İSTANBUL TAHMİNLERİM - 19 MART

Birinci ayakta; koşudaki net favorim FIRTINA VADİSİ'dir. Bir önceki koşusunda bugünkü binicisi idaresinde yarışıp harika bir performans sergileyerek kolay kazandı. Son yarışında sıkleti ağır olduğundan ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. Bugün muhtemelen CÖMERTOĞLU liderliği alacak ve koşu düşük tempoda geçecek. Yarışı YETİM ALİ'yle birlikte 2.3.lükte takip edecek olan FIRTINA VADİSİ hafif sıkletle çok daha rahat hareket etme imkanı bulacağından düzlükte binicisinin teşviğine başarıyla karşılık vererek birinciliğe ulaşabilir.

 

SUBİKE'nin son yarışı kesinlikle ölçü değil. Alakası olmadığı uzun mesafede yarışmıştı. Bugün lehine dönen mesafede koşu süratli tempoda geçerse SUBİKE rakiplerini mağlup edebilir.

 

Şans verilmesi gereken bir diğer isim MUZOBABA'dır. İstikrarlı bir safkan. Bugünde sevdiği pist ve mesafede uyumlu binicisi idaresinde yarışacağından birincilik mücadelesinde yer alacaktır.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; YETİM ALİ, KARAGÜL BEYİ ve ÇARIK AĞASI ekleyebilirler.

İkinci ayakta; denk güçteki isimlerin mücadelesini izleyeceğiz. GÜLAĞA'nın liderliği alacağı koşuda başta KOŞANASLAN ve ALKATTAN olmak üzere ÜÇ OĞUL, KARACALAR gibi isimlerde ön grupta yer alacaklar. Süratli tempoda geçmesi kuvvetle muhtemel bu koşu için şans verdiğim isimler sırasıyla; DOBBY, SADEKAR, ÖRSKAN, GÜLAĞA, KARACALAR ve NEJDET şeklindedir.

Üçüncü ayakta; şampiyon GOLD OPULENT'in maalesef idmanda sakatlık yaşayıp koşudan çıkarılmasıyla bu yarış oldukça karıştı. Benim favorim cazip konumdaki AUGUSTIN'dir. Son uzun mesafeli koşusunu kesinlikle ölçü almıyorum. Bugünkü yarışta hücuma kalkmakta gecikmezse sürprizi gerçekleştirebilir.

 

CAFER BEY, GRAND MISSION, CAPTAIN FANTASTIC ve POLPOO yazarak bu koşuyu kapatıyorum.Dördüncü ayakta; günün bir diğer zorlu koşusu. Dört ayı aşkın süredir yarışmıyor olsa da idman pistindeki görüntüsünü çok beğendiğim çok konumdaki HYPER LOOP en şanslı gördüğüm isimdir. STEEL MAN önünde liderliği alır ve erken preslere maruz kalmazsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

FİLANDOZ'un form durumu harika. Yine 3.4.lükte gidecek ve düzlük boyu sergileyeceği sprintle bir kez daha kazanabilir.

 

MERDOKAN kulvarında 6-7 boydan fazla oyalanmazsa sonlardaki güçlü sprintiyle koşuyu lehine çevirebilir.

 

FERHAN, STEEL MAN ve QUICK KEY şans verdiğim diğer isimlerdir.
Beşinci ayakta; MAGGY HAWK süratli hiçbir ismin olmadığı bu koşuda baştan liderliği alıp tempoyu dilediği şekilde ayarlama imkanı bulacak. Bu da düzlüğe sermayeli vaziyette çıkacağını gösteriyor. Byeaz bayrak ayna yarışı izletmesi olağan neticedir.

 

PRINCESS KHAN son yarışında maiden bir koşu kazandı ama sergilediği performans etkileyiciydi. Yarışı önlere yakın takip ederse bugünde kazanabilir.


Altıncı ayakta; banko önereceğim isim ÇOK EFE olacaktır.

Bana göre tam bir uzun mesafe atı. Bugün sevdiği pist ve mesafede son derece vasat rakiplerle karşılaşacak.

Düşük tempoda geçecek olan koşuyu önlerde takip edecek olan ÇOK EFE'nin kazanıp maidena veda etmesini bekliyor, banko olarak öneriyorum.

 

 

 

 

-Sıralı ikili bahsi için; KURT ENGİN değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 10,4,6 / 1,9,5

2.AYAK: 1,2,8,3,7,4

3.AYAK: 1,2,5,3,6

4.AYAK: 2,5,8,1,4,3

5.AYAK: 4,5

6.AYAK: 6

Yorum
#1 | Temelhan - 02:02:57 - 20.Mart.2022
Avatar yok Başarıların daim olsun Daha büyuklerine 🙏
#2 | umut51 - 00:12:16 - 20.Mart.2022
Avatar yok sözlerin bittiği yerdesin.yürekten tebrikler.
#3 | Modern - 00:12:43 - 20.Mart.2022
Avatar yok tebrikler usta
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*