KOCAELİ TAHMİNLERİM - 22 MART

Birinci ayakta; banko önereceğim isim MINIGUN olacaktır.

2022 yılıyla birlikte çıkışa geçen isimlerden. Belki hiçbir koşusunda on üzerinden dokuz performans sergilemiyor fakat yedininde altına inmiyor. Kocaeli'de handikap 14 koşu kazanmak içinde istikrarlı bir safkan olmanız yeterlidir.

Beğendiğim formda aprantisi E. Aktuğ idaresinde sonlardaki güçlü sprintiyle MINIGUN'ın bu rakiplerini mağlup etmesini bekliyor ve günün ilk ayağında riski alarak banko öneriyorum.İkinci ayakta; KING URAZ'ın liderliği alacağı koşuda tüm safkanların birincilik şansı olduğuna inanıyor ve riske girmeyip beş isme ayrımsız biçimde şans veriyorum.Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim BABAARİF'tir. Bu safkanın başarılı olabilmesi için baştan liderliği alması şart. Öyle son yarışında yaptığı gibi 2.likte gideyim sonra tempo yükseltir liderliği alırım dediğinde BABAARİF'in performansı sıradanlaşıyor. Tıpkı TUNCER gibi. Baştan sert tempoda başlayıp liderliği alması şart. Bugün DÖRTNALBEYİ'ne aldırış etmeden öne düşer ve tempoyu yalnız başına belirlerse BABAARİF çıktığı gibi bitirebilir.

 

İş sprinte kalırsa DERVİŞBEY veya EMİRSOY kazanan isim olur.
Dördüncü ayakta; sürpriz bir sonuca müsait bir koşu olduğunu düşünüyorum. Son koşusunda ciddi bir kapanma sorunu yaşadığı için daha iyi sonuç elde edebileceği koşudan üçüncülükle ayrılan DANIELAS DAUGHTER ve yine son koşusunda binicisi çok etkisiz kaldığı için beşinci olan SWEETY BELLA ikilisinden etkili performanslar bekliyorum. AGF tablosunda son iki sırada olan bu isimlere dikkat.

HELL STORM, CALLIENTE, COMMITMENT ve TORİÇEM yazarak bu koşuyu kapatıyorum.

Beşinci ayakta; ÇİLEK KOKUSU gibi narin bir safkanın favori gösterildiği bu koşuda kesinlikle riske girilmemesi taraftarıyım. Özellikle dikkat çekmek istediğim safkan ARTEMİSYA'dır. Süratli hiçbir ismin olmadığı bu koşuda liderliği alırsa KAIZBERT inatçığılığını konuşturup sürprizi gerçekleştireceği görüşündeyim.

Rakipleri sırasıyla şablondadır.


Altıncı ayakta; form durumu gayet iyi olan ÖZBİLGİN favori olmayı hak ediyor. ABAKAY KIZI, ÇOK YAKIN ve MEMO AĞA gibi isimlerin süratlendireceği koşuda ÖZBİLGİN sonlardaki sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

SARRAFŞAH, ŞANSLI KAFKAS ve HANIM SULTAN rakiplerdir.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 1

2.AYAK: 2,1,3,4,5

3.AYAK: 3,7,1

4.AYAK: 5,6,3,1,2,4

5.AYAK: 3,9,7,5,1,8,4

6.AYAK: 10,2,3,6

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*