İSTANBUL TAHMİNLERİM - 23 ŞUBAT

Dün 16 bin lira ikramiye veren Kocaeli altılısında her ayağı doğru yorumladık diyebiliriz. Günün büyük sürprizini gerçekleştiren AVUKAT favorimdi. Yine günün ağır favorisi VİZİGOT yanında kazanmasını beklediğim SARIYERLİ'ydi. MEMENTO'nun kulvarında 2-3 boydan fazla oyalanmazsa kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirttim. Son ayakta bankomuz HELL STORM adeta el sürmeden kenter kazandı. Böyle bir programda "ilk ayakta çok zorlandım ve şablon fiyatından dolayı elemeler yaptım" diye yorum yaptığım koşudan yatmak şanssızlıktan başka bir şey değil. Umarım şans faktörü önümüzdeki programlarda yanımızda olur. İstanbul tahminlerim şu şekildedir;

Birinci ayakta; DUDAKBÜKEN favorimdir. Ç. Taşçı gibi tecrübesiz bir apranti idaresinde yarışacak olsa da bu safkandan ümitliyim. Grupta net bir kaçak yokken yarışa en dış kulvardan başlayacak olan DUDAKBÜKEN umarım liderliği alır. Düzlüğe rakiplerinin önünde çıkarsa pisti ortalayıp direnerek maidena veda edebilir.

 

SEYFETTİN'in sentetik pist performansı hiç fena değil. Son koşusunda uzun mesafede yarıştığı için eksik performans sergiledi. Bugün lehine dönen mesafede çok iddialı olur.

 

MISS TEZENE'nin bir tık sert gruptaki son koşusunu beğendim. Bugün maiden koşuda yarışacağından şans vermemek olmaz.

 

Son yarışını kazanmasına rağmen faul yaptığı gerekçesiyle ikinciliğe atılan İSMAİLHANBEY V. Abiş idaresinde etkili düzlük sprintiyle kazanabilir.

 

Bir yarış görüp tecrübe kazanan KURT ENGİN bugün farklı bir performans sergileyebilir.
İkinci ayakta; banko önereceğim isim A FINE DAY TO FLY olacaktır.

Oldukça yüksek potansiyele sahip olmasına rağmen hala kendisinden beklenen patlamayı gerçekleştirebilmiş değil. Son koşusunda elde etmiş olduğu üçüncülük A FINE DAY TO FLY'ın bu yaz sezonunda başarılı yarışlar yapacağını sinyalini verdi adeta.

Bugün evet kalabalık bir grupta yarışacak ama rakiplerinin birçoğu inanılmaz vasat. HUMA SULTAN'ın liderliği alacağı koşuyu orta sıralarda takip edecek olan A FINE DAY TO FLY trafik sorunu yaşamazsa bu vasat grupta birinciliğe ulaşacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Üçüncü ayakta; en şanslı gördüğüm isim LEONİDAS'tır. Sevdiği pist ve mesafede böyle uygun sıkletle yarışacağı için gününde olursa kazanmaya yakın olduğunu düşünüyorum. Şayet yarışı önlere yakın takip ederse şansı daha da artar.

 

BANA MÜSADE'nin form durumu harika. Sprint mesafesini uzun tutmaz ve son 300'e kadar hücuma kalkmazsa kazanma ihtimali yüksek.

 

Sıkleti çok ağır olsa da UMUTLU önde boş kalacağından beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

YETİM ALİ'de düşük tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edeceğinden son ana kadar ayakta kalabilir.

Dördüncü ayakta; PERLA bu gruptan farklı kaliteye sahip kabul ediyorum ama AGF tablosunda % 70 oynanacak bir isim değil. Liderliği alıp düzlüğe önde çıktığı vakit maksimum performansını sergiliyor PERLA. Bugünkü koşuda SÜVARİKIZ gibi ayağına seri bir rakibi varken PERLA'ya banko olarak güvenemem.

 

SERİDAY ve DELAYLA rakiplerdir.Beşinci ayakta; ÇOK EFE potansiyeli yüksek bir rakibe denk geldiği için ikinci kaldı son yarışında. Sergilediği performansı çok beğendim. Uzundan kısaya dönmek performansını olumsuz yönde etkilemezse ÇOK EFE kazanıp maidena veda eder.

 

GEBZE GÜZELİ bugüne kadar bir kez yarıştı ve son derece ilginç bir performans sergiledi. Son 300'de sanki tabela yapmayacakmış görüntüsü olan safkan geriliyordu. Sonlara doğru tekrardan dirildi ve oradan gelip üçüncü oldu. Gerek orijin itibariyle gerek ilk yarışında bana verdiği izlenim liderliği alarak yarışırsa çok farklı performans sergiler GEBZE GÜZELİ. Bugün G. Kocakaya umduğum hamleyi yapar ve bu safkanla düzlüğe önde çıkarsa inatçı yapısıyla rakiplerine geçit şansı tanımayabilir.

 

Uzun mesafeyle alakası olmayan JUMBOJET lehine dönen mesafede kısa sprintle işi bitirebilir.
Altıncı ayak; günün en zorlu koşusu bana göre. Özellikle dikkat çekeceğim isim DOĞU PRENSİ'dir. Kalabalık bir grup olmasına rağmen grubun en serisi DOĞU PRENSİ. Düzlüğe 2-3 boy avansla çıkarsa inatçı yapısıyla DOĞU PRENSİ direnip sürprizi gerçekleştirebilir.

 

Rakipler sırasıyla şablondadır.ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 9,7,10,3,6

2.AYAK: 5

3.AYAK: 5,7,1,6

4.AYAK: 2,8,5

5.AYAK: 4,9,5

6.AYAK: 5,14,9,1,18,13,15,10,12,6,2,4,3,8

Yorum
#1 | Mduger777 - 16:04:29 - 23.Şubat.2022
Avatar yok başkan ben ilk ayağı yazdım ve kolay buldum son ayak 10 at bekliyordum nasip favori geldi teşekkür ederim
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*