İZMİR TAHMİNLERİM - 18 ŞUBAT

Birinci ayakta; formunun zirvesinde olan MASTER WIZARD favorimdir. Son koşusunda sizlere banko önerdiğim ve kolay kazanmasını beklediğim ORIGINAL'ı yakın takibe alıp düzlüğe çıkıldıktan sonra rakibinin dışına çıkıp sonlara doğru hakim olarak kazanma başarısı göstermişti MASTER WIZARD. Bu tarz rakiplerle uzun mesafede yarışsa yanına rakip önermem söz konusu olmazdı. Bugün muhtemelen DEMENTED'ın liderliği alacağı ve düşük tempoda geçecek olan koşuyu BUSTANY'le birlikte 2.3.lükte takip edecek olan MASTER WIZARD düzlük boyu sergileyeceği sprintle birincilik serisini sürdürebilir.

 

Bir yarış görüp kondisyon depolayan BUSTANY, binici avantajına sahip formda safkan LIONEFE ve bu koşuya harika biçimde hazırlanan ALAK rakiplerdir.

İkinci ayakta; inanılmaz vasat isimlerin bir araya geldiği bu koşuda sonları çok zayıf olsa da sırf geriden sprint gelmeyeceği için ilk şansı HİSAR GÜZELİ'ne vereceğim. Düzlüğe 2-3 boy önde çıkarsa pisti ortalayıp sallana sallana kazanabilir.

 

OYAMER, SILA SALIHA, BEN BİLİRİM, MAVİ OKYANUS ve BABAKIZI rakiplerdir.

Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim LIKE THE STARS olacaktır.

M. Kaya bu safkanı son yarışında temposunun altında sürdüğü için yüzde yüz kazanacağı koşudan ikincilikle ayrıldı. Bu kez safkanın dilinden en iyi anlayan K. Tokaçoğlu idaresinde yarışacak.

Koşunun başlamasıyla birlikte AKSAKALLI'ya falan aldırış etmeden yüksek tempoda kaçıp liderliği alacak olan LIKE THE STARS düzlüğe rakiplerini dağıtarak 2-3 boy önde çıkacaktır. Hiçbir yerde tempo yitirmeyip son ana kadar direnmesini beklediğim LIKE THE STARS'ı banko olarak öneriyorum.

Dördüncü ayakta; 393 günlük arası var ve hazırlıkları yetersiz olsa da favorim NALDÖKENBEYİ'dir. Süratli hiçbir ismin olmadığı bu koşuda liderlik hamlesi yaparsa çıktığı gibi bitirebilir.

 

BÜTÜNAY ve DEMİRBARS rakiplerdir.


Beşinci ayakta; bir diğer maiden koşu izleyeceğiz ve yine vasat isimler bir araya gelmiş. Grubun en tecrübeli ve istikrarlı performans sergileyen iki ismi olan TURBO MASALI ile RÜZGARSOY'a ayrımsız biçimde şans veriyorum.Altıncı ayakta; satış koşusunda riske girmeyip tüm isimlere şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.
 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 3,11,9,12

2.AYAK: 4,8,9,2,6,1

3.AYAK: 6

4.AYAK: 5,2,3

5.AYAK: 8,6

6.AYAK: 10,13,6,4,8,1,5,7,2,3,12,11

Yorum
#1 | haliko - 00:12:37 - 19.Şubat.2022
Avatar yok Barış bey yine muazzam bir kurgu ama maalesef yine şans yanımızda değil, Tebrikler ve teşekkürler...
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*