3,5

2.AYAK: 8

3.AYAK: 8,2,4,7,6,3,1

4.AYAK: 6,8,2,7,3

5.AYAK: 6,,,7,3

6.AYAK: 4,2

Yorum
#1 | Temelhan - 20:08:23 - 14.Nisan.2022
Avatar yok Başarıların daim olsun Daha büyuklerine 🙏
#2 | haliko - 18:06:12 - 14.Nisan.2022
Avatar yok Tebrikler Barış bey, çizik içeriye gireceğine vizigota uzak kalabilseydi,daha güzel bir başlangıç olabilirdi...🙏
#3 | elgon10 - 18:06:40 - 14.Nisan.2022
Avatar yok süper başlangıç tebrikler Reisss,
Birinci altılı son ayakta en cazıp atı bekeleme zamanı ..
#4 | elgon10 - 04:04:10 - 14.Nisan.2022
Avatar yok Yeni dönemde şans faktörünün de yanımızda olması dileği ile Reis ... Herkese iyi geceler iyi sahurlar
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*