İZMİR TAHMİNLERİM - 27 MART

Birinci ayakta; favorim BUKALEMUN'dur. Mesafenin uzaması aleyhine gibi görünsede stili hiçbir rakibi yokken BUKALEMUN bir kez daha çıktığı gibi bitirebilir.

Bu safkan keserse kimin kazanacağını kestirmek güç olduğundan tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.


İkinci ayakta; günün en zorlu koşularından. Özellikle vurgulamak istediğim isim OĞLUM UTKU'dur. PİLEVNELİ'nin liderliği alacağı KUĞU GÜZELİ ve SERDENGEÇER'in takipte olacakları koşuda OĞLUM UTKU bomboş sıkletiyle düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanabilir.

 

Rakipleri sırasıyla şablondadır.
Üçüncü ayakta; HIRÇIN DOSTUM son yarışında sağlam banko olarak önerdiğim isimdi ve adeta gezinti yaparcasına bir koşu kazanarak çim pisti ne kadar sevdiğini net biçimde gösterdi. Bugünkü koşu süratli tempoda geçerse HIRÇIN DOSTUM bir kez daha birinciliğe ulaşabilir.

 

ZORRO'da harika bir isim. Hatta erkek bir safkan olduğundan HIRÇIN DOSTUM'a göre çok daha güçlü bir yapıya sahip. H. Karataş idaresinde düzlük boyu sergileyeceği sprintle kazanması doğal sonuç olur.

Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim KING AJAX olacaktır.

ICE BREEZE her koşusunda favori çıkıp yokları oynayan bir isim. Bugünde değişen bir şey olmayacağını düşünüyorum. Plase konumdaki KING AJAX'ın böyle bir grup yakalamışken affetmeyeceği görüşündeyim. Son yarışında güçlü rakiplerinin yanında mücadele edip çokta kötü sürülmesine rağmen harika bir ikincilik elde etmişti KING AJAX. Bu kez maiden bir koşuda yarışacak. En dış kulvarından yüklenip baştan liderliği alacağına inandığım KING AJAX'ın kazanacağına inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Beşinci ayakta; ÖKEHAN son koşusunu kazandıktan sonra idmanlarını düzenli biçimde sürdürmüş olsa bugün banko olarak önereceğim isim olurdu. İşlerini biraz aksatarak çalıştığı için ilk sıradan önermekle yetineceğim. Uyumlu binicisi idaresinde 3. sırada gidip düzlükten sonra arttıracağı temposuyla liderliği alıp kazanabilir.

 

AKSAKALLI tekrardan formunu geliştirdi. Bugün stili rakibi LIKE THE STARS'a H. Karataş biniyorken bunu avantaja çevirip liderliği alabilirse çıktığı gibi bitirmesi benim için sürpriz olmaz.

 

LIKE THE STARS temposunun altında koşturulmazsa bu rakiplerini yanına sokmayabilir.

 

LOZAN ise M.B.H. uygulaması olmadığı için "ya kulvarından çıkarsa" diye mecbur yazacağımız isimlerden.
Altıncı ayakta; TIME formunu her geçen gün geliştiren kabiliyetli bir safkan. 62 kg sıkletiyle bile etkili yarış yapmışken bugün sevdiği pist ve mesafede harika koşacaktır.

 

Yarışın favorisi NEYZEN ya tuta tuta uzak kazanır bu koşuyu veya tıpkı son koşusunda olduğu gibi iş mücadeleye kalırsa geçilir. Problemlerle boğuştuğu için favoriyken güvenemiyorum.

 

LOOK STAR direncini beğendiğim bir safkan. WILD OCEAN'a rağmen düzlüğe önde çıkabilirse rakiplerine direnebilir.

 

RASTGO grubun kaliteli isimlerinden. Gördüğü tek bir yarış kendini bulması için yeterli oldu mu bilemiyorum ama böyle bir grupta cazip konumdayken şans vermek gerekir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,4,6,5,1,3,7,8

2.AYAK: 9,4,5,8,6,3,1

3.AYAK: 10,8

4.AYAK: 5

5.AYAK: 6,2,4,5

6.AYAK: 6,4,3,10

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*