ADANA TAHMİNLERİM - 15 ŞUBAT

Birinci ayakta; favorim YILDIRIM HANIM'dır. Yarış hayatına İstanbul sentetik pistinde başlayıp başarısız bir netice elde etmişti. Ardından Adana'ya geldi ve kaba kumda yarışınca bambaşka bir kimliğe büründü. Kaliteli iki rakibinin ardından üçüncü olurken arkayı uzak farkla ayırmıştı. Bugün lehine olacağına inandığım uzayan mesafede YILDIRIM HANIM etkili düzlük sprintiyle kazanıp maidena veda edebilir.

 

Yarış çok düşük tempoda geçeceği için ilk ayakta riske girmeyip FLYING WING, CATHY CAN, CINNAMON, PUPPAPEINO ve NORTH QUEEN şans verdiğim diğer isimlerdir.
İkinci ayakta; son yarışında banko önerdiğim GÜMÜŞKESEN uzak farkla kazanırken zorlanmamıştı. Aynı binici idaresinde, yine sevdiği pist ve mesafede yarışacağı için GÜMÜŞKESEN bir kez daha kazanmaya yakındır. GÜVENAĞA'nın liderliğinde rölanti tempoda geçecek olan koşuyu 2.3.lükte takip edecek olan GÜMÜŞKESEN düzlükte arttıracağı temposuyla rakiplerine hakim olarak birinciliğe ulaşabilir.

 

GÜVENAĞA, KÖSEF, AŞKARTAY ve PALA SALİH rakiplerdir.


Üçüncü ayakta; son yarışında BEDESTAN'la birlikte ölüm temposunda kaçtığı için düzlüğe adeta yürüyerek çıkan VAHŞİ KIZ ölçü alınmayacak bir performans sergiledi. Bugün MINE OF FIRE önünde liderliği alıp beyaz bayrak ayna yarışı izletmesi doğal sonuç olur.

 

Yanına sadece MACAU ilave edeceğim. 173 günlük arası olan kalite safkanın yarışı hazırlıklarını beğendim. Etkili dinçlik performansı sergileyerek aradan kazanarak dönebilir.
Dördüncü ayakta; banko önereceğim isim HAMASET olacaktır.

Binicisi A. Çelik safkanın başındaki örtüyü almakta geciktiği için son koşusunda kulvarından 6-7 boy geç çıkmıştı. Bu kez böyle bir hata yapmayacağı için HAMASET'in kulvarından düzgün çıkacağını düşünüyorum. Zaten böyle bir grupta HAMASET'in kulvarından düzgün çıkması demek kazanması demek. Zorlanmayacağına inandığım HAMASET'in banko olarak öneriyorum.
Beşinci ayakta; banko önereceğim isim LAKERS olacaktır.

Kazanmış olduğu son koşusunda tempo yavaş geçti diyebilirim. Aleyhine gidişata rağmen sonlardaki güçlü sprintiyle kazanmayı bilmişti. Bugün yarış yine rölanti tempoda geçebilir ama hemen hemen aynı rakiplerle karşılaşacağı için LAKERS'ın bir kez daha kazanmayı bileceği görüşündeyim.

Muhtemelen İŞTAR liderlik hamlesi yapacak, peşine SÖNMEZBEY ve GRAY SHADOW ikilisi takılacak. LAKERS düzlük boyu sergileyeceği etkili sprintle son sözü söyleyecektir diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.
Altıncı ayakta; banko olarak önerdiğim son koşusunda ikincilikle ayrılan BABA RAMAZAN kulvarından bugünde düzgün çıkarsa son ayağın kazananı olabilir.

 

Kalabalık bir grup olmasına rağmen CANKATAN büyük ihtimalle önde boş kalarak yarışacağından beyaz bayrak ayna yarışı izletebilir.

 

Bu iki safkandan çok etkili performans bekliyor olsamda riske girmeyip son ayağı kapatıyorum. Sıralamam şablondadır.

 

 


 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 9,2,4,5,7,6

2.AYAK: 2,3,4,1,7

3.AYAK: 1,3

4.AYAK: 4

5.AYAK: 4

6.AYAK: 16,13,5,4,15,6,2,1,10,11,14,7,3,9,8,12

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*