İKİ BANKO - 9 ŞUBAT İSTANBUL

Birinci ayakta; şartlı 1 koşuda favorim CALLIDORA'dır. Yarış hayatına başlayan safkanlar için 1500 metre uzun bir mesafe sayılır, dolayısıyla yarış hazırlıkları büyük önem arz ediyor. CALLIDORA buradaki isimlere göre uzun galoplarla hazırlandığı için benim kazanmaya yakın gördüğüm isimdir.

 

İdman pistinde kusursuz gözüken ve orijiniyle potansiyelini gözler önüne seren KHANCELOT en ciddi rakiptir.

 

NEW SHINING, BİKATİ, OVERTHROWN ve LİCE FIRTINASI şans verdiğim diğer isimlerdir.

İkinci ayakta; en şanslı gördüğüm isim DUDAKBÜKEN'dir. Henüz maiden bir isim olmasına rağmen KAIZBERT yavrusu olduğunu unutmamak gerek. Gününde olursa handikap koşu kazanarak hayatının ilk birinciliğini elde edebilir. Ekürisi AYGÜNÖL, NESLİHANIM ve ÇÜNGÜŞ GÜZELİ üçlüsünün süratlendireceği koşuda DUDAKBÜKEN 4.5.lik civarında gidip düzlükte yapacağı hücumlarla koşuyu lehine çevirebilir.

 

DİLOY, PRENSES TURBO, ACARSU ve KİBAR TAY rakiplerdir.
Üçüncü ayakta; banko önereceğim isim ANADOLU PRENSESİ olacaktır.

Bugüne kadar iki kez yarıştı ve bu koşusunda da uzun mesafe istediğini net biçimde gösterdi. İlk koşusunda düzlüğe gerilerde çıkmasına rağmen yaptığı güçlü sprintle dördüncü olmuştu. Sonraki yarışın yine gerilerde kaldı ve bu kez üçüncü olurken aynayı oldukça diri vaziyette geçti.

Bugün nihayet uzun mesafede yarışacağı için gerçek gücünü sergileyip kazanacağı görüşündeyim. PRENSES DALAKA ve TWIST AND SHOUT ikilisinin tempo vereceği koşuda ANADOLU PRENSESİ sonlardaki etkili sprintiyle kazanmayı bilecektir diyor, günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

-Geniş kupon yapanlar; COUNTESS, TWIST AND SHOUT ve DESIRE FOR VICTORY ekleyebilirler.

Dördüncü ayakta; kısa mesafeli sürat koşusunda önceliği ULUBATUR ve YOLLARAZ ikilisine vereceğine. Ayağına oldukça seri olan bu iki safkandan liderliği alan çıktığı gibi bitirebilir.

 

DUMAN kaba kumda bile gayet etkili bir performans sergiledi son koşusunda ve formunu bulduğunu gösterdi. Sevdiği sentetik pistte sonlardaki kısa sprintiyle kazanabilir.

 

SÜLÜNBİKE için mesafe kısa gelmezse böyle bir grupta kazanma ihtimali yüksek.

 

 

 

-Büyük kupon yapanlar; REİSHANLI ekleyebilirler.
Beşinci ayakta; gücü sınırlı isimlerin birincilik mücadelesinde sırf önde boş kalma ihtimali olduğu için ilk şansı TOWARDS VICTORY'e veriyorum. FIRTINA KARASI ve LUCATONY önünde liderliği almasını beklediğim safkan erken preslere maruz kalmazsa lehine dönen mesafede çıktığı gibi bitirebilir.

 

KING OF THE SOUTH ve SATELLITE rakiplerdir.

 

 

 

-Riske girmek istemeyenler; LUCATONY'de ekleyebilirler.Altıncı ayakta; banko önereceğim isim WINNER GETS IT ALL olacaktır.

Süratli tempoda geçen sentetik pist koşularında gayet etkili bir performans sergileyen safkan bugün lehine şartlarda yarışacak.

PRINCESS NAZOM, DOĞU PRENSESİ ve ANGEL OF HONOUR gibi isimlerin süratlendireceği koşuda WINNER GETS IT ALL sonlardaki etkili sprintiyle koşuyu lehine çevirip birinciliğe ulaşacaktır diyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

 

 

 

 

ALTILI ŞABLONUM:

 

 

1. AYAK: 7,3,9,1,5,4

2.AYAK: 9,4,6,10,2

3.AYAK: 5 / 3,4,1

4.AYAK: 7,9,1,6 / 4

5.AYAK: 1,2,3 / 4

6.AYAK: 4

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
İsim:


Güvenlik Kodu:
*