İSTANBUL TAHMİNLERİM - 5 MART

Birinci ayakta; banko önereceğim isim MAVİ DENİZ olacaktır.

Kalite olarak bu rakiplerinden fazlasıyla üstün bir isim. En sevdiğim yönü ise yarışı her yerde takip edebilme özelliği sahip.

Bugün koşunun temposuna göre konum belirleyecek olan MAVİ DENİZ'in ilk ayakta sürpriz bir sonuca müsaade etmeyip kazanacağına inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.


İkinci ayakta; önceliği KAIZBERT yavrularına yani AYGÜNÖL ve AFERDİTA ikilisine veriyorum. Bu ikiliden hangisi düzlüğe önde çıkarsa rakiplerine direnerek kazanmaya yakındır.

 

AKIŞ, SAFİHA, GÜNDEM, RAGNER, KARACALAR ve JUMBOJET rakiplerdir.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; SNOWFLAKE ve MY LADY ekleyebilirler.


Üçüncü ayakta; favorim LADY RÜZGAR'dır. Son koşusunda da çok tutuyordum bu safkanı ve şu yorumda bulunarak önermiştim sizlere;

 

 

"LADY RÜZGAR nasıl bu kadar geri planda kalmış anlam veremedim doğrusu. Sanırım sırf son yarışı kötü diye tutulmamış ama kesinlikle ölçü alınmayacak bir koşuydu. Çok yanlış taktikle yarıştı ve koşu içerisinde şanssızlıklar yaşadı. Bugün süratli hiçbir isim yokken LADY RÜZGAR baştan liderliği alırsa kolay bile kazanabilir"

 

Doğru taktikle yarıştırılınca LADY RÜZGAR zorlanmadan kazandı ve 13,70 ganyanıyla sürprizi gerçekleştirdi. Bugün ön grupta 2.3.lükte gidip temposunu doğru yerde yükseltirse bir kez daha birinciliğin en güçlü adayıdır.

 

TWIST AND SHOUT tam bir tempo atı olduğunu son yarışında net biçimde gösterdi. Bugünde baştan liderliği alıp beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; JADORE ve MISS BEREN ekleyebilirler.

Dördüncü ayakta; ilk şansı YOLLARAZ'a vereceğim. Son koşusunda TAÇSIZ KRAL ile ölüm temposunda kaçınca sonlara doğru tempo yitirip üçüncü oldu. Ö. Yıldırım'ın beynini kullanmadan at sürdüğünü sürekli söylerim ve buna en güzel örneklerden biriydi. M. Çiçek benzer hatayı yapmaz ve OĞLUM SERKAN'la erkenden anlamsız bir tempoda liderlik uğraşına tutuşmazsa birinciliği ulaşabilir.

 

Yarış süratli tempoda geçerse ÖZGÜNSTONE sonlardaki etkili sprintiyle birinciliğe yakındır.

 

SÜLÜNBİKE ve OĞLUM SERKAN'a da şans vererek sonraki koşuya geçiyorum.Beşinci ayakta; banko önereceğim isim KHANCELOT olacaktır.

İlk koşusunda yüzde yüz kazanabileceği koşuda geç kalan hücumlarla ikincilik elde etmişti. Uzayan mesafelerde daha da etkili olmasını beklediğim KHANCELOT'un binicisi saçmalamazsa böyle bir grupta kolay kazanacağına inanıyor ve banko olarak öneriyorum.

Altıncı ayakta; GREY KURT özellikle dikkat çekeceğim isimdir. Kendisini yakın takip edecek isimler olsa da liderliği alıp tempoyu belirleme konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir grupta mücadele edecek. Çok cazip konumda olduğu için rakipleri tarafından önemsenmeyeceğini düşündüğüm GREY KURT çıktığı gibi bitirerek bombayı patlatabilir.

 

Rakipleri sırasıyla şablondadır.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7

2.AYAK: 1,6,5,2,4,9,3,8 / 11,10

3.AYAK: 3,7 / 2,4

4.AYAK: 9,5,7,4

5.AYAK: 6

6.AYAK: 8,7,6,2,4 / 12,1,3,11

Yorum
#1 | haliko - 00:12:13 - 06.Mart.2022
Avatar yok Şöyle bir kurgu kacmamaliydi Barış bey,özcan dışında hersey muhteşemdi gerçekten,emeğinize sağlık,yazık oldu...
#2 | Rizadincer - 00:12:46 - 06.Mart.2022
Avatar yok Emeğine yüreğine sağlık gerçekten üzüldüm bu yorumlarla bu sonuca bende beste kaldım Harika yorumlardı süper yorumcusun helali hoş olsun aldığın para
#3 | keyprado - 00:12:11 - 06.Mart.2022
Avatar yok Üstadım bu tahmin ve yorumlar la bir şey alamadım ya gercekten çok üzüldüm tabeladaki 6 7liplase yi bile götürdü 2.ci bile olamayarak misli plase de gitti emegine sağlık galiptir bu yolda mağlup süper yorumlardı şablonu kuramadık özcan yıldırım yarışın ağır gittiğini anlayamadi öndekiler diri kaldı malesef kocakaya ile özcan ı şahsım adına tek atarken 2 kere düşüncem tuncer, yollaraz sonraki koşularinda bunlarda kurtulunca ne yaptiklarini gördük...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*