ANTALYA TAHMİNLERİM - 9 ŞUBAT

Birinci ayakta; favorim CANOMERİM'dir. Son koşusundaki üçüncülüğü gayet tatminkardı. Eksik olduğu uzun mesafede yarışmasına rağmen sağlıklı görüntüsünü beğendim. Şimdi hem kendi mesafesinde yarışacak hemde artık pisti tanıyor. KUMANTAY, OĞLUM MUTLU ve DİDOR gibi isimlerin süratlendireceği koşuda CANOMERİM 4.5.lik civarında gidip düzlükte yapacağı hücumlarla kazanabilir.

 

GÜLALLAR, BENGÜTAŞ, TEKİNCİ, OĞLUM MUTLU ve KUMANTAY rakiplerdir.İkinci ayakta; FAITHFUL WOLF nihayet lehine şartlarda yarışacağı için favorimdir. Grupta ayağına seri hiçbir isim yok. FAITHFUL WOLF muhtemelen kulvarından 1-2 boy geç çıkacak ama en dış kulvardan koşuya başlayacağı için dışarıdan yüklenip liderliği alma konusunda sıkıntı yaşamayacaktır. Muhtemelen 2.likte RUN FOR PEAK yer alır. FAITHFUL WOLF umduğumda gidişat gerçekleşirse inatçı yapısıyla rakiplerine direnebilir.

 

İş sprinte kalırsa VESPUCCI'nin kazanmaya yakın olduğu görüşündeyim. Bu safkanın Urfa yarışlarını izledim ve gücünü beğendim. Genelde kötü sürülüp dışarıları dolanmasına rağmen etkili sprint atıyor. Bugünde uzun Antalya düzlüğünde mutlaka söz sahibi olacaktır.Üçüncü ayakta; vasat dişi atların maidena veda etme mücadelesinde birçok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.

Dördüncü ayakta; denk güçteki isimlerin mücadelesine sahne olacak. Yarışta net bir kaçağın olmaması koşuyu tahminsel açıdan oldukça zor bir hale getirdiği için burada risk almadan çok isme şans veriyorum. Sıralamam şablondadır.


Beşinci ayakta; CAPRE DIEM BABY artan bir form grafiğine sahip. Özellikle son koşusu çok başarılıydı. Bu kez maiden koşuda yarışacağı için kazanması doğal sonuç olur.

 

Ekürilerin her ikiside formda. LATIFE THREE ve LEMON FLOWER ikilisinden hangisi koşu içerisinde daha iyi yerde konumlanırsa kazanıp maidena veda edebilir.

 

QUEEN AYÇA, STEEL STAINLESS, THE BEST ECE ve PARTY LOUEL şans verdiğim diğer isimlerdir.

 

 

Altıncı ayakta; banko önereceğim isim MİRAYKIZ olacaktır.

Çalışmama göre MİRAYKIZ ve BALIK GÖZLÜM arasında geçecek bir koşu. Banko tercihimi bu koşudan yana kullanmaya karar verince ikisi arasında bir değerlendirme yaptım ve MİRAYKIZ bir adım ön plana çıkınca bu ismi seçtim.

BALIK GÖZLÜM bilinen stiliyle liderliği alıp çıktığı gibi bitirmeye çalışacak. MİRAYKIZ'ın ekürisi BALDİYAR muhtemelen önde rakibini rahatsız edebilmek adına elinden geleni yapıp kamçı sopa kaçar. Bu koşuya harika biçimde hazırlanan MİRAYKIZ'ın sonlardaki etkili sprintiyle az farklada olsa rakibine hakim olup kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 2,6,4,1,3,8

2.AYAK: 9,3

3.AYAK: 4,9,1,6,3

4.AYAK: 6,2,1,5,4

5.AYAK: 3,4,7,8,9,6

6.AYAK: 5İzmir tahminlerim bu gece 01:00'da yayınlanacaktır..

Yorum
#1 | Ferdi06 - 23:11:46 - 09.Şubat.2022
Avatar yok Harika tahminlerdi yazik oldu
#2 | Modern - 23:11:08 - 09.Şubat.2022
Avatar yok sayende yakaladım usta teşekkürler
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*