İKİ BANKO - 1 NİSAN ANTALYA

Birinci ayakta; CANKATAN'ın liderliğinde oldukça düşük tempoda geçmesini beklediğim bu koşuda sürpriz bir sonucun oluşma ihtimalini yüksek görüyor ve ilk ayakta riske girmeyip bu koşuyu kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.İkinci ayakta; banko önereceğim isim ANADOLU AŞIĞI olacaktır.

Yarış görmüş safkanlar içerisinde elle tutulur hiçbir isim yok. Sadece MISS LİYA yarış atını andırıyor ama o da sınırlı güce sahip. Böyle bir koşuda ROKOKO yavrusu ANADOLU AŞIĞI'na güvenmek çok mantıklı geldi. Sırf potansiyelli orijine sahip diye değil safkan Ankara'da uzun süredir harika biçimde hazırlanıyor. Ayrıca T. İzzet Aksoy ekürisinin Antalya hipodromdaki başarısı malum. Böyle vasat rakipleri yakalamışken ANADOLU AŞIĞI'nın yarış yaşamına kazanarak başlamasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.-Sıralı ikili için MISS LİYA öneririm.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim ROTOVATÖR olacaktır.

Antalya kumunda lehine şartlarda yarıştığı vakit harika performanslar sergileyen bir isim. Son iki koşusu sentetik pist olduğundan ölçü değil. Ondan önce DOĞUBAYAZIT'tan liderliği alamadı, bir önceki koşusunda ise kısada yarışıp yine öne gelemedi. Bu kez tüm şartların lehine olduğuna inanıyorum. Evet sıkleti biraz ağır ama ROTOVATÖR güçlü bir safkan olduğundan bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Düzlüğe 2-3 boy önde sermayeli vaziyette çıkacak olan ROTOVATÖR'den beyaz bayrak ayna yarışı bekliyor, günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; bu koşuyu kapatabilirler.
Dördüncü ayakta; son koşusunda sizlere banko önerdiğim GODDESSMIA maalesef az farkla ikinci kalmıştı. Bu kez daha uygun rakiplerle karşılaşacak. Yarışı gereğinden fazla gerilerde takip etmezse etkili düzlük sprintiyle kazanmasını bekliyorum.

Yanına sadece FOUR STROKE önereceğim. KUYRUKLU YILDIZ'ın erken preslerine maruz kalmaz ve önde yalnız kalırsa çıktığı gibi bitirebilir.


Beşinci ayakta; favorim VANLIMAHO'dur. Antalya pistini çok sevdiğini düşünüyorum bu safkanın. Evet burada bir kez yarışıp tabela dışı kaldı ama alakası olmadığı mesafede (1200 metrede) yarışıp stili dışı koşmuştu. Düzlüğe en geride çıkmasına rağmen yaptığı etkili sprintle altıncı olurken aynayı inanılmaz diri vaziyette geçti. VANLIMAHO bugün 63,5 kg sahaya çıkacak ama kilo kaldırabilen bir yapısı olduğundan kazanmaya yakın olduğu görüşündeyim. BAĞRIYANIK'ın liderliğinde düşük tempoda geçmesini beklediğim koşuyu VANLIMAHO 2.3.lükte takip edip düzlükte arttıracağı temposuyla liderliği alarak kazanabilir.

Form durumu fena olmayan ÖZGENAĞA sevdiği pist ve mesafede bu safkana ciddi rakip olabilir.


Altıncı ayakta; KIZGIN ADAM kuponlara öncelikle yazmanızı önereceğim isimdir. AGF tablosunda % 1 oynanan safkanın bu gruptan aşağı kalır hiçbir yanı yok. Şayet kulvarından düzgün çıkarsa önde boş kalma ihtimali yüksek. Umarım bu kez düzgün çıkar ve 30 lira ganyanla kapanışı yaptığını izleriz. Favorimdir.

ROSSO, RABATTO, HASANEFE, TIGHTROPE ve ANTEPLİ KAYRA rakiplerdir.

  

EKONOMİK ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 9,8,7,6,4,2,3,1,5,10

2.AYAK: 3

3.AYAK: 1

4.AYAK: 4,1

5.AYAK: 1,4

6.AYAK: 9,5,2,1,3,11ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 9,8,7,6,4,2,3,1,5,10

2.AYAK: 3

3.AYAK: 1 / 3,5,6,2,4

4.AYAK: 4,1

5.AYAK: 1,4

6.AYAK: 9,5,2,1,3,11

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*