GÜZEL PROGRAM - 29 MART ADANA

YEDİLİ PLASE ŞABLONUM:

 

1.AYAK: 4

2.AYAK: 3,5

3.AYAK: 1,4

4.AYAK: 2,3,5,7,8

5.AYAK: 1,6,7

6.AYAK: 7

7.AYAK: 2,3,4,5,6,11

 


Birinci ayakta; banko önereceğim isim MAN OF HEART olacaktır.

Liderliği alıp yüksek tempoda kaçtığı vakit harika performans sergileyen bir isim. Bugünde tam olarak böyle bir taktik uygulayacağını düşünüyorum. Çünkü liderliği aldığında tempoyu düşük tutarsa DOĞUKAN ve TRIPLE HUGE gibi isimler uslu durmayıp presleyebilirler. Lakin MAN OF HEART yüksek tempoda 4-5 boy fark yaparak kaçarsa bu isimlerde 2.3.lükte gitmeye razı olup 800'den sonra gerilemeye başlarlar. Verdiği aradan sonra kumda bir yarış görüp kondisyon depolayan MAN OF HEART son yarışıyla birlikte istenilen kıvama geldiğini net biçimde gösterdi. Bugün sevdiği pist ve mesafede, uyumlu binicisi idaresinde beyaz bayrak ayna yarışı izletecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; bu tarz tempo yarışlarında ön grupta gidip ayakta kalabilen JACOBIN, kulvarında 4-5 boydan fazla oyalanmazsa sonlarda etkili gelebilecek ANGEL OF LUCKY ve mesafe kendisi için biraz uzun olsa da Müs. Çelik tarafından sprint mesafesi doğru ayarlanırsa birincilik mücadelesinde yer almasını beklediğim SİN'i değerlendirebilirler.

Koşunun favorisi HİLAL SULTAN formda ama dişilere ait koşularda daha etkili olduğu için elemek durumunda kaldım.

İkinci ayakta; banko önereceğim isim BORDOMAVİ olacaktır.

Stili rakibi yoksa liderliği alıyor varsa 2.likte giderek sonuca ulaşıyor. Bugün sevdiği pist ve mesafede gayet uygun rakiplerle karşılaşacak ve koşuda süratli hiçbir isim yok. Kendisini bu grupta geçebilecek sadece SARRAFBABA var bana göre, BORDOMAVİ ise rakibine göre gidişat avantajına sahip ve yarışa çok daha dinç vaziyette katılacak. Bu bilgiler doğrultusunda BORDOMAVİ'nin baştan alacağı liderliği yarışın sonuna kadar koruyup kazanacağına inanıyor, günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Riske girmek istemeyenler; her ne kadar sık koşuyor olsa da bu kez mesafesine dönen SARRAFBABA'yı ekleyebilirler.Üçüncü ayakta; buradaki safkanların hepsi çok vasat ve problemli isimler. Bundan sonrada satış koşusunda yarışmaya devam edeceklerdir. Ben ilk şansı YABANABAT'a veriyorum. RACING BULL'un liderliği almasını beklediğim koşuyu 2.likte takip edip 600'ün oralarda başlayacağı sprintle rakibine hakim olup kazanan olabilir.

RACING BULL sonlarda inanılmaz sallanıyor olsa da önde boş kalacağı böyle bir grupta yakalamışken direnip kazanabilir.

ÇOLPANHATUN bu grup için istikrarlı yarışlar yapıyor diyebileceğim bir isim. 4.5.lik civarında gidip hafif sıklet avantajını kullanarak birinciliğe ulaşabilir.

CREME BRULE'nin son iki yarışı berbat olsa da Adana'da bu pist ve mesafede daha önce etkili bir yarışı olduğundan mutlaka şans vermek gerek.

Grubun en güçlü ismi ve yarışın favorisi olan DULAD kulvarından geç çıkacaktır. Şayet bu geç çıkış 5-6 boydan fazla olmazsa sonlardaki sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

Dördüncü ayakta; net favorim ALİBEĞ'dir. Bu gruptan üstün olduğunu düşündüğüm safkanı plase konumda yakalamışken banko önermek çok istedim. Hem diğer koşularda güvendiğim bankolar olduğundan hem de ALİBEĞ'in 145 günlük arası varken riske girmek istemiyorum. Her şeye rağmen düzenli hazırlıklarla katılacağı bu koşuda etkili düzlük sprintiyle koşuyu lehine çevirme ihtimali yüksek.

OVA KARTALI ilerleyen yaşına rağmen gayet etkili yarışlar yapan bir isim. Uyumlu binicisi idaresinde sevdiği pist ve mesafede yarışacağından yine birinilik mücadelesinde olacaktır.

Cazip konumdaki DORU YİĞİT'i ıskalamamak gerek. Bu yarışla birlikte çıkışa geçmesini bekliyorum. UNZEN'in liderliğinde rölanti tempoda geçecek olan koşuyu TUĞBEY ve TEKKURŞUN gibi isimlerle birlikte ön grup içerisinde takip ederse DORU YİĞİT sürprizi gerçekleştirebilir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; kulvarından düzgün çıkarsa şansı artacak olan GÜVENDİK, çok kısa sprinte sahip olsa da KAIZBERT yavrusu olduğu için TUMBUL ÇİÇEĞİ, zor kazanan yapıda olsa da istikrarlı performanslar sergileyen AŞKARTAY ve önde boş kalacağından UNZEN'i ilave edebilirler.


Beşinci ayakta; banko önereceğim isim IPAXIEMA olacaktır.

TENEDOS yavrusu olduğu için her koşusunda ön sıralardan şans verdiğim bir isim. Bugün artık kazanıp üst gruplara yelken açmasını bekliyorum. Müthiş fiziğiyle dikkatimi çeken IPAXIEMA uzun mesafede daha etkili olacaktır. Böyle uygun rakipleri yakalamışken zorlanmaması gerek. Süratli hiçbir ismin olmadığı bu koşuda liderliği alırsa işinin daha da kolaylaşacağını belirterek IPAXIEMA'yı günün bankosu olarak öneriyorum.


Altıncı ayakta; yarışın favorisi TEKÇAREM bu gruptan fazlasıyla üstün bir isim. Verdiği beş aylık arada sıkıntılarının tamamen giderildiğini düşünüyorum. Bu koşuya zaten uzun süredir düzenli biçimde hazırlanıyor. Çim pistte böyle bir grupta tuta tuta kazanıp kapanışı yapma ihtimali yüksek.

İLYADA, ESHİLAL, GOŞA, KIRATKIZI ve GÖZDESULTAN rakiplerdir.

 
MİSLİ ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3

2.AYAK: 1

3.AYAK: 5,2,8,7,3

4.AYAK: 6,1,7

5.AYAK: 7

6.AYAK: 11,3,5,2,4,6

Yorum
#1 | Yusufbulentozsonmez - 23:11:12 - 29.Mart.2022
Avatar yok Tebrikler
#2 | umut51 - 20:08:48 - 29.Mart.2022
Avatar yok Yine tarih yazdın.. Tartışılmazsın.. Yolun açık olsun.. Çok ama çook başarılısın..
#3 | Ferdi06 - 20:08:33 - 29.Mart.2022
Avatar yok sayende 10 misli aldim büyüksün
#4 | Modern - 20:08:48 - 29.Mart.2022
Avatar yok şiir gibiydi usta tebrikler
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*